Vyhořelá ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Zoeyina duše se ocitá na onom světě – roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami Světla a Temnoty.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212278/big_vyhorela-212278.jpg 3.9870
Série:

Škola noci 7.


Žánr:
Romány, Fantasy

Vydáno:
více info...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Vyhořelá

meibi67
26. srpna

Čtu už podruhé všechny díly a pořád je to napínavé, i když vím, jak to skončí... určitě jednou přečtu i po třetí :)

RoseJP
09. srpna

(+ SPOILER) Já jsem byla nadšená, že to je díl, ve kterém tolik nevystupuje Zoey, ač jí mám ráda, a dalo se prostor ostatním postavám. U tohoto dílu jsem měla vyloženě potřebu pořád číst dál a dál, nevím čím to je, ale přišel mi mnohem napínavější než ostatní.
Ale jako u předchozích dílů - nechápu proč všichni ještě tu Nefert ještě tak žerou? Že jí prostě nesvrhnou, když je to teda tak skvělá a velkolepá rada :D To jediné mi vadí.
Ale i tak jsem rozečetla další díl a moc se těším i na další pokračování.


CiaKawlone
15.11.2020

I tento díl byl plný zvratů. Pořád mě to bavilo. Trochu mi vadilo, že ti skoti říkali jaj a mluvili jako sousedi z vesnice. Ale jinak naprosto super.

Luccinda
19.10.2020

Po akcí nabitém a mega šokujícím závěru předchozí knihy se autorky rozhodly zase trošku přibrzdit; Vyhořelá plyne v celkem poklidném tempu a představuje jakýsi most mezi šestým a osmým dílem, kde se (snad) opět dočkáme nekonečného souboje dobra a zla. I navzdory pomalejším tempu mě ale Vyhořelá překvapivě bavila! Opět se mi hodně líbilo střídání pohledů více postav, díky čemuž jsem měla pocit, že se v knížce neustále něco děje, a to i přesto, že příběh se za celých těch 368 stran nikam výrazně neposunul. Dějová linka Zoey se navíc přesunula do Skotska na ostrov Skye, kde jsme mohli společně s hlavními hrdiny objevovat tamní prostředí a kulturu. S tím se ale bohužel pojí i jedna nepříjemnost, a sice český překlad...

Nepochybuju o tom, že překládání skotského přízvuku a některých slov specifických právě pro Skotsko je fakt náročné, hlavně kvůli tomu, aby bylo v češtině vůbec poznat, že tyto postavy mluví trošku jinak. Nicméně já mám díky seriálu Outlander, kde jiný než skotský přízvuk skoro neslyšíte, tu jejich mluvu tak naposlouchanou, že dokážu říct, že tohle bylo přeložené prostě špatně. Příklad: když jsem v textu narazila na slovo "jaj", tak mě málem kleplo. Jde totiž zcela jistě o nepovedený překlad slova "aye", což se do češtiny běžně překládá jako "ano". Tím pádem všechny postavy skotské národnosti v knížce místo "ano" říkali "jaj", což už samo o sobě zní fakt podivně a mě to po celou dobu čtení neuvěřitelně rozčilovalo.

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

vladka16
31.07.2020

Vždycky si říkám,že až to dočtu,dám si pauzu.No,nedám,tento díl jsem měla přečtený velice rychle.A moc se mi líbil,tak,že se nedá nic dělat jdu na další.Jsem napnutá jako kšandy.

verunka93
20.04.2020

Po přečtení pátého dílu Školy noci jsem dlouho váhala, abych si přečetla další díl. A nakonec nelituji, že jsem si přečetla. Starkovi jsem od začátku věřila, že se mi podaří Zoey získat zpět. Další díl si časem přečtu, protože jsem zvědavá, co se stane s postavou Stevie Rae.

Ivet1990
25.02.2020

Od šestého dílu se mi tato série začíná být zajímavá. Určitě se mi líbí jak je děj napsaný a, že se na děj pohlíží z více pohledů různých postav, ale i tak mi přijde, že se děj táhne na mě 12 dílů je až moc

1