Jak zlomit dračí prokletí

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý svazek pamětí posledního z velikých vikinských hrdinů Škyťáka Šelmovského Štiky III. připomíná události nejkrutější zimy, jakou Chlupatí Chuligáni za posledních sto let zažili, a nebezpečnou výpravu za tajemnou rostlinou, která jako jediná dokáže zachránit život Škyťákovu nejlepšímu příteli.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233153/jak-zlomit-draci-prokleti-233153.jpg 4.637
Série

Škyťák Šelmovská Štika III. 4.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Brio
Orig. název

How to Cheat a Dragon's Curse, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Jak zlomit dračí prokletí

Přidat komentář
Terva
21.05.2020

Můj jed se mu rozlévá žilami
a pomalu mu otravuje srdce.
A v pátek v deset hodin dopoledne umře,
na to můžete vzít jed. Protože nikdo nedokáže
zlomit prokletí Ještírka Jedového.

Po pravdě vám povím, že už mi z toho hrabe. Šišlání, koktání, opakování toho, jaký Škyťák je lůzr a posera, odmlouvání Bezzubky a řvaní cvičitele Hltana – no prostě tohle je poslední kniha v boxu, tedy čtvrtá a i když jich je celkem dvanáct, já tady končím. Chci si ponechat zdraví rozum, alespoň ještě nějakou tu chvilku.

Malá ochutnávka:
Já jsem Ještírek Jedový. Mé bodnutí je smrtící jako kousnutí Černé vdovy. Dávno před začátkem tohoto příběhu jsem bodl jednoho z hrdinů knihy (doufám, že to není tvůj oblíbený) A i když o tom teď ještě neví, postihlo ho Dračí prokletí.

Základním tématem tohoto příběhu je lyžování. Nevím, zda víte, že Vikingové uměli opravdu lyžovat, ale věřte, že již 4 000 let před Kristem lyže existovaly. To jen trochu z historie. Je však pravda, že když se do lyžování pustí takový Ribinoha – je to spíš prokletí. Ale čtenář se u toho zasměje a nikdo nezemře. Tedy – možná nezemře. Furt je tady to prokletí Ještírka Jedového.

Citát: A jak tě napadlo, že ti chci pomáhat? Já lidi nesnáším, mě nebude trápit, když bude o jednoho růžového otrokáře míň.

Pitíčko114
04.06.2019

Moc mě nebavila protože byla pro mě moc zdlouhavá vážná,ale přesto docela
šla....


Taťka Hraboš
22.03.2019

Škyťák a spol. opět nezklamali, autorka tentokrát navíc přidala naprosto neočekávaný závěr, plný překvapení až do poslední stránky. Výborné čtení nejen pro děti - jen asi moc nemůžu doporučit na večer, protože vám ty potvůrky (myslím děti) nedovolí včas skončit - vždycky žadoní o další a další kapitoly.

DanyB
20.12.2018

Pěkný příběh. Nejvíce mě pobavilo, když stařešina oznámila, že Rybynohu zachrání pouze brambora.

Suou
21.02.2018

Najprv som chcel dať malé hodnotenie ale ten koniec :D autor si vždy na koniec nechá "malé prekvapenie a v tomto prípade sa mu to naozaj podarilo :D

Izzy_
05.07.2013

Skvelá kniha, ktorá dodá dobrodružstvo aj úplne obyčajným dňom. Napínavé scény striedajú vtipné obrázky.. mne sa veľmi páčila

Autor a jeho další knihy

Cressida Cowell
anglická, 1966

všech 32 knih autora

Kniha Jak zlomit dračí prokletí je v

Přečtených49x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených6x
Knihotéce21x
Chystám se číst10x
Chci si koupit4x