Jak vycvičit draka

Jak vycvičit draka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31405/jak-vycvicit-draka-31405.jpg 4 195 43

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

How to Train Your Dragon , 2003

jamesak
13.03.2019 2 z 5

do knížky jsem se pustil ze zvědavosti, bohužel mě moc zklamala, film je daleko hezčí....

BlazingHeart
06.03.2019 5 z 5

Kniha se od své filmové adaptace natolik liší, že nemá smysl je porovnávat. To, co si film dovolit nemohl, si mohla a také dovolila knížka.
Šla jsem do toho s tím, že to bude sice trochu odlišné od animáku, ale velmi mě překvapil až nesympatický charakter draků. Jsou sví, sobečtí a dle mého názoru je nejde mít rád. Až na Horrorcow, dračí vegetarián je legendární.
I přes tohle byla kniha vtipná (a nikoli vlezle a přehnaně, jako tomu často bývá ve filmu) a ty ilustrace byly tak ošklivé a zároveň tak dokonalé!
Líbilo se mi, jak Cressida nenápadně podstrkovala dětem ponaučení a nakonec jsem se přeci jen dočkala chvíle, kdy jsem fandila dračici Fireworm a kdy se Toothless ukázal jako super dráček. (Filozofující Green Death ale žádný z nich nepřekonal :-D).

Buď jak buď, byla to super knížka pro děti, kterou doporučuji - pobaví se nad ní i rodiče. :-)

Taťka Hraboš
19.01.2019 5 z 5

S filmovým Bezzubkou má tahle série pramálo společného, i když byla pro tyto filmy podkladem. Oč méně patosu je v knížce, o to více humoru (i když ani filmu se humor upřít nedá). Nejen lidské postavy, ale i Bezzubka a ostatní draci jsou tu mnohem "lidštější", tedy bez idealizace se všemi možnými vlastnostmi od těch nejlepších až po ty nejhorší. Výborná kniha, od které má i dospělý problém se odpoutat.

DanyB
13.12.2018 3 z 5

Kniha je skvělá. Je to něco jiného než filmy.
Co se mi líbilo:
Škyťák umí mluvit s draky
Bezzubka mluvil

Co se mi nelíbilo:
délka knihy (moc krátké) :D
obrázky

Moje hodnocení: 3*

gabriela-r
24.07.2018 5 z 5

Měla jsem problém se začíst, ale po pár stránkách jsem se už nemohla odtrhnout a těšila jsem se na každý večer, kdy jsem usedala k dětem do pokojíčku a předčítala :-)

Risris
25.04.2018 5 z 5

Páráda úplně jsem si to prostředí představil přeběh byl napínavý o dračích takže prostě 5 hvězdiček. Super kniha

Ruushi-chan
22.03.2018

Úplně jiné než film. A taky mnohokrát lepší. Knihu jsem četla hned několikrát a i když je určená mladším, tak ji s chutí občas vezmu do rukou

Lenka1386
04.03.2018 4 z 5

Bomba! Děsně mě to bavilo. I já jsem v prvních chvílích hledala spojitost s oblíbeným filmem a kromě jmen jsem nenašla, ale vůbec mi to nevadilo. Mám vydání se spoustou obrázků a různých druhů písem, což potěší dětskou i mnohou dospěláckou duši.

b2z
23.02.2018 5 z 5

S dětmi máme okouknuté jak filmy, tak seriály Jak vycvičit draka. První knihu o Škyťákovi jsem měl v ruce několikrát, než jsem ji koupil. Nedokázal jsem si představit, že děti dokáží pochopit, že toto "universum" je dost odlišné. Nakonec to klaplo a posledních 6 kapitol jsem musel přečíst na jeden zátah (pod pohrůžkou násilí ;-) ). A dětem se kniha moc líbila. Já sice trošku "teskním" po filmovém Bezzubkovi a Dragon Riders, ale kniha má takové osobitější kouzlo.

Suou
28.01.2018 5 z 5

Ahhh.. toľko ľudí mi to odporúčalo a ja že je to knižka pre deti ... je to skvelé :D síce to prečítate za deň, ale je to naozaj pekné čítanie. A vidno ako sa do toho autorka snaží dať vždy nejaké ponaučenie. :)

Ikkju
26.09.2017

Během čtení knihy jsem cvičil průběžně dva draky, Vojťan je akční, rychlý, knihu jsem před ním raději zavřel, Peťan je plíživý usměvavý sympaťák, knihu si několikrát prolistoval, a já, ukolíbán zdánlivou opatrností, se vzbudil až při zvuku trhaného papíru. U dětí nerad řvu, ale knížky mi trhat nesmí, nejsme z kmene Chuligánů - myslím, že v tu chvíli bych možná vzbudil i mořského draka :o.

No nic, sám jsem si Škyťáka dočetl v klidu na záchodě, mlaďáskům ho znovu přečtu raději až za pár let..

vampiru
30.07.2017 4 z 5

Máme tu knihu, kterou zadaptoval sám Dreamworks, takže musí být něco úžasného? Ano, kniha byla opravdu úžasná, hltal jsem z ní každou kapitolu a přesto, že miluju pohled na roztomilou bezzubku z filmu, tak kniha byla tak krásně napsaná, že nedokážu vybrat lepší z těchto 2 adaptací.

Amalberga
08.01.2017 5 z 5

Knížka mi učarovala, je milionkrát lepší než film.

Netopyr07
22.01.2016 4 z 5

Na to, že jsem to četla až TED, vážně dobrá oddechovka pro děcka. Rozšířila jsem si slovník. Např. vím, co je hibernace haha

Roselunda 1928
02.08.2015

Dobrá kniha, akorát hrozně krátká. Kdybych to četla jako mladší, líbilo by se mi to víc, ale i tak jsem ráda, že jsem ji v knihovně našla.

AmberDrake
09.07.2015 5 z 5

Knížku jsem četla dost let před tím, než vyšel film, tudíž jsem četla ještě to první vydání, jež mi přijde mnohem lepší než překlad druhý - bohužel, co se dá dělat. Ale knížka se mi moc líbila.

zuzana13
07.06.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Já bych taky chtěla mít doma za domácího mazlíčka draka.
Mně se líbila knížka i film. Doporučuji knihu, pro ty kdo mají rády draky a dobrodružství.

narcisonanis
16.11.2014 5 z 5

Když jsem se rozhodl, že si knihu přečtu, věděl jsem, že to nebude úplně tak podle animovaného trháku... ale to vůbec nevadilo! Film z původního příběhu by asi nebyl tak úspěšný a hollywoodsky nablýskaný, ale Bezzubka skutečně bez zubů a škyťák ještě větší ňouma mi byli mnohem bližší a sympatičtější než protagonisté kasovního trháku (nic proti němu, taky mě bavil). A draci velikosti psa? Super, každý by chtěl takového mazlíčka! :)

Lodja
07.03.2014 2 z 5

Asi jako naprostá většina těch jednadvaceti lidí, kteří přečetli tuto knížku, jsem napřed viděla film. Který mě uchvátil. Který mi učaroval. Který jsem si zamilovala. A podle kterého dělám celoroční hru asi tak pro osmileté holčičky a asi jsem je taky stihla nakazit. O to větší ránu jsem dostala, když jsem si knížku z knihovny donesla.

Samozřejmě jsem paní Cowellové neskonale vděčná za ten nápad vůbec se Škyťákem a Bezzubkou, ale knížka sama o sobě mi přišla tak vleklá a příběh tak nezajímavý, že si to skoro ani se stejnojmenným filmem nedokážu spojit. Každopádně jsem ráda, že byl jenom volně inspirovaný, protože z tohoto, se vší úctou, by asi trhák neudělali.

brčko-A
05.02.2014 5 z 5

Dobrodružná kniha, taky bych chtěla mít draka.