Snít znovu

Snít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471030/bmid_snit-znovu-zpV-471030.jpeg 4 920 187

Začít znovu / Znova série

< 5. díl

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat… Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Omega

Dream again , 2020

NikolaVyb
14.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh Jude a Blakea byl hezký, ale v tomto žánru ničím nový. Člověk vlastně od začátku ví, jak to dopadne s herectvím, basketbalem i ústřední dvojicí. Zvrat v podobě vydírání od producenta byl trapný, neoriginální. Já jsem se na závěrečný díl těšila jen kvůli Blakeovi, který mě zaujal v předchozím díle (dokonce víc než ústřední dvojice Nolan a Everly). Moje nevelká očekávání se nakonec víceméně splnila.

Nejlepším dílem série je za mě třetí díl se Sawyer a Isaacem, to byl příběh bez hluchých míst a bylo to nejvíc uvěřitelné. A hlavní postavy si opravdu dokázaly získat mé sympatie.

Mona píše čtivě, to bezesporu. První díl byl v rámci žánru průměrný (bohatá holka, svalnatý a potetovaným frajer), druhý už byl propracovanější (stydlivka, která píše erotické romány a pohodář s rodinnými tajemstvím), třetí byl výborný (milý a inteligentní intouš a naproti němu živá a vzpurná holka, oba s vlastními problémy s rodinou), čtvrtý byl velkým zklamáním, Nolan vůbec nebyl takový, jaký se jevil z předchozích dílů (celý díl se točí kolem toho, že si spolu dva dospělí lidé nedokážou promluvit, autorka se snaží ukázat na problematiku domácího násilí). A pátý? Řadím ho na stejnou úroveň jako čtvrtý. Ani lepší, ani horší.

Po přečtení celé série můžu říct, že nelituji času stráveného s těmito knihami. Ale znovu je číst nebudu a žádnou srdeční záležitostí se to určitě nestalo.

Pedruska01
13.03.2021 5 z 5

Konečně jsem se Mony a jejího pátého příběhu dočkala. To čekání je pokaždé hrozné peklo. Ta ženská a její knihy jsou už srdeční záležitostí a jsem opravdu hrozně ráda, že jsem jednoho dne v tom knihkupectví na její první příběh úplnou náhodou narazila. Každopádně, dočkala jsem se a je mi líto, že to vlastně skončilo. Nejen kniha, která se čte rychle a úplně sama, ale i tahle série jako taková. Chci víc barev (knih) a už bych věděla i o dalších adeptech na svůj vlastní příběh. Opakovala bych se, kdybych tu psala dlouhou chválu na Monu a její styl a psaní celkově. Je skvělá a umí to báječně.
Hlavní hrdinka Jude mi rozhodně seděla bezvadně, neměla jsem s ní vůbec problém. Možná v jistých scénách prolévala slzy, které tam být úplně nemusely, ale co. Nebylo to naštěstí nic, co by mě životně iritovalo. Jude se mi líbila a bavila mě. Její příběh, respektive to haló, od kterého utekla nebylo zrovna závidění-hodné, to je pravda a proto mě to celkem mrzelo, co jí život připravil. Velká rána pro mladou holku, co si jen chtěla splnit sen. Ale její okolí - bratr (ten mě fakt překvapil v jednom směru a nejsem si jistá, zda mile, jinak jsem ho měla hodně ráda, bručounka :D), rodiče včetně samotných přátel byli úžasní lidé, takže měli pochopení a dokázali ji podržet, i když v to sama nevěřila a vyhýbala se tomu.
Hlavní hrdina Blake - toho týpka jsem zbožňovala už v předchozí knize, kde mi ukradl srdce. Měl zatracenej pech už na konci knihy Doufat znovu a k tomu se stala ještě tahle rána týkající se srdce, leckdy horší. Ach jo. Chtěla jsem ho obejmout. Bylo mi ho líto a zároveň jsem chápala, že je plný vzteku, který řádně dával najevo. Na toho kluka toho bylo moc a nevěděl si s tím moc rady - přeci jenom, je to rána jak z čistýho nebe, když otevřel ty dveře. Ale propracovával se tím k cíly pěkně. Pomáhali mu přátelé, které měl kolem sebe, kteří byli fajn. Chtělo to čas a pak jsem na něj byla hrdá. Na tom týpkovi jsem neshledala absolutně nic, co by mi nějak vadilo, naopak jsem mu držela palce. Zasloužil si to nejlepší. Byl skvělý.
Téměř vražedné ignorování, nenávist, zlost a i kočkování, které postupem času ustupovalo a měnilo se různými směry mě opravdu bavilo, užívala jsem si ho mezi hlavními hrdiny. Zároveň se k sobě ti dva hodili jako dva kusy skládačky. Vlastně všechny páry měli tu vlastnost, anebo Mona má ten unikátní um. Byla radost o takových lidech číst. Prožívat to všechno s nimi, prolévat slzy anebo se debilně usmívat na popsané stránky knih. Nechat si lámat srdce a pak si je lepit. Jo, bylo to bezva.
Je pravdou, že i když jsem něco málo odhadla - kupodivu :D, vůbec mi to nevadilo, pořád a stále jsem se příběhem nechávala překvapovat. Tak či tak se v různých směrech odhadnout absolutně nedalo. Proto až do poslední chvíle není úplně jasné, co bude dál. Člověk jako čeká, že to dopadne dobře, jenže stránky ubíhají a ono to tak pořád nevypadá. Sakra! Až má čtenář obavy.
Konec samotný byl jednoduše krásný, protože, jak název knihy napovídá, ti dva si dovolili snít znovu. Byla jsem moc ráda, jak to skončilo - smířením, upřímností, splnění snů, láskou,... oni si to zasloužili. Sem tam se i objevila zmíňka - respektive se použilo jen jejich jméno, o hlavních hrdinech této série, ale roli "větší" tam měla jen Everly z minulého dílu jakožto velká kamarádka Blakea. Už to nebylo tak propojené jako ze začátku. Možná škoda, ale upřímně mi to nijak nevadilo. Našly se tu jinačí, bezva postavy.
Jak jsem psala na samém začátku, je mi hrozně líto, že tahle série skončila. Bylo to úžasné. Ale vždycky něco končí a něco jiného začíná - tak to prostě chodí, a tak se už teď těším na další, novou sérii Mony, které se snad dočkáme už brzy. Tuhle "Znovu" sérii, ale doporučuji všem romantickým duším. Včetně samotného doporučení tohoto pátého dílu. Hodnocení opět nejvyšší, tady není o čem. :)

jana0338
13.03.2021 5 z 5

Miluji tuto sérii . Opět skvělý příběh . Nemohla jsem se od knížky odtrhnout .

Veverca87
13.03.2021 4 z 5

Moc milá oddechovka, stejně jako předchozí díly. I když byl příběh predvidatelny, potěšil. Pokud se Vám líbily předchozí autorciny knihy, tak u této to nebude jiné:-)

sofie92
12.03.2021 3 z 5

Za mě prostě byla nejlepší 1

Ketfl
12.03.2021 5 z 5

Tato série je opravdu takové pohlazení po duši. Všechny příběhy jsou sladké, příjemné, s pěknou zápletkou, čtenář prostě musí hlavním postavám fandit. Tento díl nebyl výjimkou, já si ho opravdu moc užila. Jude i Blake byli oba sympatičtí, moc jsem jim fandila, i když mě občas extrémně rozčilovali. Miluju, když čtenář může knihu prožít. Ty okamžiky, kdy se Blake choval k Jude hnusně, kdy s ní třeba nechtěl sedět ani u jednoho stolu, z toho mi bylo až fyzicky zle, jak mi to bylo líto. Nakonec jsem si říkala, jak je fakt člověk někdy blbej a svojí hlavou si způsobí akorát spoustu trápení. Že si něco myslíme, že tak bude. Přitom realita je úplně jiná. Nechápala jsem akorát, proč chtěli Jude a Blake svůj vztah tajit, když to muselo být všem úplně jasné. Každopádně, bylo to prostě moc hezké, stejně jako všechny díly z této série. Kéž se brzy dočkáme dalšího, nebo alespoň další knihy od Mony. Budu doufat a těšit se.

prcek19
12.03.2021 5 z 5

Potřebuji další knihu a to hned :-D achjo..miluji knihy od Mony..jen kdyby mi vydržely na čtení déle jak jeden den..teď mi nezbývá nic jiného, než zase netrpělivě čekat na další díl..Jude a Blakovi jsem fandila od samého začátku, už jen díky tomu, čím si oba museli projít a jelikož mám ráda happy-endy, tak není nic, co bych této knize mohla vytknout..navíc i to, jak se v příběhu stále objevují hlavní hrdinové předchozích knih, za to jsem opravdu ráda..tak šup Mono, ať už tady máme další knihu