Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212259/mid_smecka-212259.jpg 4 1061 168

Smečka série

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka: je rozená bojovnice, navíc vede smečku Nightshadeů.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Nightshade , 2010

Denaille
23.10.2011 5 z 5

Popravdě jsem čekala něco podobného Škole noci. Nebo přinejmenším něco na způsob úžasně krásných vlkodlaků a dalších bytostí a samozřejmě nějakou zápletku, kde hlavní hrdina či hrdinka musí zachránit svět.
Příběh mě hned od začátku zaujal, určitě je originální.
Co mě však zrovna nenadchlo je vztah hrdinky k Renovi a Shayovi. Jasně... musí tam být vždycky nějaké love story, ale v tomhle případě se to mohlo brát trochu vážněji. Shay mi přišel jako chudák chlapeček, co se musí držet maminky za ručičku. Oproti Renovi by u mě neměl šanci. A vůbec... nemám ráda milostné trojúhelníky. Je to takové ohrané.
Jelikož už mám rozečtený druhý díl, vím, že se to poněkud změní, ale i tak pro mě nepředstavuje žádného mužského knižního idola. To už i Edward byl lepší (a to ho nemám ráda).
Každopádně, jak už jsem řekla. Oceňuji originalitu, spád a taky dobře propracované detaily nového pojetí "vlkodlaků" a jejich světa, ve kterém se musí prosadit. Strážci a Hledači jsou přínosná novinka do bytostí fantasy světa. Místy mi to trochu zavání náboženskou tématikou, ale to mi rozhodně nevadí.
Rozhodně ji doporučuji. Je to po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a přitom to není žádný škvár, ale kvalitní příběh.

Horry
20.09.2011 4 z 5

Tato kniha mě nalákala poutavými plakáty v metru a nakonec jsem ji dostala k narozeninám. Nějakou dobu jsem si ji šetřila, ale nedávno jsem se konečně dostala k tomu ji otevřít. Přečetla jsem asi první dvě kapitoly a zase knihu zavřela s tím, že to zas bude nějaká puberťácká fantasy. Ale druhý den jsem se dokopala k tomu ji otevřít znovu a určitě toho nelituji. Děj se uspokojivě rozbíhá, dozvídáme se, co mělo zůstat utajeno a v některých momentech jsem se zatajeným dechem hltala stránky, abych se dozvěděla jestli se stane to co si myslím, jestli umře ten, kdo vypadá, že má umřít a tak podobně.
Prostě knížka, která čtenáře, co mají rádi vlčí tématiku, chytne a nepustí.
P.S. Hned druhý den po dočtení jsem si musela koupit druhý díl :).

Charlie Esprit
06.09.2011

Popravdě... nic moc. Neni nejhorší, ale ani nejlepší. Něco tam prostě chybí.

Aria85
09.08.2011 3 z 5

Souhlasím s Tcicou.. knížku jsem si koupila kvůli přebalu, protože ten je opravdu moc pěkný, ale kniha samotná mi přišla lehce nudná. Stále jsem čekala, že se konečně začne něco dít a dočkala jsem se až pár stránek od konce. Další díl si přečtu, ale rozhodně není tohle kniha, ke které bych se vracela.

Kateriska
01.08.2011 4 z 5

Velmi pěkná kniha, řekla bych že příběh byl napínavý a nikdy jsem přesně nevěděla jak to dopadne. V jednání Cally jsem občas poznávala i sebe samu, kniha je čtivá a velmi dobře napsaná. Autorka občas opouští od žánru fantasy až k detektivce. Velmi pěkná kniha, vřele doporučuji :) Konec je sice otevřený, ale ne zas tak moc, nevadí mi to a už se těším na další díl :)

Tcica
16.06.2011 3 z 5

Mě tahle kniha přišla jaksi... nezajímavá. Calla mi přišla taková nerozhodná, neopravdová, pořád roztoužená... Knihu jsem četla, protože mě zaujala obálka na plakátu v metru, ale zklamala mě. Prostě jsem čatla i lepší knížky.

Hanyuu-hime
09.06.2011 4 z 5

Původně jsem se bála, že mě to nijak nenadchne. Opak je ale pravdou, což mě vážně těší. Kniha je zajímavá, děj se nikde netáhne, nenudí...
Čtení jsem si vážně užila a už se těším na další díl, otevřený konec mě sice původně moc nepotěšil, jelikož je to ukončené v opravdu napínavé chvíli, ale co se dá dělat.

Temsiss
24.05.2011 4 z 5

Zajímavá knížka.. Nečekala jsem, že mě to tak chytne a budu to mít tak rychle přečtené.. Jen ten konec v napínavé chvíli.. Prostě už se těším na další díl :-)

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978