Snoubenec mé sestry

Snoubenec mé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426283/bmid_snoubenec-me-sestry-5Pv-426283.png 4 105 36

Nejcennější dar série

Prudence Giffordová odjakživa věděla, že je domluvený sňatek její starší sestry Sophie se synem souseda, lordem Knavem. Ale jako budoucí spisovatelka romantických příběhů odjakživa tvrdila, že by se lidé měli brát pouze z velké lásky. Proto se snaží, aby se mladí lidé do sebe zamilovali. To však netuší, že přitom může pocítit k lordu Knaveovi něžné city ona sama…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

My Sister's Intended , 2018

JanaDor
17.04.2020 5 z 5

Spisovatelka vdechla svým postavám lehkost a hravost. Velmi dobře se to četlo a romantika byla moc milá. Žádné přeslazená snůška prázdných slov. Bylo to pohodové a prostě, tak jak by pro mě měla vypadat romantika. Doporučuji všem milovnicím historických romancí.

Sidonka3
13.04.2020 4 z 5

Přelouskala jsem v poslední době několik odpočinkových příběhů a tahle historická romance z toho zatím vyšla nejlépe.
Musím souhlasit s Litochou v tom, že postavy jsou sympatické a mají mezi sebou pěkné vztahy. Je poznat, že autorka je plná lásky, má milující rodinu a je křesťankou, ke své víře se přiznává i v poděkování na konci knihy. Ta kniha má v sobě asi i díky tomu něco až prosluněného a skutečně citového, něco, na co si některé romance jenom hrají. Je to upřímný a nevykalkulovaný svět, ve kterém bych chtěla žít. :)
Jsem zvědavá, jestli se podaří i druhý díl, který vychází už tento týden.

Litocha
18.03.2020 4 z 5

Autorku mám ráda a ani tady jsem nebyla zklamaná. Příjemná, svěží, jednoduchá romance se sympatickými hrdiny. Líbilo se mi, že se tady nevyskytovaly jinde tak časté nenávistné vztahy – i ta na první pohled přízemní a zbytečně přísná Prudencina matka měla odůvodnitelnou motivaci. Zaujaly mě i vedlejší postavy, z nichž některé dostanou i vlastní příběh (docela by mě zajímala dvojčata, ale na ně nejspíš nedojde). Už se těším na další knížku.

Mi--LADA
18.03.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka Prudence je milá a laskavá, jako celá knížka, která nepostrádá jisté kouzlo. Prudence má sympatickou povahu, chová se hezky k lidem, je pokorná k poroučivé matce, pomáhá sociálně méně šikovné sestře, přitom je zdravě sebevědomá, otevřená a často nad věcí. Je to romantička a ráda sní o velké lásce. Hlavně je posedlá touhou psát příběhy, v tomto je stejná jako jsem kdysi byla já. Taky jsem byla plná fantazií a plná potřeby vymýšlet si vlastní příběhy a dávat je na papír, pro což neměli někteří racionální lidé pochopení.
Bohužel mi nesedla stylistika, věty mi přišly místy suchopárné, věcné. Červená knihovna bývá navíc bohužel plná kostrbatých vět s prapodivnou až zprzněnou češtinou, tak je to i zde, viz například tento úryvek hovoru: "Nebyl to člověk, který by se tolik cenil psané slovo jako ona." Některé věty zněly ještě otřesněji, ale už je nedohledám. Vadí mi, že někdo z "profesionálů" takto ostudně komolí náš rodný jazyk. Selhává zde překlad, redaktor, korektor, autorka knihy nebo všichni dohromady?
Chvilkami měla kniha spád, pak zase nudila, takže jsem měla problém jí dočíst, alespoň v určitých pasážích. Je to příjemná záležitost, pro ty, co chtějí na chvilku vypnout a nechat se nést na nenáročné romantické vlně, ale něco tomu scházelo. Forma a způsob podání příběhu byl slabší, ovšem kniha mi přišla o stupeň duchaplnější a sugestivnější než nedávno čtená knížka od B. Cartland Paprsek slunce, takže nakonec dávám 3,5 hvězdy.

havrmoni
25.02.2020 5 z 5

Kromě lady Harriett, která mě zklamala se mi líbí vše, co jsem doposud četla. Opět lehká a úsměvná oddychovka. Děj tak krásně plyne, že jsem to dala v noci na jeden zátah. Moc pěkné.

mariva
22.02.2020 4 z 5

Opravdu lehké oddechové čtení, nenáročné, ale pobaví.

astra3
16.02.2020 5 z 5

Miloučká nenáročná romantika na jedno odpoledne. Takové pohlazení po duši.

Knihomolka97
15.02.2020 4 z 5

Moc pěkný román, na odpočinek ideál. :)

Bráňošek
21.01.2020 4 z 5

Klasika od této autorky. Opět "příjemná" romantika, která má svižné tempo. Velice dobře se čte. Těším se na příběh o Silvii.

pip11
17.01.2020 5 z 5

Není to nijak hodnotná literatura, což jsem ani nečekala, ovšem rozhodně je lehká, svižná a zábavná. Velmi dobře jsem se u příběhu bavila a nasmála se. Usmívala jsem se skoro stále, prostě moc milá oddechovka. Krásná obálka jako bonus.

alnahu
16.01.2020 3 z 5

Romantický příběh na příjemné odreagování od starostí.Příběh sice nemá žádnou hloubku,ale bezvadně si u něj odpočinete. Prudence dívka .která velmi miluje čtení a chtěla by se stát spisovatelkou romantických příběhů,to velmi vadí její matce která by chtěla ,aby byla Prudence ,jako ostatní dívky-věnovala se hře na klavír,vyšívání a studii francouzštiny.Její sestra se má vdát za místního lorda ,ale ten Prudence zamotá hlavu ,když ji zaučuje v líbání a vše dopadne úplně jinak,než bylo domluveno.Kniha má krásnou lákavou obálku.

mikika
13.01.2020 3 z 5

přesladké, ostrá konkurence Cartlandky...

Terez9119
01.01.2020 4 z 5

Má to poněkud vlažná hodnocení, ale musím říct, že mně se knížka líbila moc. Nebylo v tom nic hlubokého, ale bylo to krásné. Dobře, možná mám zkreslený úsudek, protože hlavní hrdinka byla přesně jako já – se spoustou příběhů v hlavě, které jen čekají, až se dostanou na papír (což se většinou nestane). A Brand byl tak neskutečné zlatíčko, že jsem si ho prostě musela hned oblíbit. Příběh nebyl opravdu nic složitého, ale to nevadí, já jsem si ho strašně užila.

biki
07.12.2019 2 z 5

Zdraví neškodné, milé, místy dokonce i trochu vtipné čtení, které mi asi v paměti dlouho neutkví. Další díly si s největší pravděpodobností nepořídím.

Annnulika
21.11.2019 4 z 5

Po knížce o Harriet jsem měla trochu strach, ale byl to čtivý příběh. Prudence i Brand byli sympatičtí a měli spolu vtipné dialogy. Nebylo to asi tak dechberoucí jako Pád lorda Draysona, ale určitě to bylo příjemně strávené odpoledne ;)

junine
15.11.2019 2 z 5

Tak to se bohužel moc nepovedlo, v půlce už jsem to nedala a preskočila na konec.