Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212259/mid_smecka-212259.jpg 4 1061 168

Smečka série

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka: je rozená bojovnice, navíc vede smečku Nightshadeů.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Nightshade , 2010

Teraslík
24.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Krásně se čte a je napínavá. Už s radostí čekám na další díl. Doporučuji.

Kathrine
23.06.2014 5 z 5

Knižka super až na pár věcí kolem Shaye a řeknu to za použití dvou slov: Nesnáším ho!!!

Lenka.Vílka
15.06.2014 5 z 5

Velka cast knihy je venovana popisu sveta, ve kterem se pribeh odehrava a odkryvani toho, co se deje...jo, to mi nevadilo, protoze to bylo napsane zajimave a tohle rozdeleni se mi libilo...takze zadna otrava...kniha se mi libila od prvni do posledni stranky...byla jsem potesena (slovo nadsena mam pro jine knihy)...jedinym minusem knihy byl rozhodne zanr...YA neni moje absolutni krevni skupina pokud jde o vlkodlaky...ale to beru jako muj problem...ono se to vyrovnalo dostatecnym mnozstvim akce...a krve taky bylo dostatek...takze se tesim na pokracovani...jsem rada, ze jsem si zaroven pujcila dvojku a muzu se do toho pustit :)

Nelda
10.05.2014 5 z 5

Super knížka (nebo spíše celá série). Na konci série jsem si hezky pobrečela. Knihy se mi líbily a vůbec nenudily, byly zajimavé, občas napětí a lehce se četly . Četla je i moje mamka a ta byla taky nadšená. Donutila jsem je přečíst i mé kamarádky a obě palec hore, takže určitě stojí za přečtení. :)

lucka4
03.05.2014 5 z 5

Prostě bomba kniha..!! Doufám že Calla a Shay budou spolu :3 a už se nemůžu dočkat až si přečtu pokračování :)

barca8336
26.04.2014 3 z 5

Ze začátku to pro mě bylo dost matoucí, spousta postav, jmen a hodně jsem se ztrácela v hádání kdo je vlastně kdo. Asi tak v polovině knížky jsme se chytla a konečně začala chápat a orientovat. Celkově knížka nebyla špatná, od té poloviny už se to četlo jedním dechem. Určitě jdu do dalšího dílu. Vidím to spíš na 3,5 hvězdy. ;-)

Markett
28.03.2014 5 z 5

Krásná knížka, i když lehce předvídatelná. Hrozně moc se mi líbil námět s vlky, protože si myslím, že toto téma je úžasné. Vlci se mi hrozně líbí! A na první pohled mě zaujala obálka. :) Celý příběh se mi líbil. Strašně se mi líbily fáze s Renem, jehož jsem si hrozně moc oblíbila. Calla byla také dobrá, i když mi na ni něco nesedělo, a Shay mě taky zatím nijak neoslovil. Tahle postava se mi nějak nelíbila, ale asi proto, že Renier byl mnohem lepší. Uvidíme, jak budou vypadat další díly. Pojetí vlků bylo moc krásné. Líbilo se mi, že z nich autorka neudělala přerostlé příšery, ale nechala krásné vlky. A otevřený konec způsobil, že se těším na další díly... :)

michaela5007
26.03.2014 5 z 5

Knížka je úžasná, přečetla jsem ji za jeden den a jakoby jedním dechem :-) myslíte, že přeloží i její další knihy? Jako např. Snakeroot? :-)

angelbooks
16.03.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si oblíbila jen co jsem uviděla obal, poté jsem si přečetla o čem je a bylo mi jasné že si ji musím půjčit.
Hodně se mi líbilo že pojetí Vlci v této knize bylo normální a ne přehnané. Z postav jsem si oblíbila Rena s Callou a později i Shaye.
Co se příběhu týče tak se mi taky líbil a žádnou zápornou věc na příběh ani nemám. Dávám 5* a všem ji vřele doporučuji :).

Ree.
15.03.2014 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila už jen z důvodu, že jsem milovnice vlků a jakmile jsem zahlédla titulek Smečka - musela si jí koupit. Kniha mě okamžitě pohltila a mám to už přečtené třikrát.
Líbí se mi pojetí vlků. Nejsou přerostlý, neběhají po dvou, ale jsou to normální vlci, což jsem ocenila asi nejvíce. Svět ve kterém žili se mi taky líbil, akorát bych tam nemusela mít vůbec ten milostný trojúhelník a hlavně Shaye, který mi lezl na nervy stejně jako někdy Calla. Naopak si docela oblíbila Reniera.
Knížka se dobře čte a musím teda uznat, že je to pro mladší generace asi, ale mně se to stejně líbilo, :D

Sádina
17.02.2014 3 z 5

Fantasy odreagovačka, milostný trojúhelník.

Terry.89
08.01.2014 5 z 5

Úžasná a dokonalá kniha. Krásně napsaná a čtivá fantasy romance. Knížka se čte jedním dechem, jakmile začnete číst, už se neodtrhnete, dokud se nedostanete až na konec. ještě jsem neměla dočtený první díl a už jsem si běžela pro druhý :D. vřele doporučuji!!

bookemma
31.12.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, ale po literární stránce nic moc. Nečtivé...

knihomilka
25.09.2013 odpad!

Amatérska práca s pár nelogickými, nedôslednými nezmyslami, postavy riešia v živote len samé hlúposti, zvláštne fungovanie vyučovania v škole, keď učitelia tam vôbec podstatní nie sú, vyučuje sa akoby bez nich a študenti si vlastne robia, čo chcú. Hoci je to prvý diel, pôsobí ako pokračovanie, nechápala som, o čo ide, kto je kto, o čom je reč, vysvetlenie prichádzalo pomaly, až niekde v strede knihy, takže čitateľ nevie, na čom vlastne je. Takmer na každej strane sa omieľa dokola len telesná túžba, navyše hrdinka pociťuje rovnaké slasti pri oboch chlapcoch, čo majú o ňu záujem, takže verím tomu, že keby sa o ňu zaujímal niekto ďalší, tak bude chcieť aj toho... Je to absolútne prehnané. Okrem toho najčastejšie opisovaným výrazom tváre pri rozhovoroch je, že sa niekto zamračil. To je tiež takmer na každej strane... Nie je vždy jasné, čo si kto myslí, treba si veľa domýšľať, aké pocity kto práve prežíva. Je to mylné. Kniha, ktorá nemala nikdy vyjsť, absolútne detinská, neoplatí sa to vôbec čítať.

sarush
18.09.2013 5 z 5

Doporučuji přečíst :D

JajaAP
30.08.2013 3 z 5

Kniha na mě zase až tak velký dojem neudělala. Ikdyž to byla první kniha o vlkodlacích co jsem četla, nepřišla mi moc originální. Asi už jsem těch fantasy sérií četla tolik, že mám i mnohem oblíbenější. Ale taky jsem četla i horší. U mě to je tak průměr. Viděla bych to tak na 3,5 hvězdičky. Ale zbytek série si i tak přečtu.

ElisR1
22.08.2013 3 z 5

Tahle kniha mě moc nenadchla. Calla mi přišla dost nerozhodná chvíli chce Shaye a hned na to líbá Rena. Milostné trojúhelníky mi nevadí, ale tenhle mi nějak nesedl.
Příběh byl originální, ale četla jsem už lepší.

Wanderer
04.08.2013 3 z 5

Nie som človek, ktorého odradí predvídateľný dej. Kniha ma jednoducho musí niečim upútať a to sa Nočnému tieňu od prvej strany až po tú poslednú podarilo. Veľkým kladom celej knihy boli postavy, ktorých tam bolo obrovské množstvo a hlavne tí zo svorky mali vlastný priestor na to, aby sa nám predstavili a na to, aby ukázali svoj charakter. Ďalším kladom (ak počítam celú sériu) je vykreslenie histórie Strážcov, Ochrancov a Stopárov. Nie každý autor vie takto dobre pracovať s dejinami a tak tu Andrea bola na domácej pôde a ukázala, že to vie.
Negatívom bol pravdepodobne... toľko krát spomínaný ľúbostný trojuholník (Calla-Ren-Shay), ktorý ak nie je dobre podaný môže byť pekný faux pas. Možno keby... nie, nejdem to ďalej rozoberať.
Najdôležitejšie je, že kniha ma zaujala. Po celkovom premyslení sa u mňa zaradila ako priemerná YA kniha.

Iworri
31.07.2013 4 z 5

Nejdřív jsem na knížku pořád hledala čas, i přesto, že byla velice pěkně psaná, moc se mi do ní nechtělo. A pak jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem nebyla na poslední straně ! Jedna z nejlepších sérií o vlkodlacích.

Kačka K273
15.07.2013

Hele lidi... NEPIŠTE PROSÍM,CO SE V KNÍŽCE STALO . Chtěla jsem si jenom přečíst jestli je povedená a hned u 2. komentáře se dozvím ,co se stalo. A mám po překvapení :(

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978