Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2556 2556

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Lucibuska
21.07.2017 4 z 5

Cartera naprosto miluji, jeho knihy jsou fakt něco! Opět i zde byla kniha čtivá, měla nadupany děj a rozhodne jsem netušila kdo je vrah do poslední chvile. Ale poprvé nemohu dat plný počet hvězd, protože mi vadila jedna vec. SPOILER - To by vážně toho policistu nepřekvapilo, ze mechanik je žena? A vážně by dokázala žena zlomit chlapovi čelist? A tak snadno? Vahala jsem ze začátku, jestli vrahem může být žena, ale po téhle scéně jsem si byla na 100% jistá, ze je to muž a dost mě zklamalo, ze to byla žena. Pro mě nereálné a bylo to až moc zavádějící. Ale jinak opět geniální!

jarka2222
20.07.2017 5 z 5

Už jsem si zvykla na to, že mě knížky Chrise Cartera vždycky zvednou ze židle. Další skvělá detektivka. Proti srsti mi tentokrát bylo popisování jednotlivých soch, které jsem si neuměla a ani nechtěla představit. Musím říct, že i pro mně to je zatím jeho nejslabší knížka z celé série detektiva Huntera. Presto vážně stojí za přečtení.

Dumicek
18.07.2017 5 z 5

Jako opet supr cetba..strhujici, napinava, brutalni, ale...no vadilo mi trochu az takova pro me nerealnost tech vrazd nebo to s nima bylo provadeno a pak mi celkem nepasovalo do celkoveho dojmu to, kdo je vrahem... to si myslim, ze by asi neproslo...ale i tak kniha je napsana bravurne, svizne...po tehle strance nemam co rict, ale pro me predchozi knihy byly lepsi..no uvidime co dal,ale ted si dam chvili od Cartera pauzu ;)

Pjater
17.07.2017 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha, která měla napětí a dobře se četla. Doporučuji :)

ThomasRuhe
17.07.2017 5 z 5

Ano je to tak, Sochař smrti je výborný thriller. Má vše, brutální sériové vraždy s hádankou, rychlé tempo, napětí i důstojné zakončení. Knihu bylo těžké odložit, vždy mě přinutila dát si ještě jednu kapitolu...a pak ještě jednu...
Hodně mi sedí i Carterův vyprávěcí styl. Proto bez nějakého přehánění dávám knize maximum hvězd, a rozhodně ji mohu doporučit.

perpe2a
24.06.2017 4 z 5

Super, napínavé. Ale za mě zatím nejslabší díl série.

Karelvovsik
19.06.2017 4 z 5

Kniha sama o sobě byla skvělá, tak jako zatím vše od Chrise Cartera , ale měl bych malou výtku k překladu: Opravdu byly sochy z částí těl obětí "GROTESKNÍ" ?? Mě by tam líp pasovalo slovo hrůzné nebo odporné , ohavné ,děsivé...atp. Ono slovo "groteskní" v souvislosti s místy činu nebo zohavenými oběťmi se nesčetněkrát vyskytuje i v jiných knihách od tohoto autora a mě osobně přijde značně nepatřičné.

barusak1
17.06.2017 5 z 5

Co napsat, prostě opět skvělá kniha

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Slabší nátury ať knihy od Chrise vynechají, ostatním doporučuji se na ně vrhnout.

nada3314
04.06.2017 5 z 5

Wau wau wau opět šílená jízda! Moje čtvrtá knížka ze série a opět paráda! Napětí až do konce, vůbec jsem vraha neodhalila.

Etule
27.05.2017 5 z 5

Říkala jsem si, že si dám pauzu a přečtu něco jiného. No, nějak mi to nevyšlo. Od Cartera se prostě nedá odtrhnout, protože vás prostě vtáhne do děje a nepustí. Prostě musíte vědět, kdo je vrah a jaký má motiv.
A krom toho mám Huntera s Garciou prostě ráda. :)

Magnovak
16.05.2017 3 z 5

Carter je prostě dokonalý! Takhle si představu super detektivky - sympaťáci policajti, sem tam ženská, brutální vrah, který je geniální, čtivé a krátké kapitoly a drsné popisy místa činu. Nemluvě o promyšlených zápletkách a a motivech. Sérii rozhodně přečtu celou.

Sochař smrti - chtěla jsem dát čtyři hvězdy, ale nakonec dám tři. Opět pointa pomsty.. Chápu, je to nejlépe zpracovatelný důvod pro sériové vraždění.. Rozuzlení mi trochu nesedí s příběhem (mechanik a ty technické znalosti?) Makabrózní skulptury bych ráda viděla naživo, přijde mi to už přeci jen trochu přes čáru. Už mě nudí počtvrté číst všechny ty popisy postav, studium genia, lásky Anny a Garcii, whisky.. a nikam se postavy imho nevyvíjí. Kapitánka Blakeová mi leze na nervy, je tu stylizovaná do macho blbky, která nic nechápe. Ale asi to tak bývá, nebo ne? Celkově je pro mne kniha asi nejdrsnější, ale zároveň nejslabší..

mulderka
14.05.2017 4 z 5

Moje první "chriscarterovka" a dá se očekávat, že si autora zapamatuji. Musím uznat, že vynalézavost a brutalita jím vymyšleného vraha mě docela šokovala, což v dnešní drsné době a při těch kvantech různých thrillerů a detektivek, které přečtu, není moc lehké. Akorát, jak píše kousek níž Matne, mám i já trochu problém s uvěřitelností. Rozhodně ale dám sympaťákům Hunterovi a Garciovi další šanci, že by se mohli s dalšími jejich případy zařadit do mé thrillerové TOP když ne 5, aspoň desítky :-) Zatím tři a půl hvězdy, čtyři poctivě dát nemůžu ;-)

Matne
13.05.2017 4 z 5

Kniha se četla sama, strhující příběh, drsné a brutální vraždy. Anžto, kousnu se do rtu a musím říct, že způsob komunikace vraha s vyšetřovateli pomocí makabrozních skulptur a stínové hry zdá se mi poněkud přehnaný a nereálný. Jéžišmarjá ... oni na to totiž vůbec nemuseli přijít, to byla opravdu haluz a pak věřím tomu že hodiny práce a předchozí přípravy pro vraha by vyšly vniveč. Poněkud zvláštní nápověď. Druhá vražda - mechanik, nic neprozrazuji, kdo četl ví, to byl asi nějaký úlet, vzhledm ke konečnému rozuzlení. Dám 4 hvězdy, protože se mi to fakt hezky čte a příběh je napínavý.

JustWomen
30.04.2017 4 z 5

Jako vždy hodně drsný thriller, neskutečně brutální způsoby mučení, ale myslím si, že autor už moc tlačil na pilu snahou šokovat za každou cenu. Vážně mechanik? Závěr nepředvídatelný, ale trochu neuvěřitelný.

biairicia
28.04.2017 4 z 5

Opět super čtení. Je asi nemožné, aby Carter zklamal.

Drahuš
28.04.2017 5 z 5

Opět skvělé, napínavé a nepředvídatelné.

IvusP
25.04.2017 4 z 5

Já Cartera prostě miluju.. Každopádně Sochař smrti mi zatím přijde jako jeho nejslabší dílo (4.přečtené), konec mě tak nějak zvláštně zklamal.. I přesto ale za 4*.. :-)

neproniknu
17.04.2017 4 z 5

Z počátku jsem myslel, že kvůli hnusnému popisování mordu knihu odložím. Nakonec jsem neodolal a pokračoval ve čtení. Nakonec dobrá detektivka, trochu jiná.

Dolik13
03.04.2017 4 z 5

Dle místního hodnocení je tato kniha ze série o Hunterovi nejslabší. To si nemyslím, ale s Nočním lovcem patří mezi ty méně čtivé. Je pravda, že mě vadí neustále opakující fáze v každé knize. Jak Hunter vystudoval, jeho osobní život a podobně. Poprvé jsem dokonce tipl vraha už na začátku knihy, ale i tak byl tento díl hodně čtivý. Místy jsem měl opět husí kůži, jak autor neuvěřitelně popisuje vraždy. Těším se na další knihu, která by měla vyjít letos.