Zlá krev

V kronice osudů rodů Bornů a Nedobylů autor posunul čas do let osmdesátých a devadesátých, v nichž v měšťácké vrstvě hlad po majetku převýšil nad vším ostatním a jako její mravní protiváha roste a sílí dělnické hnutí. A tak zatímco jeden z členů rodu Bornů se stává policejním konfidentem, mladý dělník Pecold roste v představitele nastupujících sil proletariátu. Třetí díl pentalogie, navazuje na "Císařské fialky"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29858/zla-krev-29858.jpg 4.5110

Sňatky z rozumu (3.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Zlá krev

Pavelpi

Pokračování rodinné ságy Bornů a Nedobylů v tomto díle se znovu prolíná i s osudy rodiny Pecoldů.Je to opět perfektní díl.Příběh končí smrtí Martina Nedobyla.

bookcase
18.07.2018

Opět skvělé pokračování rozsáhlé ságy, dramatické osudy obou rodin i trocha politiky.

RamonVarga
10.04.2018

Krásná kniha.

Disk
24.06.2017

Tohle se četlo jedním dechem od začátku do konce. Už od začátku je jasné, že jde o rodovou ságu jako hrom. Nedobylové, Bornové, Pecoldové, jejich mistrovská psychologická drobnokresba, velká akce (bitka s buršáky v Malé Chuchli je docela velká řezničina), boj za lepší život a lidská práva, zbožná lež zvaná Rukopisy, udavačství, legendární První máj 1890... je tam toho požehnaně. A navíc mám vydání celé pentalogie s geniálním malovaným doprovodem Mistra Cyrila Boudy.

JeKa
22.07.2013

Já tuhle ságu prostě zbožňuju, takže nemůžu být objektivní, ale za mě palec nahoru za dokonalé pojetí měšťanských a dělnických vrstev bez přehnaného dobou vzniku podmíněného marxistického balastu.

marketad
12.03.2013

Pro mě je třetí díl už kvalitativně něco mezi prvními dvěma velmi dobrými a dalšími dvěma, které už na tom jsou hůř. S rodinnou ságou se tu začíná prolínat téma dělníků, a to je ten kámen úrazu.

sachista
05.11.2012

Neffova pentalogie se čte náramně dobře, největší přínos spatřuji v dokonalém vykreslení atmosféry doby. Na stránkách jeho románů se zcela přenesu do 19. století a vychutnávám si dramatické osudy dynastie Bornů a Nedobylů. Zlá krev je zatím asi nejdrsnějším dílem, což je dáno prostorem, jenž je vymezen dvěma asi nejtragičtějším postávám celé série - Míšovi Bornovi a Karlu Pecoldovi. Už to nejsou jen vášnivé diskuse v Bornově salonu, ale ocitáme se i v polepšovně a mezi bouřícími se dělníky. Řekl bych, že pro milovníky bohatého jazyka a české historie téměř povinná četba.

maryzka
16.05.2012

myslím, že je to autorova biografie.

Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.
Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.
Quo vadis
Quo vadis