Smrt milionáře

Smrt milionáře https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204300/mid_smrt-milionare-h7P-204300.jpg 4 13 4

Lidé mají různé představy o štěstí a životním úspěchu a někdy se jejich plány nebezpečně zkříží, zájmy jednoho člověka přímo útočí na život někoho druhého. O tom vyprávějí napínavé kriminální příběhy Magdy Váňové. Nejde jen o smrt milionáře, pronásledovaného ziskuchtivou rodinou, kniha obsahuje i psychologický horor, kdy je zločin dlouho skryt pod fasádou manželství, nebo příběh škrtiče žen, jenž policii uniká jenom proto, že vyšetřování bylo svedeno na falešnou stopu překupníků s auty. Partnerské konflikty vídáme ve svém okolí tak často, že si ani neuvědomujeme, kolik zločinů je vlastně posledním dějstvím nebezpečného sváru lásky a nenávisti.... celý text

knihovniceS
08.01.2023 4 z 5

Smrt milionáře
Krimi povídky od mé oblíbené autorky. Krimi moc nemusím, ale toto jsou jen jednohubky na chvilku během dne (před spaním bych je nečetla). Nevím, jak dalece jsou příběhy pravdivé, ale četlo se to dobře. Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

čef
17.12.2020 4 z 5

Česká tradiční detektivka vycházejících ze skutečných událostí, kterou samozřejmě nelze srovnávat se světovou literaturou tohoto žánru. Příběhy jsou jednoduché, pachatelé nekomplikovaní a policie má proto hodně ulehčenou práci. Pouze poslední se trochu od tohoto schématu liší a je tedy o trochu více zajímavá. Celkově nenáročné čtení do čekárny u doktora nebo podobně.

zdenaR
04.01.2020 4 z 5

Jedna z prvních knih mé oblíbené autorky (2002).
Povídky s detektivní zápletkou nenáročné, velmi čtivé.
Knihu jsem si zopakovala z důvodu čtenářské výzvy 2020 - v tuto chvíli má pouze 4 hodnocení (mé je páté).
Přesto knihu doporučuji jako oddechovku mezi náročnějšími knihami :-)))

RADOST
24.06.2017 3 z 5

Detektivní povídky z našeho prostředí. Obyčejné příběhy, které se v určitých obměnách neustále stávají. Jednoduché čtení pro letní dovolenou.

Magda Váňová
česká, 1954