Nimbus

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400050/nimbus-tii-400050.jpg 4.8153

Smrtka / Žatva smrti (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

ISBN:978-80-7617-359-0

Kniha Nimbus

pingu1
předevčírem

Smrtka se mi líbila trochu víc, ale i Nimbus se četl jedním dechem :-) Napínavé, originální, plno nečekaných zvratů. Jen škoda, že jedna z dalších hlavních postav najednou v půlce knihy téměř zmizela a některé věci zůstaly neuzavřené. Zřejmě se dozvíme v dalším díle ... :-)

Per-quiee
předevčírem

První díl byl lepší. Nimbus se šíleně táhnul. Ale musím uznat, že mě konec překvapil, i když byl dost urychlený.

Simbli

Já to zbožňuju a přeju si zfilmování!

motokatty

První díl byl super. Druhý byl ještě lepší. Nemůžu se dočkat třetího (byť bude nejdřív příští rok).
Ve druhém díle dostaly větší prostor i jiné postavy. Děj je rozličný, už když máte pocit, že už asi víte, jak se děj bude odvíjet dál, autor dějovou linku otočí min. o 180 stupňů.
Četbu si bezpochyby každý čtenář užije :)

EllenQa

Ačkoliv mi čtení trvalo o něco déle, než u Smrtky, líbil se mi tento díl o něco víc. Konec knihy byl jedním slovem nečekaný. Samotný závěr mě velice překvapil a skončila jsem s rozpolcenými pocity. Rozhodně je to kniha plná zajímavých úvah a člověka nutí se občas zamyslet nad svým vlastním životem, což mě nesmírně baví.

LittleK

Naprosto geniální výtvor. Troufám si tvrdit, že autor příběh vyšponoval ještě o level výš než první díl. Opravdu jsem se nemohla odtrhnout. Charaktery jednotlivých postav i Nimba se neustále vyvíjejí a nemůžu se dočkat, kam je jejich osudy zavedou. Nealovi přeji jen tak dál a všem ostatním, aby se bavili tak fantasticky jako já.

Prince_of_book

Po četbě smrtky jsem měl velmi vysoká očekávání, jelikož byla hodně dobrá,prakticky bez chyb a nasadila laťku hodně hodně vysoko. Jsem opravdu velmi rád, že kniha moje očekávání nejen naplnila, ale dokonce i předčila.

Kniha v podstatě nemá slabiny. Postavy Rowana Citry(Anastazie) a dalších jsou načrtnuté již z první knihy a tak si člověk jen užívá jejich osudy a opravdu snadno se s nimi sžije a dokáže s nimi sympatizovat. Moji oblíbenou postavou byl překvapivě Rowan. Postavy jednají opravdu v kontextu se svými povahami, ale projeví se v nich i vlastnosti, které byste zrovna u nich nečekali(zlé smrtky projeví lidskost, hodné zase použijí sem tam nějaký úskok či lest) a neměl jsem opravdu problém si je v hlavě načrtnout.

Děj knihy je opravdu pestrý, není zde nouze o zvraty, které jsou naprosto nečekané a nepředvídatelné. Minimálně dvakrát či spíše třikrát se děj knihy v podstatě otočí a vydá se někam kam byste nečekali. No a konec by snad neodhadl ani sám největší sherlock holmes.

Opravdu parádní kniha která nejen že dostála pověsti svého předchůdce, ale dokonce ji dle mého i předčila a pro mě se okamžitě katapultovala na favorita na nejlepší knihu co jsem letos četl.

Nemůžu jinak než 10/10

honorka

Když jsem přečetla Smrtku, netrpělivě jsem čekala na další díl. Teď jsem dočetla Nimbus a nejraději bych se rozjela za autorem a donutila ho okamžitě dopsat díl třetí. Ta kniha je prostě skvělá. Nepředvídatelná, jiná, uchvacující. Bavila jsem se od prvního do posledního písmenka. Chci té drogy víc a hned :D