Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

Cituska
08.04.2016 5 z 5

To je tak zvláštní kniha, že ani nevím, co k tomu říct...Ale to nemění nic na tom, že se mi to velmi dobře četlo...Čekala jsem víc?míň?nevim, každopádně stojí za to ji přečíst

sarka45
30.03.2016 5 z 5

Skvělé završení trilogie. Objasnění všech souvislostí. Nezapomenutelný zážitek. Pro mě silně emotivní. Po dočtení jsem se nemohla vzpamatovat. Tekly mi slzy. Jaký řetězec událostí může způsobit strašný zážitek v dětství.

Dumicek
27.03.2016 3 z 5

Já vlastně ani nevím co si o této sérii mám myslet...není ani špatná, ale ani né dobrá.. Něco mně v ní chybělo a v tomto posledním dílem jsem se snad přes polovinu knihy celkem nudila. Přišla mi nějaká nezáživná. Jo, jasný nějaké to rozuzlení, objasnění z předchozích dílů tam je, ale stále to nebylo ono. Nejlepší bylo asi posledních 80 stránek...konec, který není typicky vítězný byl taky fajn.

hats
08.03.2016 3 z 5

Asi najlepsich bolo poslednych 70 stran. Ktovie. Samozrejme. Doslo k rozuzleniu... Clovek mnoho na zaver pochopil. Ale pocas citania jednotlivych dielov som vnimala jeden velky chaos. Prislo mi to domotane. Rozculovala som sa iba. Vobec nerozumiem preco to tolko ospevuju...

Bar16
08.03.2016 4 z 5

Poslední díl trilogie byl dobrý, možná i pro vyřešení snad o kapku lepší než předchozí. Celkově ale trilogii hodnotím moc dobře - i přes to, že Vraní dívka pro mě byla menším zklamáním, tak když se na to podívám zpětně, díly na sebe hezky zapadly a rozuzlení bylo také zajímavé. Škoda, že jsem je nečetla za sebou, to bych si knihy celkově lépe vychutnala, protože takhle jsem v paměti šátrala a hledala, kdo to vlastně byl a kdo byl tohle... Jednou si je přečtu najednou, ale pořídím si i notýsek, kam si budu psát seznam jmen :-D

tomvall
27.02.2016 4 z 5

Vše zapadlo na své místo, spousta věcí se ozřejmila, finální rozuzlení opravdu nečekané, z celé trilogie třetí díl nejlepší. Přesto to ale na plný počet není. Už jen proto, že po dočtení ve mě nezůstaly prakticky žádné pocity a rozhodně žádná chuť přečíst si knihy někdy v budoucnu znovu.

řehi
23.02.2016 3 z 5

Rozhodně nejlepší díl celé série, ale znovu bych si ji asi nepřečetla...

Melaanie
19.02.2016 5 z 5

Třetí knížka a vlastně celý příběh byl od začátku hodně dobře vymyšlený a promyšlený. Vše co jsem si myslela, že vím z předchozích dílů a co mi dávalo nějaký smysl, se ve trojce tak trošku obrátilo. Vůbec jsem nečekala takovéto rozuzlení a zakončení. Byla jsem trošku zklamaná z konce jedné postavy, které jsem celou dobu fandila a nakonec to sní nedopadlo dobře, ale i přesto to byl hodně dobře napsaný příběh, který se mi líbil. Občas jsem z toho byla trošku znechucená, ale jinak to fakt stálo za přečtení.

jiri77
17.02.2016 4 z 5

Tak jsem se dostal zdárně do konce podle mě dobře propracované série. U třetího dílu mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval v postavách a připomenul si děj ale pak se to už četlo dobře až ke konci který jsem nečekal. Kniha a celá série splnily mé očekávání a jsem celkově spokojen. Ti co sérii ještě nečetli,doporučuji ji číst co s nejmenšími časovými odstupy aby ve čtení nemuseli chvílemi tápat jak já.

Altaira
14.02.2016 5 z 5

Skvelá kniha, respektíve celá séria, len ma dosť sklamal ten záver - síce sa všetko vyriešilo, ale prakticky nič neuzavrelo...skoro ako keby si autori nechávali pootvorené dvere pre ďalšie pokračovanie, ale vzhľadom na prípravu ďalšej série o tom dosť pochybujem (čož je rozhodne škoda).

mazlak
10.02.2016 4 z 5

Tato série je velice propracovaná. Děj je propleten událostmi, ale zároveň velice drsný. i já doporučuji číst celou sérii postupně, jinak se může stát (jako mně), že člověk pozapomene jednotlivé souvislosti a návaznosti. Opravdu super.

Dousabel
07.02.2016 4 z 5

Patologická! Tohle slovo pro mě nejvíce vystihuje tuto trilogii. Je to patologické, divné, nechutné, zvrácené, ale musím uznat, že fakt geniálně vymyšlené. Jestli celý příběh měli pánové promyšlený hned od začátku, nebo se jim rozvíjel postupně, fakt klobouk dolů. Sedělo to snad do posledního detailu a závěr opravdu překvapivý, i když ne úplně podle mých představ :)
Pro silnější, otrlé a především bezdětné čtenáře vřele doporučuji!

šipek
05.02.2016 5 z 5

Tak tato trilogie neměla chybu. Kdo má rád tuto tématiku vřele doporučuji. Pro mě tři úžasné knihy. Kdo se chystá na tuto trilogii chce to knihy číst postupně a hned než to člověk zapomene.

lalaserka
01.02.2016 4 z 5

Dobrá kniha, jen konec takový nejasný.

Allia
31.01.2016 5 z 5

Tak tedy mohu souhlasit, že tento závěrečný třetí díl, byl opravdu nejlepší ze série. Děj má spád, napětí i gradaci, který je svým způsobem dekadentní, temný ale i smutný. Pokud nejste otupělí zvráceností dnešního světa, tak vás vezme za srdce, ale i řádně šokuje. Co se týče rozuzlení, je velice překvapivé, které jsem opravdu nečekala, ale zároveň vás po zamyšlení nepřekvapí, takže má i svou logiku. Jediné co je mi líto tak hlavní hrdinky Jeanette, která by si zasloužila lepší konec. Za mne tedy 5 hvězdiček a mohu vřele doporučit. Pokud nejste z ledu, zcela jistě vás tato trilogie šokuje a také vás přinutí přemýšlet nad dosavadním životem a vaši vnímavosti.

PS: Pokud se vám nelíbí název, zkuste trochu zapojit mozkové závity svým způsobem toho bylo v knize dost řečeno. To platí i o motivu vražd. ;-)

Mišmiš
30.01.2016 5 z 5

za mě super. konec měl grády a pro mě bylo rozluštění trochu překvapení :-)

Romanka89
22.01.2016 3 z 5

Třetí díl se moc nepovedl, upřímně jsem ráda, že už to mám za sebou...Stačilo by, kdyby série měla jen dva díly. Už druhý byl trochu zmatený, ale přesto mě bavil, třetí byl velkej guláš. Škoda, vypadalo to tak nadějně.

Landys
17.01.2016 5 z 5

Jako dva předchozí díly - skvělé.

keselylenka
08.01.2016 5 z 5

Co říct na závěr, než že tohle jsem opravdu nečekala. Po velice dlouhé době knížka, kde všechno zapadlo a výsledek mě překvapil. Za to palec nahoru.

adikpav
05.01.2016 4 z 5

Jsem z toho rozhozena. Knihy se mi líbily a i dobré četby. Ale posledních 50 stránek bylo jak z jiné knihy a navíc dost věcí zůstalo nedoresenych.