Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471030/bmid_snit-znovu-zpV-471030.jpeg 4 920 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Omega

Dream again , 2020

Toledo
18.03.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem asi na TA kniha stará :) každopádně jsem rada, ze sérii čtu s přestávkami, baví mě to pak o trochu víc.

Lvíček835
28.02.2023 5 z 5

Mona mi opět vyrazila dech,kniha opět byla úžasná od začátku až do konce,tahle autorka vážně umí psát,celou sérii Znovu naprosto zbožňuju.Vážně jí všem doporučuji,je vážně naprosto úžasná.

Zuzu2603
07.02.2023 5 z 5

Mona mi zas a opět dokazuje že umí psát! Po tom co jsem byla krapet zklamaná ze čtvrtého dílu této série (Doufat znovu) jsem se celkem bála posledního dílu. Záměrně jsem si nečetla žádné recenze na tuto knihu, ani jsem neměla přílišná očekávání, ale mile mě překvapila. Knihu jsem si užila, četla se téměř sama a příběh Jude a Blakea byl asi nejvíce uvěřitelný. Cítila jsem se do hlavních postav a strašně si oblíbila Ezru ️
Jude mi byla sympatická hned od začátku, upřímně také nemám ráda zimu
Blake mi místy připadal sice jako rozmazlené děcko, ale dalo se to celkem pochopit

Knihu doporučuji všem milovníkům Mony a to i přes to že čtvrtý díl se moc nepovedl

5/5

Knihochod
14.01.2023 3 z 5

Keďže ste si už pravdepodobne zvykli, že ja knižky, ktoré síce patria do jednej série, no vyslovene na seba nejako zásadne nenadväzujú, iste Vás neprekvapí, že mám zo série Znovu aktuálne za sebou, po prvej a tretej časti, aj časť piatu.

Páčila sa mi viac ako prvá časť?
Áno.
A viac ako tretia?
Nie.

Vôbec si nie som istá, čím by to mohlo byť, no v rebríčku obľúbenosti sa na vrchnej priečke drží práve spomínaná tretia časť (Cítit znovu), ktorá ma jednoducho vedela zasiahnuť na tých správnych miestach a dotknúť sa môjho precitliveného srdiečka.

Táto knižka mala svojim príbehom nábeh na voľačo podobné a ja už som sa tešila, ako jej celá rozčarovaná budem písať aspoň štvorleňochodovú recenziu. Zrazu sa ale čosi pokazilo a ja už som sa necítila taká nadšená.

Zo začiatku som si nebola úplne istá hlavnou hrdinkou. Nevedela som, čo si o nej mám myslieť a taktiež som sa nevedela rozhodnúť, či mi je sympatická alebo nie. Moje sympatie si však získala tým, že sa v určitých momentoch zachovala presne tak, ako by som sa zachovala i ja, takže som sa vedela lepšie vcítiť do jej situácie a pocitov, a bola jej tak schopná lepšie porozumieť.

Komu som ale napriek všetkej mojej snahe porozumieť nedokázala, bol Blake. Ten chlapec bol tak nerozhodný a tým svojim neustálym: "Milujem ťa a chcem byť s tebou. Alebo vlastne nie. Alebo teda, rozmyslel som si to," ma neuveriteľne iritoval a kedykoľvek mal poznámku tomuto podobnú, neubránila som sa pretočeniu očí až kamsi na druhú stranu hlavy.

Celkovo to ale bolo celkom príjemné a oddychové čítanie. Také, po ktorom raz za čas s radosťou iste siahne každý čitateľ. Nie je to však nič dych berúce (i keď podľa tej "drámy", ktorú nám postupne autorka odkrýva, som si myslela pravý opak).

Stručný popis: neurazí-nenadchne, vám bude musieť stačiť a i tak najlepšie bude, keď si knižku prečítate a spravíte si názor sami.

Vknihách
07.12.2022 4 z 5

Záverečná kniha 5 dielnej série je podľa mnohých čitateliek najlepšia. Podľa mňa nie, ale rozhodne je lepšia ako príbeh Everly a Nolana v knihe Dúfať znova.
V Snívať sú hlavnými postavami basketbalista Blake, ktorý sa mihol už v predchádzajúcich častiach, najmä v predošlej knihe. Tam som sa dozvedela, že má zlomené srdce. Kniha je rozprávaná len z pohľadu Jude. Presne tej Jude, ktorá Blakeovi zlomila srdce. Jej začínajúca herecká kariéra v LA bola pošramotená, zľakla sa a utiekla do malého mestečka k bratovi Ezrovi- Blakeov najlepší priateľ a spoluhráč.
Tak, ako predošlé knihy, aj táto je typická Moniným perfektným štýlom písania. Jej príbehy sa čítajú samé, stránky odsýpajú, aj keď sa nič zásadné či dramatické nedeje, stále som mala nutkanie otočiť ďalšiu stranu, a to aj v prípade, že som tušila čo bude nasledovať. Nie každá situácia bola predvídateľná, ale bolo ich viac ako by som si ja,nabudená čitateľka mohla priať. Občas bol príbeh naťahovaný, občas sa postavy správali detinsky, robili si prieky, občas sa ale kupodivu zachovali rozumne, dospelo, dokázali si povedať to svoje, čo ich zožieralo, ťažilo. Keďže sa Blake a Jude poznali, autorka z retrospektívy opísala ako sa spoznali, ako spolu vyrastali, ako si uvedomili, že to, čo medzi sebou majú už nie je kamarátstvo, ale láska. Tiež dôvody, prečo sa rozišli a aj keď som naozaj, naozaj, naozaj dlho čakala odpoveď na otázku ČO SA STALO V LA?,obdobu toho som tipovala už na začiatku, takže žiadne wau! Ale! Kniha sa mi čítala ľahko, prahla som po každej novej strane a Jude som priala pevné nervy(niežeby bola bez chyby\viny) a šťastný koniec v každom ohľade. Ten šťastný koniec v knihe bol. Síce trošku divný, ale… no dobre, odpustené. Jediné, čo by som si priala navyše, je samostatný príbeh Ezru. Možno si na to autorka netrúfla, no brala by som aj krátku novelku.

JaneH
29.11.2022 3 z 5

Klasická červená knihovna. Nejedná se o náročné čtení, přesto vás kniha dokonale vtáhne do děje.
Jen ke konci mi kniha přišla jako takové jedno velké klišé, proto jsem ji odložila a bohužel už nedočetla. Občas to bylo na mne až moc předvídatelné.
Styl psaní se mi ale moc líbil.

kimChristopher
28.11.2022 5 z 5

Jsem maximálně spokojená. Je to přesně to co jsem očekávala. Je pravda, že všechny díly série Znovu byly založené na tom samém, přesto to byla fajn oddechovka. Pěkný konec série. Doporučuji!!

Drahuska12
25.11.2022 5 z 5

Jako snad každý díl této knižní série jsem naprosto spokojená. Děj ubíhal jako voda. Čtení bylo velmi prijemne. Jen škoda že to už byl poslední dil :-) doporucuji

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Mona Kasten je prostě románová bohyně! Úžasný příběh, úžasná kniha. Čte se to samo. Hlavní aktéři vás chytnou za srdce a už nepustí, dokud nedojdete na konec příběhu. Doporučuji všem milovníkům románů.

havrmoni
30.10.2022 5 z 5

Krásné zakončení série. Za mě stále nejlepší třetí pak první s druhým,tenhle a nakonec předposlední díl.

Sixtinka144
26.10.2022 3 z 5

A máme tady konec další série. První díl mě moc nenadchnul, spíše naopak, ale další dva díly byly opravdu dobré, a moc jsem si to užívala. Čtvrtý díl byl lehké zklamání, stejně tak jako tento díl. Blake byl fajn vedlejší postava a těšila jsem se, že ho uvidím v jiném světle. Bohužel jsem dostala pouze zklamání. Příběhu by prospělo, kdyby měl dva pohledy, protože Jude byla nová postava, neměla jsem k ní žádný vztah, a to ani na konci knihy. Tentokrát mě to moc nebavilo, nechtěla jsem vědět, jak to celé dopadne, přesto se to ale četlo dobře, jako předešlé autorky knihy. Je to možná tím, že nejsem na happyendy za každou cenu, což autorka očividně je. Jak říkám, slabší díl, ale konečná scéna knihy se mi líbila. Uvidím, jestli se od autorky pustím ještě do některých dalších knih.

TerezkaMoz
11.10.2022 4 z 5

Přečteno jedním dechem. První kniha z této série mě okouzlila natolik, že jsem ještě několi dní přemýšlela nad Kadenem a Allie. To samé by se dalo říct o Jude a Blakeovi. Skvělá oddechovka, kterou jsem si koupila, když jsem byla nemocná a nechtěla jsem myslet realitu, co mě obklopovala. Bohužel v knihkupectví byl jen poslední díl, nikoliv druhý. Příběh je trošku předvídatelný, stejně jako konečná zápletka, přesto mě Blake a Jude zasáhli a ve spoustě okamžiků jsem se cítila jako Jude, zamilovaná, praštěná a hlavně to spalující pouto mezi nimi. Těším se až si budu moct přečíst i další díly.

tynka65
22.09.2022 5 z 5

Miluji každý díl celé téhle série. A všechny hlavní postavy. Série Začít znovu je jednou z nejhezčích romanťáren, které se mi dostaly do rukou ( a že jich nebylo málo). Jediné co mě štve, že to tímhle celé končí! :(

Gabriela456
11.08.2022 5 z 5

Krásné ukončení série. Příběh Blakea a Judd byl jeden z nejlepších.

Fortuna7
10.08.2022 3 z 5

Podle mě této knize hrozně uškodilo to, že neměla 2 vypravěče. Jude pro mě prostě byla úplně cizí osobou a kdybych mohla číst i kapitoly z pohledu Blakea, byla bych mnohem začtenější a knize by to dodalo šmrnc. No a musím teda říct, že konec mi přišel vyloženě odfláknutý. Snad nejslabší díl ze série...

MAU256
20.07.2022 5 z 5

Krásný poslední díl série, škoda jen, že je poslední. Blake jsem si zamilovala už v předchozím díle, tak jsem ráda, že tentokrát to bylo jeho srdce, které se zacelilo. Mrzí mne, že se musím se všemi kamarády rozloučit, byli skvělí. Pro romantické dušičky mohu jen doporučit.

adela2230
24.06.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Velmi dobře napsaný příběh, který se nezabývá jen povrchní romantikou, ale i vážnými tématy.

aquaver
16.06.2022 5 z 5

Pěkné zakončení série... Blaka jsem si oblíbila už v předchozím díle, který byl za mě rozhodně nejslabší, a proto jsem se na Snít znovu nemohla dočkat. Nějakou chvíli jsem se tomu vyhýbala, protože jsem si chtěla šetřit poslední díl, ale stejně jsem to nevydržela a musela se do toho konečně pustit :D
Přišlo mi že to strašně rychle uteklo. Sotva jsem začala číst a už přišel konec :( Což trochu mrzí, protože mi bude tahle série chybět.
Určitě si od autorky něco v budoucnu zase přečtu. Jen se obávám že na tohle to mít už nebude. Kdybych měla říct, který díl se mi líbil nejvíc, tak na to asi přesnou odpověď znát nebudu... nejspíš ale 3 a nebo tento poslední díl.
Stoprocentně doporučuji těm co mají rádi romantiku s vážnějšími tématy.

Cami.lla
10.06.2022 3 z 5

Krásná romantická a snadno předvídatelná kniha. Jednoduché oddechové počtení.

VercaV
27.05.2022 1 z 5

Jak jsem si myslela, že předchozí díl byl špatný tak tento byl přímo strašný. Nejvic mi asi vadilo, že hlavní postava Jude se do teď v sérii neobjevovala a naráz se vše točí jen kolem ní, takže kdyby to bylo psané z pohledu Blaka, bylo by to mnohem lepší. Blaka jsem si oblíbila už v předchozím díle. Jude mi přišla taková nijaká, nesedla mi a spíš mě rozčilovala, pořád jen fňukala a ty jeji představy o Blakovi byly až moc.
Děj jako takový byla klasika. Za mě zbytečně moc potahované a konec až moc uspěchany. Z předchozích postav se tam objevoval Scott, případně Everlyn, ostatní byli zmínění jen okrajově. Jelikož od prvního dílu hlavni postavou byl vždy někdo z jejich kruhu tak bych víc uvítala, kdyby toto bylo teda buď psane z pohledu Blaka nebo aby měl svůj příběh Scott. Škoda toho urychleného konce a protahovaného děje.
Závěrem série to chci zhodnotit, první dva díly byly dobré, třetí je za mě nejlepší, zbylé dva jsou strašné. Čte se to rychle. Chybí mi, že to není vypravěne z obou pohledů. Už jen podle posledního dílu, že 4 kamarádi a spoluhráči spolu bydlí ve mě evokuje sérii Off Campus, kde to bylo přesně tak. Celkově sérii hodnotím jako průměr, ale znova si ji už asi nepřečtu.