Jak zlomit dračí prokletí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý svazek pamětí posledního z velikých vikinských hrdinů Škyťáka Šelmovského Štiky III. připomíná události nejkrutější zimy, jakou Chlupatí Chuligáni za posledních sto let zažili, a nebezpečnou výpravu za tajemnou rostlinou, která jako jediná dokáže zachránit život Škyťákovu nejlepšímu příteli.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233153/jak-zlomit-draci-prokleti-233153.jpg 4.637

Škyťák Šelmovská Štika III. 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Brio

How to Cheat a Dragon's Curse, 2006

Kniha Jak zlomit dračí prokletí

Terva
21.05.2020

Můj jed se mu rozlévá žilami
a pomalu mu otravuje srdce.
A v pátek v deset hodin dopoledne umře,
na to můžete vzít jed. Protože nikdo nedokáže
zlomit prokletí Ještírka Jedového.

Po pravdě vám povím, že už mi z toho hrabe. Šišlání, koktání, opakování toho, jaký Škyťák je lůzr a posera, odmlouvání Bezzubky a řvaní cvičitele Hltana – no prostě tohle je poslední kniha v boxu, tedy čtvrtá a i když jich je celkem dvanáct, já tady končím. Chci si ponechat zdraví rozum, alespoň ještě nějakou tu chvilku.

Malá ochutnávka:
Já jsem Ještírek Jedový. Mé bodnutí je smrtící jako kousnutí Černé vdovy. Dávno před začátkem tohoto příběhu jsem bodl jednoho z hrdinů knihy (doufám, že to není tvůj oblíbený) A i když o tom teď ještě neví, postihlo ho Dračí prokletí.

Základním tématem tohoto příběhu je lyžování. Nevím, zda víte, že Vikingové uměli opravdu lyžovat, ale věřte, že již 4 000 let před Kristem lyže existovaly. To jen trochu z historie. Je však pravda, že když se do lyžování pustí takový Ribinoha – je to spíš prokletí. Ale čtenář se u toho zasměje a nikdo nezemře. Tedy – možná nezemře. Furt je tady to prokletí Ještírka Jedového.

Citát: A jak tě napadlo, že ti chci pomáhat? Já lidi nesnáším, mě nebude trápit, když bude o jednoho růžového otrokáře míň.

Pitíčko114
04.06.2019

Moc mě nebavila protože byla pro mě moc zdlouhavá vážná,ale přesto docela
šla....

Taťka Hraboš
22.03.2019

Škyťák a spol. opět nezklamali, autorka tentokrát navíc přidala naprosto neočekávaný závěr, plný překvapení až do poslední stránky. Výborné čtení nejen pro děti - jen asi moc nemůžu doporučit na večer, protože vám ty potvůrky (myslím děti) nedovolí včas skončit - vždycky žadoní o další a další kapitoly.

DanyB
20.12.2018

Pěkný příběh. Nejvíce mě pobavilo, když stařešina oznámila, že Rybynohu zachrání pouze brambora.

Suou
21.02.2018

Najprv som chcel dať malé hodnotenie ale ten koniec :D autor si vždy na koniec nechá "malé prekvapenie a v tomto prípade sa mu to naozaj podarilo :D

Izzy_
05.07.2013

Skvelá kniha, ktorá dodá dobrodružstvo aj úplne obyčajným dňom. Napínavé scény striedajú vtipné obrázky.. mne sa veľmi páčila

Cressida Cowell
anglická, 1966

všech 32 knih autora

Kniha Jak zlomit dračí prokletí je v