Snuff

Snuff https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15635/bmid_snuff-ZTA-15635.jpg 3 559 82

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. Každý z oněch 600 mužů má svůj specifický důvod. Číslo 600 je bývalý slavný pornoherec Branch Bacardi, který s Cassie, které je skoro čtyřicet, natočil spoustu scén. Číslo 137 by si Cassie chtěl vzít a pořád se dopuje viagrou. A číslo 72 je její odložený syn, jenž touží po setkání s matkou. Všichni tři čekají v místnosti k prasknutí nacpané dalšími muži, kteří se udržují neustále připraveni k akci, v čemž je podporují i slavné filmové kousky z profesionální minulosti hlavní aktérky. Show může začít.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Snuff , 2008

petvet
28.10.2015 odpad!

Hrůza a děs. Nic tak "podivného" jsem dlouhou dobu v ruce nedržela. Došla jsem na 50 stránku a to i tak považuji za úspěch.

Evickar
19.04.2015 2 z 5

Uff, dala jsem šanci už druhé knize od Palahniuka. A ani tato mě vůbec neoslovila. Jediné, co Palahniuk opravdu umí, je vybrat si zvrácené téma a nacpat do knihy hromadu absolutně nedůležitých informací, o kterých si asi myslí, že jsou zajímavé, ale ve skutečnosti tomu tak ani moc není. Kniha je plná zbytečných nechutností (opravdu nepotřebuju vědět, proč si člověk nemá utírat po velké zadek ze zadu do předu). Doufala jsem v aspoň trochu zajímavý děj ze strany aspoň jednoho hlavního hrdiny, ale nikdo mne nezaujal. Ne, prostě další knihu už opravdu ne.

dalia1769
19.03.2015 3 z 5

Určitě to není kniha pro každého, konzervativnějším čtenářům ji nelze doporučit, autor se prostě snaží šokovat a některé scény jsou už lehce nechutné. Pod tou vnější skandálností se ale skrývá nečekaně komorní příběh na téma rodičů a dětí. Kniha je navíc velmi čtivě psaná a místy i vtipná. Celkově se mi líbila trochu více než Klub rváčů. A klobouk dolů před překladatelem, protože překládat tento text musela být vážně výzva!

Ládja
16.03.2015 4 z 5

Popravdě jsem čekal něco úplně jiného a popravdě jsem dostal úplně něco jiného než jsem čekal. Věřil jsem postavám jejich důvody, proč na tuto "party" šli. Věřil jsem jejich tajným nutkáním, věřil jsem jejich slovům. I když by skutečně člověk z anotace čekal trochu něco jiného, tak i tak to za to stojí. Jak se píše v komentářích níže...kniha o rodičovství...kniha o osobnosti...kniha o lidském vnitřním já...A jako zvláštní plus musím dát za názvy pornofilmů, některé byli skutečně výjimečné.

Serja
19.10.2014 5 z 5

Kniha o rodičovství.

DonDiablo
03.09.2014 5 z 5

Knížka Snuff která je o jednom velkém brutálním gang bangu a totální spodině pornoprůmyslu je psána celá s nadsázkou a je plná tak trochu nevšedního humoru, a ty parodické názvy filmů jako Malá Dořiťka, Pošťák vždycky stříká dvakrát, Black Cock Down, Čaroděj ze země Koz, Ženatý s podvazky a jiné, na tom se musel překladatel pořádně vyřádit .. i přes to jak je ta kniha na pohled nechutná je to spíš víc o životě než o tom pornu. fakt, fakt. Pro někoho kontroverzní námět a kniha pro svůj nevybíravý jazyk nestravitelná, ale já se bavil více než královsky. Fakt, fakt.

Komls
20.08.2014 4 z 5

Knihu jsem vybral na doporuceni kamaradky a dle zajimavych komentaru...Cekal jsem neco nechutne sokujiciho (co by me jako pobavilo), dostal jsem misty rozbredlou novelu s velice zajimavym vyustenim jinak necekane komorniho "pribehu", ktery me 3/4 spise nudil a zajimave to bylo az od chvile Cassiineho priznani ohledne sveho potomka...S tezkym srdcem 4* za ten konec:)

elliefant
08.05.2014 5 z 5

Co tak čtu komentáře kolegů pod sebou, nemůžu souhlasit - ze všech Chucků mi toto přijde nejméně šokující a nechutné. Jedná se o pro mě nejstravitelnější Palahniukovskou knihu a zároveň určitě nejvtipnější, zvlášť tragikomický konec.

Faidra
05.01.2014 3 z 5

Not with a (gang)bang, but with a whimper...

juckey
27.06.2013 4 z 5

Jsou horší věci, než hromadné soulože. Třeba když nenávidíte vlastní rodiče. Ať už vás odložili, znásilnili nebo jim prostě závidíte penis. A o tom je celý ten příběh. To, co je na něm to nejnechutnější je fakt, že ono to tak opravdu je. Rodiče občas kazí životy. Ale jen málokteré dítě napadne, že usouložení k smrti je dobrá pomsta. To proto, že když rodiče nepocházejí z Chuckovy mysli, jsou dost nudní a nepřistoupili by na to.
Puritáni pozor! Dochází zde na žvýkání nepoužitých kondomů.

Ronin Roujin
15.06.2013 4 z 5

Bál jsem se, že těch 602 hlavních hrdinů bude moc ale nakonec to je jen o pár z nich. Hodně mne pobavily názvy filmů, ve kterých hrála hlavní hrdinka nebo hrdina. Starý fórek z The Friends funguje stále na výbornou, ať už jej použije božský Chuck nebo Baldýnský v Comebacku.
Opět se čtenář dozví obrovské množství obskurních informací z různých oblastí lidského života (a něco málo o smrti).
SPOILER ALERT!
Nakonec je ten příběh vlastně o něčem úplně jiném a ten gang bang je jen takové pozlátko pro přitáhnutí pozornosti.

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Šokujúca kniha, ktorú neodporúčam citlivejším povahám. Nieže by to bol hnus, ale podstata príbehu je skutočne nechutná. Palahniuk je talent, o čom svedčí pútavý štýl, ktorý vás vtiahne do deja a vy to zhltnete na posedenie.

mautina7
26.04.2013 5 z 5

Jedinečné, šokující, pobuřující, chvilkami až odporné. Prostě Palahniuk jak má být a jak ho máme rádi. Fakt fakt

Otto von Pluto
03.02.2013 3 z 5

Při četbě této knihy se nutně derou na mysl úvahy o tom, kde konkrétně se nachází onen zlomový bod, kdy už autor začíná vykrádat sebe samého. Jinak námět klasicky (Palahniukovsky) skvělý a obálka patřičně provokativní.

DustinMind
02.03.2012 5 z 5

Kniha, která zabrala pouhé dva večery, ale zábavu přinesla opravdovou. Nezatracuji tohle dílo ani proto, že je plné zvedlých ptáků, gang-bangu a taky je tam kyanid - tohle je prostě Palahniuk a s tím se čtenář, pokud se pustí do jeho knížek, musí prostě smířit.

Kniha by se dala přečíst za jednu noc nebo odpoledne, jak chcete, ale proč se o tu zábavu připravit hned v jednu chvíli? Je to krátké, ale bohatší než hrouda jinejch knih.

Fakt fakt.

Gard
10.01.2012 5 z 5

Velmi vtipné, velmi smutné...
fakt fakt....

janha
08.08.2011 4 z 5

Zábavné, děsivé a kritické zároveň. Milovníci tohoto poděse si příjdou na své!

immortal-party
15.06.2011 5 z 5

"Skutečné ženy jsou dnes jen špatným pornem."

JP
08.02.2011 3 z 5

Je to Palahniuk, to bezesporu... ale roztěkanější. Jakoby ho štvalo, že sice má o čem psát, ale nedokáže knize vtisknout význam. Tahle ulepená novela je totiž jen průměrná exhibice. Nenudilo to a místy i zaujalo, ale nechápu to nadšení z názvů pornofilmů, vezměte si jakýkoliv drama a předělejte v něm jedno slovo s narážkou na sex... jakoby to každej nedělal už v první třídě (nehledě, že je to fakt všude, namátkou třeba film Zack a Miri točí porno, tam je taky scéna, kdy se přesně tohle dělá) - to vám to připadá tak originální? Ale jinak, téma bezesporu (pro mě), které láká a Chuck ho zpracoval více než dobře.

vnimat_Krasu
14.12.2010 4 z 5

Vtipně napsaná a do češtiny mistrně přeložená knížka, která nepostrádá nic z Palahniukova zvráceného já, a tentokrát přidává i na autora až nezvyklé množství nadsázky. Vlastně mi to celé sedělo mnohem víc, než Chuckovy vážně se tvářící práce a tentokrát nebudou mít problém dočíst do konce i tací, kteří nespokojeně klimbali třeba u Ukolébavky.