Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

Gabetka
19.12.2015 2 z 5

Poté, co mě konec prvního i druhého dílu navnadil na čtení toho dalšího, abych se dozvěděla více, úplný závěr celé trilogie mě zklamal. Čekala jsem asi něco jiného. Připadlo mi, že celá zápletka vyšuměla a vše se vyřešilo jaksi samovolně bez zvláštního přispění policejních složek. Navíc mi trochu chyběl motiv konání hlavního padoucha, a jak už se zmiňují i jiné komentáře, nechápu, proč je kniha pojmenovaná Pýthiiny rady, když je jim věnováno tak málo prostoru.

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Naštěstí jsem knihu četl relativně brzo po druhém dílu (nějaké čtyři měsíce), takže jsem v tom neměl takový zmatek jako při čtení Hladového ohně po Vraní dívce.
Už od začátku se chytám a velmi rychle mě kniha pohlcuje, že ji musím číst pořád.
Vesměs mám po dočtení třídílné ságy pocit, že je opět druhý díl ten nejslabší jako u Milenia (byť jsem knihy nečetl, ale viděl jsem filmové zpracování). ale to je pochopitelné.
Možná mi uniká větší spojitost mezi Sofií a Viggem, ale je spojuje pomstychtivá Madeleine.
Jeanette trochu utře, ale pro příběh to vůbec není na škodu. Lepší než všudypřítomné hollywoodské happyendy. Lidi už asi pochopili, že je zajímavější, když příběh skončí špatně, než dobře. Na to už jsme si tak nějak zvykli, že na plátnech kin a obrazovkách televizí končí filmy pozitivně. Realita je jiná a tak úmrtí a prohra jsou to správné, co teď lidi bere.
Poslední díl je nejspíše nejbrutálnější. Popsané pedofilní porno, souboje bratrů kazachů či Viggova "socha" a chlapecké údy...
Konec je rychlý, možná až moc a to mi docela vadí. Proto si neodpustím strhnout deset procent z plného počtu.

jefff
11.12.2015 5 z 5

Finále se mi líbilo snad z celé trilogie nejvíc. Příběh, který byl opravdu hodně spletitý s velkým množstvím postav se zde logicky vysvětlil a nechybělo ani překvapení. Na téhle sérii se mi i líbilo, že je zde přesně vyrovnána psychologická linie i ta vyšetřovací. Za mě určitě palec nahoru!

Kvothe666
23.11.2015 2 z 5

Po dvoch celkom dobrých dieloch som zdolala aj ten třetí.Nič moc.Čakala som viac.

Mycak
20.11.2015 3 z 5

Čtivé, avšak závěr byl pro mne zklamáním.

Lenka.Vílka
11.11.2015 5 z 5

Na třetí (poslední) díl jsem se těšila. Podle toho, kde nás autoři nechali naposled, jsem pochopila, jak zlý jsou. Což jim nemám za zlé. Kde by se jinak vzalo to těšeni?!

Začnu s úvodem. Rozepsaní osob (co, kdo, s kým a za kolik) potěšilo. Každý si po přestávkách ve čtení nemusí vše pamatovat a pro připomenutí vhodné. Ale...tohle není 1000 stran tlustá bichle na každý díl, takže mi to přišlo trochu zbytečné (pro mě).

Přemýšlela jsem o tom, jestli tři díly nebyly zbytečnost. A po dočtení třetího jsem přišla na svou odpověď. Nebylo to zbytečné. Rozdělení napětí, správného utnuti děje v dílech minulých, odlupovani Viktoriiných "slupek". Mám obavy, že v jedné knize bych si to tak neužila. A její tempo by muselo být jiné. Což by byla škoda. Celou sérii doporučuji a neskrývám své nadšení. Přečetla jsem za jedno odpoledne (nešlo přestat), což bylo nejrychleji z celé série.

PS: až u třetího dílu můžu říct: Jo, tak tahle obálka mě zaujala! A nejenom kvůli absenci nápisu: jen pro silné povahy.

evasamankova
07.11.2015 4 z 5

Poslední díl této trilogie se mi zdá být nejslabším. První polovina knihy je spíš jakýmsi zopakováním předchozího děje, až druhá polovina přináší nové posuny. Přesto se autorům podařilo rozplést - nerozplést tak zamotaný děj na výbornou. Odpověděli na to hlavní. Zbytek zůstal možná zahalen mlžným oparem. Ale s tím, jak celý příběh vystavěli, jakým způsobem ho posouvali, by se k tomu snad ani jiný konec tak dobře hodit nemohl. Zajímavá, nechutná a naprosto nepředvídatelná psychologická sonda.

sofmysl
05.11.2015 3 z 5

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER.

Záměrně chybí hvězdy za to, co se ke konci příběhu stalo s Ulrikou Wendinovou a za název knihy. Trilogie se mi moc moc líbila, byla dostatečně šokující na to, aby mě odpoutala od shonu a stresu každodenního života, ale ne zas tolik, abych v noci z celého příběhu nemohla spát. Zamotaný děj zároveň udrží mozek v bdělosti, aby si byl schopen dát všechno nakonec dohromady.
Ale teď k Ulrice....autor se nám snaží namluvit, že spoutaná žena, která je zaživa mumifikována speciální výživovou směsí z ořechů, hlíny, semínek a kořínků a která nějaký čas leží v nehybné poloze spoutaná tak, že dokáže jen lehce pohnout hlavou, nakonec nejenže není dezorientovaná, ale ještě dokáže utíkat lesem a logicky uvažovat o tom, kde by mohl být schovaný klíč od opuštěné chaty? Nechci být šťoura, ale to je velmi velmi nepravděpodobné. I kdyby tak ležela jen třeba 8 až 12 hodin, tak by ji dehydratace, podvýživa a nemožnost změnit polohu rozhodně nedovolila udělat něco takového...maximálně se velmi pomalu po zemi plazit, ale utíkat sněhem? Určitě ne.

A proč se díl jmenuje Pýthiiny rady? Vůbec netuším...jsou tam o nich maximálně tak tři věty a stejně není moc jasné, co tím chtěl autor říci.

Kamienkova33
05.11.2015 3 z 5

Prvé dve časti tejto trilógie sa mi páčili, tretia menej. Neviem, či som to čítala rýchlo a nepozorne, ale veľa vecí som nepochopila alebo som sa musela vracať späť.. Je pravda, že autori píšu veľmi zaujímavo, ale asi mne ten štýl nesadol.

vyvodka
02.11.2015 4 z 5

Co říct a neopakovat to, co už tady bylo řečeno? Na nic jsem nepřišla. Tak alespoň mé dojmy: 1) zbytečně roztahaný děj do třech dílů. Ten poslední se mi líbil nejvíce, ale jedna knížka o 500 stranách by měla větší spád. Navíc ty mezery, kdy se muselo čekat na to, až vyjde další díl na mě působily rušivě. Ale chápu, že ze třech výtisků je větší výdělek než z jednoho. 2) Stejně jako u předchozích dvou dílů, obálka je hnusná. Myslím, že se autoři (nebo nakladatel?) snažili udělat v rámci reklamy dojem, že děj bude opravdu až zvrácený. No, v podstatě je to tak. Tahle série je o zvrácenostech, kterých jsou - bohužel - někteří zástupci lidské rasy schopni. Osobně na mě tenhle typ reklamy nefunguje, tuhle řadu jsem si vybrala podle hodnocení tady na Databázi knih. Obálky by mě spíše odradily. 3) Celkově to nebyla špatná trilogie. Napínavé čtení se zajímavým nečakaným rozuzlením. Ale v knihovničce tyhle tři knížky fakt mít nemusím. Znovu už je číst nebudu.
P.S. A souhlasím se Zlajda95, že o samotných Pýthiiných radách toho tedy v ději moc nepadlo. A to se podle nich třetí díl jmenuje...takže v tomhle troška rozpačitosti.

Lilith1
01.11.2015 3 z 5

Jak jsem již zmínila v komentáři u druhého dílu, měla jsem obavy, jak si autoři zvládnou poradit s překombinovaností zápletky. Bohužel moje obavy nebyly liché a řešením bylo překombinovat vše ještě mnohem víc. Jediné štěstí, že se jim při tom povedlo udržet to v jakési rovině a udržet smysl příběhu, ačkoli několik pasáží je jasně nedořešených. Co ten únos u ruského kola? Myslím, že ten mohl být v klidu vypuštěn, nebo tedy zapracován do děje o něco lépe. Co se týče Vigga a jeho "odhalení" v závěru, to tedy bylo dost přehnané a zase bych řekla že zbytečně. Další dojem z knihy je takový, že prakticky každá postava včetně těch kladných je svým způsobem narušená a to zase ubírá na věrohodnosti příběhu. Abych to shrnula - méně je někdy více.

babyboar
30.10.2015 3 z 5

Musím říct, že na této sérii se ti dva švédští kluci pěkně vyblbli. Povedlo se jim držet čtenáře v napětí a donutit jej koupit si tři knihy, přestože by samotný příběh jistě vystačil na jediný svazek. Každá kniha v podstatě popřela tu předchozí a dařilo se jim čtenáře mást, ale taky i naštvat. U třetího dílu jsem prvních 100 stran zhltala, pak se mi zdálo, že už to chlapci jen natahují a kapku jsem klimbala. Bylo mi však jasné, že musí následovat peckovní konec. Pod stůl jsem z něj nespadla, ale v záplavě bizarností, jež série čtenáři předkládá, se jedná o zajímavé vyvrcholení, které by v první knize nikdo nečekal. Detektivka bez detektivního konce, spíše tedy sonda do temných zákoutí lidské mysli.

Horalka5
29.10.2015 4 z 5

Kniha byla opravdu čtivá, stejně jako předchozí díly, ale dávám o hvězdičku méně kvůli tomu, že mi tam něco chybělo, možná víc informací.. Jinak skvěle napsaný závěr, protože mám ráda otevřené konce :)

kikies
14.10.2015 4 z 5

Mně se závěrečný díl líbil asi nejvíc, i když celkově mi vadí, že se to celé táhlo na tři díly... člověk se potom ztrácí, když mezitím přečte pár dalších kriminálek :-/ Zločiny nezvyklé, místy dosti brutální, ale pojato neobvykle a zajímavě. Konečně se dočkáme aspoň jakéhosi rozuzlení, ale i u mě přetrvává pocit neukončenosti, něco mi tam chybí - a určitě jsou tam věci, které si zasloužily větší propracování. Doporučit tuto knihu asi ani moc nelze, je jiná a dovedu si představit, že mnoha lidem se čte těžko, je třeba na to "mít žaludek" - a teď nemluvím o brutálnosti, krvavých scénách a tak, prostě celkově, nechutný není ani tak popis konkrétních zločinů, jako spíš téma samotné...

Simáček
30.09.2015 5 z 5

Poslední díl této trilogie rozhodně nezklamal. Závěr byl překvapivý. Jen sem myslela, že se třeba více budou zabývat těma pýthiinýma rada a celým tím společenstvím. Za mě hodnotím celou sérii velmi kladně. Líbily se mi krátké a výstižné kapitoly, bez zbytečné natahovací "omáčky". Už se těším na další díla od této dvojice.

Izu
27.09.2015 5 z 5

Posledni dil vse srozumitelne uzavrel.Vyborne bylo na zacatku knihy sepsani postav, rozhodne se clovek lepe orientoval.Nejstrasnejsi pri cteni knihy bylo vedomi, ze se tyto veci deji a dit bohuzel budou.

Verunka289
26.09.2015 5 z 5

Strhující závěr celé série! Poslední díl mi přišel už hodně překombinovaný a konec zcela nečekaný, ale i přesto dávám 5 hvězdiček, protože jsem se prostě nemohla od knížky odtrhnout :)

spedula
25.09.2015 5 z 5

Trilogie se mi líbila,opravdu skvěly a zajímavý příběh. Závěr mě nezklamal i když vše vypadalo zamotaně,tak se jim to podařilo vše dobře rozmotat. :) V některých částech by se mi líbilo více informací,mam pocit jako by něco chybělo, ale i tak jsem z vyřešením spokojena.

evikt
23.09.2015 4 z 5

Nejak nevim jak to shrnout, trilogie jedinecna, jina, zvlastni nez vse severske co jsem cetla a ctu hodne. Trochu jsem se ztracela v postavach, obcas deji, mistech, nazvu mist a stejne si nejsem jista, ze jsem ten konec a vysvetleni uplne pochopila a ze to asi uz opravdu konec je. Zustava ve mne pocit ne uplne zavrseneho konce...

alexis818
23.09.2015 5 z 5

Tak,konečně máme závěr.Co na to říct.Asi jen to,že autoři jsou velmi dobří a že pracovat s tak hrozným tématem,prostě,klobouk dolů.Je fakt,že jsem se chvílema ztrácela v záplavě postav,ale druhá půle knihy byla skvělá.Prostě ano zaslouží si plný počet hvězdiček.