Probuzená

Probuzená https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212493/mid_probuzena-212493.jpg 4 815 51

Škola noci série

Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají sílu ani chuť odjet z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalony. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcům Světla zasadit další smrtící úder.

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Awakened , 2010

KatnissLavender
20.08.2023 4 z 5

Jelikož čtu celou sérii najednou, jednu knihu za druhou, jako na běžícím pásu, už tak úplně nevím, co psát. Snad jen, že si knihy stále drží stejnou kvalitu a ač je to pro mne až nepochopitelné, pořád mě baví...

viki77
06.06.2023 5 z 5

Krásný díl je to napínavé takže jdu na další díl.Doporučuji

Majuš333
28.05.2023 4 z 5

'Probuzená' ma veľmi neoslovila... Asi preto, že som sa zo začiatku nevedela začítať a celkovo to na mňa pôsobilo, že v tejto časti je viac zla ako dobra :(

Kaila146
26.12.2022 4 z 5

Jak se stalo, že byl tenhle díl zase lepší než ten předchozí?!

rampapa
20.04.2022 5 z 5

Nádherný díl. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

meibi67
26.08.2021 5 z 5

Čtu už podruhé všechny díly a pořád je to napínavé, i když vím, jak to skončí... určitě jednou přečtu i po třetí :)

RoseJP
17.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Za mě tenhle díl nic moc, četla jsem ho snad týden, vůbec jsem se nezačetla, hrozně mě štvalo jak Zoey chtěla zůstat na ostrově a nic neřešit. Opět jako v minulém díle mě naštvalo, že Neferet přijde, řekne promiň a celá škola jí to žere. Ale posledních 30 stránek jsem už četla s chutí, konec mě překvapil. Ale do dalšího dílu už nejsem tak natěšená, snad se to změní s jeho přečtením.

Charley
30.05.2021 3 z 5

Příběh se četl dobře, ale musíte to brát jako odpočinkový díl. Trochu mi přijde, že si trochu připravuje čtenáře na následující příběh, tak jsem zvědavá, jaký bude ten další :)

CiaKawlone
15.11.2020 4 z 5

Tehle díl mě z první půlky moc nebavil a trochu zarmoutil. Nakonec se z toho vyvinulo něco, co předchystává.

Luccinda
19.10.2020 3 z 5

Škole noci bohužel pomalu, ale jistě začíná docházet dech. Probuzená je další naprosto zbytečná knížka, jejíž účelem je jen a pouze oddálit nevyhnutelné - závěrečný souboj dobra a zla, na který si budeme muset počkat ještě dlouhé čtyři díly. Chvílemi to dokonce působí, jakoby autorky zkrátka nevěděly kudy kam, takže se jen tak plácají na místě a vymýšlejí další a další dějové "kličky", na kterých se jim zázračně podařilo vystavět celou knížku. Jenže když hlavní dějová linka stojí na místě, tak mi ty vedlejší - jakkoli dobré - prostě nestačí.

Knížce, potažmo celé sérii, se však nedá upřít jedna věc. Čtivost. Přijde mi, jakoby autorky s každým dalším dílem přišly na ještě lepší způsob, jak čtenáře vtáhnout do děje a nutit ho číst dál a dál, dokud se nedostane až na konec, a to i navzdory slabšímu příběhu. Navíc se jim opět podařilo popostrčit postavy vstříc jejich dalšímu vývoji, což mi na celé téhle sérii přijde naprosto fantastické!

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

verunka93
29.06.2020 4 z 5

Další zajímavý díl. Z Neferet se stává větší potvora. Pro Zoey není vůbec jednoduché s ní bojovat. Vůbec jsem si jí nedivila, že se jí z ostrova nechce vracet. Musí se všemu postavit čelem.

misa8170
08.01.2020 5 z 5

Příběh dobrý

Brunnetka
27.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Safira7
30.01.2019 4 z 5

Zajímavé pokračování série. Doporučuji

Szekynka
05.03.2018 3 z 5

Kniha mě už tolik nebaví, přijde mi předimenzovaná a zmatečná. Kvalita a úroveň psaní jde v mých očí lehce klesá.

janebeauty9860
25.01.2018 5 z 5

Opět mě nejvíce bavily části o Stevie.

verulik196
28.07.2017 5 z 5

V zásadě se tam toho až na pár věcí moc nestalo, ale četlo se to hezky a rychle, takže jsem byla na konci dřív, než bych chtěla. Už si beru do ruky další díl ;)

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

DiDi123456789
11.06.2017

Že by ze Zoey přestala být taková coura a byla z ní normální, sympatická holka, jako na začátku?
Že by už všichni přestali mít kecy na Afroditu a uvědomili si, že je tam asi nejchytřejší?
Že by se konečně můj sen stal skutečností?

upíři

Kristin Cast