Smrtka

Smrtka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3310 3310

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe , 2016

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Již mám za sebou Bez šance a Smrtka je dalším skvělým příběhem s neotřelou tématikou. I u této knihy jsem se musela zamýšlet nad otázkou bytí a toho, kam současná společnost směřuje. Rozhodně doporučuji.

SeiyaOri
08.10.2018 5 z 5

Příjemné osvěžení po spoustě YA "na jedno brdo" jak tématem tak zpracováním. Po delší době kniha která opravdu stála za ty peníze když si člověk koupí novinku. :D Doporučuji.

nicole1990
07.10.2018 4 z 5

Nebylo to špatne

Ree
07.10.2018 4 z 5

Nevím proč, ale Smrtka mi přišla jako úplně jinak psané fantasy, než jsem doteď četla. Bavila mě, ale nebylo to tak, že bych knihu nemohla odložit. Děj se rozjel až někdy od poloviny knihy a posledních asi sto stran mě konečně naprosto pohltilo. Potěšilo mě, že tam bylo pár věcí, kterými mě Neal dokázal překvapit. To se u dnešních fantasy moc nevídá.

Mitculka
06.10.2018 5 z 5

Bylo to super počtení. Kdybych kvůli psaní bakalářky nemusela návraty ke knize bolestivě odsouvat, bylo by to ještě lepší. Nevím, jestli je to vinou toho, ale občas se mi zdálo, že se děj moc vlekl. Tento problém postupem času pominul a druhá polovina knížky byla už vážně nabitá. Moc se mi líbilo také filozofické vyznění příběhu a zápisy z deníků smrtek.

lenka0383
06.10.2018 4 z 5

Tak jak jsem knihu s nadšením otevřela, po prvních dvou kapitolách jsem měla nutkání ji odložit. Hrozně se to táhlo, vůbec mě to nebavilo. Pak se to asi od půlky zase rozjelo a byla to bomba. Poslední kapitoly mě opět nebavily a konec mi přišel trochu nedotažený, ale přesto jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla. Skvělé myšlenky, zajímavé podání "dokonalého" světa, originální nápad. Jen mi někde ten svět přišel trochu nedotažený, jako že jsem třeba nepochopila, proč když jsou ti lidé schopní vrátit se do mládí, proč vůbec stárnou, proč ty jejich nanity prostě nezařídí, aby zůstali věčně mladí? Spousta věcí mi tam neseděla, ale rozhodně mi kniha dala mnoho podnětů k přemýšlení.

Lethania
06.10.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli vysokému hodnocení zde na databázi a dobře jsem udělala! První část byla sice trochu pomalejší, ale v těch dalších už se to rozjelo, že jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout. Děj byl sice předvídatelný, ale o tom to moc nebylo. Důležité byly skvělé úvahy o někom, kdo může kosit jiné lidi bez postihu a o tom, jak si s tím Smrtky poradí. Důraz je kladen na rozum a cit, vnitřní morálku a trochu té lásky. Mohu jen doporučit!

Pavlína79
06.10.2018 4 z 5

Skvělá kniha, pěkný příběh, perfektní motta, nejen pro mládež.
V 1. polovině se kniha nedá odložit, 2. polovina je už trochu předvídatelná, konec už se trochu vleče a na můj vkus to skončí moc málo romanticky, ale chytře jako je ostatně celý příběh.

Kingomolka
02.10.2018 5 z 5

Mooc se mi líbila :) !

Magdyla.8
01.10.2018 5 z 5

To je pecka! Spisovatel píše samé skvělé, nadčasové knihy. Jeho vymyšlený svět mě vždycky chytne za srdce a tady tomu nebylo jinak. Smrtky mi naháněli strach na každé straně, děj vás vtáhne a už nepustí. Zase dokonale vymyšlený svět do budoucna. Jen můžu doporučit.

PetraBery
24.09.2018 5 z 5

Originální a zajímavě pojatý svět, který autor vytvořil, nás přivádí na Zemi, kde lidé nemůžou být nemocní, vyléčit lze vše a ukončit život můžou pouze „smrtky“. Učedníky „smrtky“ se stávají i Citra a Rowan, kteří jsou ale v konci zácviku postaveni proti sobě. Kdo vyhraje a stane se „smrtkou“ a kdo bude pokosen? Skvělá kniha, kterou jsem přečetla opravdu snad na jeden nádech.

jaspis
24.09.2018 5 z 5

Co říct? Prostě paráda. Začátek sice pomalý, ale za to jsem nad ním musela přemýšlet. Na první pohled se to nezdá, ale autor opravdu podává téma, které není jednoduché. Minulá kniha (Bez šance) byla dobrá, ale tahle ji prostě trumfla. Pokračování si ráda přečtu.

danielpernik
21.09.2018 5 z 5

Protože právě smrt dodává našim životům smysl. Moc zábavné čtení!

nataalie7
21.09.2018 5 z 5

Velice čtivá kniha! Úžasný a svižný příběh, který prostě baví!

Bíba1968
18.09.2018

Kniha Smrtka je jedna z knih která stojí za to číst . Téma této knihy je opravdu zajímavé . Určitě doporučuji . Kniha je z řady Fantasy zatím to nejlepší co jsem četla.

E.lisabeth
17.09.2018 2 z 5

Nevim jestli je to stale zpusobene moji cteci krizi co mam uz par tydnu, ale knizka me nejak nezaujala, do cteni jsem se musela nutit, nelakalo me zjistovat co bude dal a jak to dopadne...v zaverecne casti doslo ke spouste zvratu a tam me teprve knizka zacinala zajimat.

Narissa
15.09.2018 5 z 5

Smrtka mě nezklamala, naopak mě nadchla.
Není potřeba říkat víc, prostě si ji přečtěte!

Leniik33
13.09.2018 5 z 5

Řekla bych, že je to nejlepší kniha, kterou jsem letos přečetla. Děj má rychlý spád, úplně vás pohltí. Oproti první knížce je Smrtka propracovanější, v příběhu nejsou žádná hluchá místa. Četbu jsem si neskutečně užila a strašně mě mrzeno, že má jen necelých 400 stran. Doufám, že další díl bude co nejdříve :)

Jane007
08.09.2018 5 z 5

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, čtení jsem si opravdu užila a překvapivě jsem nad knihou dost přemýšlela, hlavně skrz morální aspekty. Závěr byl sice trošku předvídatelný, ale to neubírá na příjemném čtenářském zážitku.

renefer
07.09.2018 3 z 5

S touto knihou mám problém. Nevím, jestli se jedná o slabší románek pro dospívající nebo hlubší příběh o tom, co se stane, když lidstvo dosáhne nesmrtelnosti.