Vraní dívka

Vraní dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182401/bmid_slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 4 1483 402

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 1: Krakflickan , 2010

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Od začiatku dobre napísané a pútavé čítanie. Kniha sa priamo dotýka zneužívania mladistvých a ich trápenia s tým súvisiacim. Ako to dobrej kriminálke býva, objaví sa mŕtvola chlapca, ktorého nikto nehľadá a nikomu nechýba. Po stope sa vydáva vyšetrovateľka Jeanette a pri jej pátraní jej pomáha psychiatrička Sofia. Mŕtvoly pribúdajú a nekončí to len dvomi telami. Tie sú zohavené tak, aby ich nikto nespoznal a nikto nevypátral. Dostávame sa v knihe aj do oblasti obchodu s ľudskými až ľahko zneužiteľnými osobami, ktoré sa nechajú ovplyvniť. Je to drsný thriller. Ale na konci ......na konci, proste musí prísť pokračovanie. A to si určite kúpim. Knihu všetkým odporúčam.

KnihomolkaMari
07.04.2020 3 z 5

Původně jsem dala čtyři hvězdy, ale po přečtení druhého dílu, jsem usoudila, že dám pouze tři, kniha je dobrým úvodem do série a nemám k ní jakékoliv výhrady, až na občas zdlouhavé popisy, které mi nepřijdou tolik podstatné a nutné, ale pokračování série, které se více zaměřuje na rozpolcenou Viktorii mi přijde mnohem zajímavější. Ovšem rozhodně stojí za přečtení, pokud jste připraveni na zcela šílenou jízdu, jež nám naskýtá pohled do nejtemnějších koutů lidské osobnosti a nemilých nadcházejících činů.

Privilegius
29.03.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvyknul na styl psaní, ale pak už to šlo samo. Je to syrové, hodně brutální a trochu psycho. Hned jsem začal číst druhý díl, jsem docela napnutej kam až se tohle všechno posune.

takana
13.03.2020 3 z 5

Docela se dá číst.

vojteska70
05.03.2020 5 z 5

Nemá to chybu. Odcházím číst druhý díl

Mona-Lisa
15.02.2020 5 z 5

Sonda do pokroucených a zvrácených myslí bytostí, co pachájí nechutné činy a zkoumání jejich lidskosti (jestli ještě nějaká zbyla) a proč se vytratila. S tím souvisí vršení různých hrůz a jejich podrobný popis, což mi nevadilo (na rozdíl od Nabarveného ptáčete, kde jsem zlo prostoupené knihou vnímala jako prvoplánovou snahu šokovat), protože jejich účel mi přišel jasný- Snaha najít podstatu a kořeny zvráceného jednání. Ne jako pokus je opodstatnit či omluvit, ale jen co nejvěrneji zobrazit. A tím dát možnost trošku pochopit, proč zrůdy svým jednáním tvoří další. Je-li možné v souvislosti s takovým zlem ještě mluvit o člověku nebo už jen chodiící krutosti bez svědomí a soudnosti? Sedl mi formát krátkých kapitol na max tři stránky a střídání pohledu vyšetřovatelů/pachatelů/obětí. Konec byl parádní, pro mě nečekaný a svou pointou jen podtrhuje mé předchozí řádky. Knihu doporučuji pro silnější povahy (žaludky).

monika6035
05.02.2020 4 z 5

Kniha přečtená jedním dechem a je teda dost drsná

zbožňuju_knihy
11.01.2020 2 z 5

Dlouhou dobu mi strasila v knihovne, cekala jsem na chvili, kdy prijde chut na silnou kavu. Jenze misto kafe prisla melta.

Graem
04.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně dlouho odkládaná kniha a nakonec takový skrytý klenot! Moc mě bavila psychologie postav, příjemný poměr mezi detektivním příběhem a osobním pozadím. Napínavá a chytlavá kniha, skvělá série.

danielavachova
28.10.2019 5 z 5

Bezva psychothriller, půjčila jsem si ji náhodně bez předchozích recenzí,zcela něco jiného než pan Nesbo,ale za mě fakt dobrý,to platí i pro druhý i třetí díl.

jaroiva
06.10.2019 3 z 5

Pro mě je to psané zmateně, místy nechápu, místy mě pak matou opakované informace, kdy se leknu, že jsem si popletla kapitoly...
Další díl mě ani neláká.

radushe79
27.09.2019 5 z 5

Nedala jsem na nízké hodnocení a to je dobře. Výborný thriller.

9665
03.09.2019 5 z 5

Celou sérii jsem přečetla za dva dny. Bylo to hodně napínavé a úplně o něčem jiném, než jsem původně čekala. Byla jsem příjemně překvapená a ráda si to celé jednou přečtu znovu.

Katulinka69
22.08.2019 2 z 5

Čekala jsem víc ,ale fajn

wotana
26.07.2019 5 z 5

Za mě super. Chvíli mi dalo, než jsem se pořádně začetla, ale potom to byla jízda.

adulik23
03.07.2019 3 z 5

Čakala som od toho oveľa viac, nejako sa to stále nechcelo rozbehnúť, každopádne však sériu dočítam, nech viem, čo bolo ďalej...

Smiley96
17.06.2019

Ani jsem nedocetla, 190 strana a zmatek v hlave cim dal vetsi. Prilis postav, nudny dej, porad dokola to same, krome pribyvajich mrtvol chlapcu se v knize nic nedeje.

trudoš
13.06.2019 2 z 5

Jak občas kritizuju spisovatelky, že nezvládají mužské postavy, tak tady si musím rýpnout do pánů Jerkera Erikssona a Håkana Axlandera Sundquista. Protože hrdinky v jejich podání jsou za a) nesnesitelně hysterické, za b) extrémně přecitlivělé, a za c) lezoucí na nervy vedlejším postavám i čtenáři samotnému. Zlí jazykové budou namítat, že to přece koresponduje se skutečností, ale v tomhle ohledu jsou moje zkušenosti rozdílné.
Ale k Vraní dívce. To je vám taková manýristická detektivní telenovela, v níž jde autorům o jediné - obrátit čtenáři žaludek. Jenže celá hororová část končí u pseudouměleckého zpracování různorodých zhůvěřilostí, páchaných na dětech a víc v tom není. Je tu sice jakýsi pokus o propracovanou psychologii, jenže ta působí jako by byla převzatá z wikipedie. Navíc nejsou schopni zmatenou zápletku dovést do nějakého konce, přičemž jim nedělá sebemenší problém mávnout rukou nad ústředním motivem, aby se vesele mohli věnovat „šokujícímu“ zvratu, který všechno obrací naruby.

Měňavka
30.05.2019 5 z 5

Opravdu dokonalé!Nejsem příliš velký fanoušek tohoto žánru, protože mi to všechno přijde stejné - vraždy, vyšetřování, životní starosti policistů jako koření příběhu a navíc nic moc hezkého či pozitivního vyjma chycení pachatele. Tato kniha (trilogie) od začátku nabízí něco navíc. Především je to záhadné, mystické, tvrdé a psychologicky propracované. Postavy si člověk snadno zapamatuje a spojí. Moc se mi líbilo prolínání děje přítomnosti z minulostí. Výborně se čtenář orientoval v tom, co se kdy stalo, a jaké to mělo pochopitelné důsledky. Závěr knihy je absolutně šokující .Okamžitě navazuji a čtu další díl.

kubla111
27.05.2019 5 z 5

Jsem rád, že jsem si koupil celou trilogii, shodou okolností přes bazar tady na Databázeknih. Díky. Výborný příběh, snadno zapamatovatelné osoby i přes severská jména :) Není to klasická detektivka. Prolíná se zde a snadno a rozlišitelně minulost a přítomnost. Je hrozné, že pravděpodobně takový příběh je ve skutečnosti možný. Upozorňuji všechny, kdo by si koupil jen 1.díl trilogie, tak bude shánět druhý a třetí, protože vám napětí situace nedovolí další knihu nekoupit. Navíc 1.díl nic nevyřešil a plynule přechází do druhého. Taky jsem nic jiného neudělal než že jsem vzal 2.díl a hned po přečtení 1. se pustil do 2.knihy. Určitě plně doporučuji. Nechci nic prozrazovat, ale já bych nechal toho Sofiinýho otce trpět podstatně dýl ... Hlavně on může za to jaká Je Sofie a Victorie :) Tak do toho, lidi.