Smrtící kód

Smrtící kód https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344236/bmid_smrtici-kod-bHL-344236.jpg 4 221 46

Na washingtonském nádraží se probouzí muž. Zjišťuje, že leží na zemi na pánském záchodku, ale nepamatuje si, jak se tam dostal. Zapomněl, kde bydlí. Nemůže si vybavit ani své jméno… Je leden 1958, svět ovládá studená válka a závod o dobývání kosmického prostoru. Na mysu Canaveral začalo odpočítávání – ke startu se chystá Explorer, největší naděje Spojených států v souboji se Sovětským svazem. V souboji, který proti sobě postaví čtveřici lidí. Kdysi je pojilo přátelství, láska. A jedním z nich je Luke Lucas, jenž si momentálně na nic nevzpomíná.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Code to Zero , 2000

Adusa68
11.04.2019 4 z 5

Smrtící kód je první knihou, kterou jsem četla od tohoto autora. Knihy ze špionského prostředí mě poslední dobrou začaly velmi bavit a jsem ráda, že mě bavila i tato kniha. Dobře strukturovaná a situovaná zápletka do prostředí kosmického programu. Postava Luka zajímavá a dobře propracovaná, škoda jen, že tam nebyla ještě jedna krátká kapitola, která by více přiblížila Anthonyho a jeho minulost. Knížka se četla dobře, proto doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé příběhy ze špionského prostředí.

zdenaR
07.03.2019 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, napínavý děj, překvapivé rozuzlení. Pan Follet nezklamal ani v odlišném žánru než historickém.
Jeho knihy doporučuji :-)))

vercaambrosova
26.02.2019 4 z 5

Průběh knížky mě moc nezaujal. Ale konec se mi líbil.

Allysa1985
20.01.2019 3 z 5

Dobrý špionážní román s originální zápletkou a neoriginálním závěrem.

Igor1311
14.10.2018 4 z 5

špionážna chuťovka z čias studenej vojny, kde sa znova prejavili autorove rozprávačské znalosti. celý príbeh však bol pre mňa trocha slabší ako iné jeho knihy, celkovo však ide stále o jeden z lepších follettových príbehov

Sobolosh
28.05.2018 3 z 5

Po přečtení trilogie Století jsem se těšil na výsek z doby studené války zpracovaný v podobném duchu. Hemžení špióny bylo sice nevyhnutelné, ale přeci jen jsem čekal více historické ladění. Tohle je čistá špionážní detektivka navíc plná klišé (pozor spoiler!!: např padouch při zápase nešťastně upadne a zastřelí sám sebe, kolikrát jsme to už viděli či četli), oddechovka vypointovaná sice složitě, ale přeci jen připomíná béčkový hollywood. Závěrem...a měli kupu dětí a žili šťastně až do smrti. Originální je ztráta paměti hlavní postavy, nápad nejen dobrý, ale i umě rozvinutý, za to i čtivost a dějový spád dávám ty tři hvězdičky. Ještě citát, který zaujal: „ Jsem už dost stará na to, abych věděla, že žádný pohádkový princ neexistuje, je jen jistý počet více nebo méně defektních mužů. Někdy mají zářivou zbroj, ale ta zbroj je vždycky na některých místech rezavá.“ A co princezny?

evask
19.05.2018 5 z 5

Folletovy knihy čtu ráda. Ztráta paměti - kam na ty nápady chodí...

hanap
18.04.2018 4 z 5

Ken Follett je velký vypravěč.

Meri47
15.01.2018 5 z 5

Skvěle napsaný špionážní příběh z doby studené války.

karolina7748
11.12.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, napínavá až do konce

TomHr
30.11.2017 4 z 5

Dobře vystavěné, chytlavě odvyprávěné, no chtě nechtě jsem hltal písmenka, abych se dozvěděl ... Dal bych čtyři a půl hvězdy, kdyby to šlo; ta pátá tam přece jenom není.

Endy17
30.09.2017 4 z 5

Typický autorův rukopis - skvělé, poutavé a napínavé čtení trochu deklasuje předramatizovaný závěr ve stylu akčního filmu s "povinným" přeslazeným zakončením (nakonec i to evokuje představu filmového scénáře). Překlad mě místy překvapil, bohužel ani jednou příjemně.

Schamila
25.09.2017 5 z 5

Přečteno za den a něco - moc bezva příběh, pan spisovatel to zkrátka umí, krásně se to četlo a bylo tam zase vše, napětí, láska, zápletky a zase něco o špiónech, jak jsou skvělí a co všechno umí, to až člověk "čumí". Všem doporučuji ke čtení.

Hella
14.09.2017 5 z 5

Špičkový příběh. Koneckonců jako všechno od Folleta.
Mmch, trochu mě rozlaďují komentáře typu: Dávám tomu málo, protože nemám rád špionské detektivky.... Heršvec, ale to pak vůbec není o kvalitě knihy, ale o tom, že jsem si zvolila špatný žánr. Osobně nebudu hodnotit třeba červenou knihovnu, protože ji nemám ráda, ale zároveň to neznamená, že to musí být špatně napsaná kniha a tím pádem je fér neudělovat hodnocení.

koki.veru
15.08.2017 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Nejprve se mi do ní nechtělo, když jsem si přečetla, že se jedná o špionážní příběh, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem si přečetla, protože kniha byla vážně úžasná. Myslím, že u tohoto autora chvíli zůstanu :)

lapagerie
31.07.2017 2 z 5

Téma studené války mě nalákalo, ale knížka nakonec nesplnila má očekávání. Jde o "špionážní detektivku" a to není můj šálek kávy.

francouz
07.03.2017 5 z 5

Follet opět nezklamal. Výborně postavený příběh, který je tentokrát posazen do doby kdy se vedla soutěž o dobývání vesmíru dvěma velmocemi. V případě spisovatele je opravdu jedno jestli se pohybuje v ranném středověku nebo ve dvacátém století. Vždy jsou postavy i doba vykresleny tak, že se bez problému pohybujete v době, o které víte pouze z knížek. Gradace příběhu je pozvolná, ale přesto se nebudete ani vteřinu nudit. Příběh má tah na branku, tak jak jsme očekával od spisovatele Folletova kalibru. Mohu jenom doporučit.

jana1976
07.10.2016 4 z 5

Pěkně napsané, četla se jedním dechem. Jen po přečtení pilířů, věků a ságy Století je tato kniha nevýrazná.

Luciga
30.01.2016 4 z 5

Čtivé, pěkně napínavě podané, zajímavý příběh. Klasický Follett, který k hlavní zápletce přidá i spoustu faktů, jež by jinak člověk neměl potřebu vědět :). Hodnotím vysoko, prostě mám ráda jeho knihy...

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

Dobré a čtivé. Mám rád takto dobře napsané špionážní příběhy ...

špionáž CIA

Ken Follett