Skandální odhalení

Skandální odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26162/bmid_skandalni-odhaleni-kan-26162.jpg 4 162 25

Námětem knihy je sexuální obtěžování uvnitř firmy zabývající se počítačovou technikou, nezvykle je postiženým muž, nikoli žena. Zároveň velice pečlivě pomalu odhaluje taje firmy, vnitřní strukturu a konexe.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet , Knižní klub

Disclosure , 1994

Radimka
30.09.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, film jsem si nepamatovala, což bylo dobře. Byla jsem napnutá až do konce. A odpustila jsem i nesmysly s virtuální realitou.

MM_Master
19.09.2023 5 z 5

Dej románu "Odhalenie" sa odohráva v priebehu štyroch dní, od pondelka pätnásteho júna do štvrtka osemnásteho júna. Príbeh je situovaný do amerického mesta Seattle.

heavy66
09.09.2022 5 z 5

Román z doby pravěké, kdy existovalo pouze "obyčejné" sexuální harašení. Ještě žádná hyperkorektnost, nebinární 40 pohlaví, nebo obvinění z trestného činu, dám-li dámě přednost ve dveřích!
Autor fabuluje situaci, že agresor je pro jednou opačný než obvykle. A fabulace je to čtivá a napínavá. Genderový souboj Demi Moore a Michaela Douglase ve filmové verzi je stejně dobrý jako kniha.

Gimli
07.03.2022 5 z 5

To, co mám na Crichtonovi rád, je zde v plné parádě. Strhující a napínavé drama na téma, které si autor pečlivě nastudoval, a dovede tak poučit a donutit k zamyšlení. Přečetl jsem to jedním dechem za víkend. Co víc od románu chtít?

čef
23.03.2021 5 z 5

Dnes už trochu retro, jak technika, tak vztahy na pracovišti podstatně pokročily, vždyť už také od vydání knihy i od filmu uteklo skoro 30 let. Přesto je to román, který stojí za přečtení, úžasné jak autor dokázal vystavět napínavý příběh na toto téma. Přitom nic nezjednodušil, čtenář dostane velkou dávku pravdy a o to určitě šlo.

andrii24
05.01.2021 4 z 5

Odstrojí, položí, poníží vztyčené, styčné postavení... muže. Žena vamp = pád ze světel ramp, a nebo je tomu naopak? Hráčce - kočce, která mu jde po krku, zatáhne dráp, temné "Lady Mrakodrap," v nejvyšších patrech, udělá křup, podpatkům mat. Pořádný humbuk kvůli neřádné logice ambicí.

jarin58
26.12.2020 5 z 5

Od každého něco,nekalé praktiky ve firmě,sexuální obtěžování,honba za penězi.Film jsem neviděl,ale kniha je skvělá.

PetrCepek
05.01.2020 5 z 5

Chytře napsaný příběh, na svou dobu výborně natočený film o takovém jiném MeToo

Igor1311
27.01.2019 5 z 5

úvod mi prišiel trocha kostrbatý, no neskor dej nabral na obrátkach a bola to skvelá jazda. Tentokrát tam autor nedal mnoho technických detailov, ale sa sustredil len na právnickú stránku a vzniklo, aspon pre mna, jedno z jeho najlepších diel

JessieEx
24.10.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se chystala pěkně dlouho a jsem ráda, že jsem se k ní (už ani nevím jak) dostala. Styl, jakým je psaná, je pro mě nový, s takovým jsem se asi ještě nesetkala - dopodrobna je tu líčen pracovní den našeho hrdiny, včetně chodu firmy, kde se celá zápletka odehrává. Přesto není nudný. Stejně tak zápletka je originální a jde proti "genderovým" (nesnáším to slovo) stereotypům. Celé to bylo napínavé a moooc se mi to líbilo!! Sandersova firma jakoby byla modelem dnešní společnosti a vůbec mě nepřekvapuje, že se příběh odehrává na základě skutečných událostí.
Ano, ženy umí být brutálními sexuálními predátory :)

Sandruš
18.06.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá. Doporučuji.

zahadum
06.03.2018 5 z 5

Veľmi dobrá kniha o perfektne detailnom opise fungovania jednej veľkej IT firmy kde došlo k sexuálnemu obťažovaniu. Crichton odborne opisuje štruktúru firmy, jej systém, vedenie..právnické veci..to všetko ma naštudované. Geniálne je to,že tie opisy nenudia..naopak poučujú a sú šikovne zakomponované do deja. Postavy sú uveriteľné a celé to pôsobí až dokumentárne realisticky. Veru v Amerike krajine falošnej pretvárky a tzv slobody si musíte sakra dať pozor na vaše správanie..sa k menšinám,deťom, ženám..atď...kniha ale výborná..film sa z ďaleka nechytá aj keď je to dobrá adaptácia.

Zoy
12.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem musela v dnešní době určité pasáže přeskakovat. Aspoň jde vidět, kam se dostal svět v moderních technologiích

rodak
08.11.2017 5 z 5

Film jsem viděl před lety.Kniha je o hodně lepší,mooc mě bavila.

CharlesWard
22.10.2017 3 z 5

Tak trochu jiný Crichton.

cantona
20.10.2016 4 z 5

Tato kniha nezklamala ba naopak měla spád a narozdíl od jiných knih Michaela Crichtona neměla žádná hluchá místa. Jelikož jsem viděl dříve film tak mě vyvrcholení románu nepřekvapilo. Samozřejmě tam rozdíly byly, ale nebyly velké. Ale kniha se mi opravdu líbila. Takže spokojenost. Zde se Crichton zabývá sexuálním obtěžováním mezi nadřízeným x podřízeným ve velké firmě.

Plútarchos
31.07.2016 4 z 5

Tomáš Sanders čelí sexuálnímu obtěžování (harassmentu) ze strany své nové nadřízené Meredith Johnsonové, se kterou měl před více než deseti lety intimní poměr. Dnes je ale šťastně ženatý, je otcem dvou malých dětí a nemá v úmyslu mít na pracovišti poměr se svou novou šéfovou. Celá aféra, která může ohrozit plánovanou fůzi firem, postupně přeroste v boj mezi Tomem a vedením firmy DigiCom. Tom Sanders postupně odhaluje intriky a pozadí celé aféry. Není vůbec jednoduché obstát v souboji s pomluvami a manipulacemi ze strany vedení firmy. Tím, že celý případ má i technické motivy (skoro detektivní zápletka a pátrání) je kniha čtivá a poměrně napínavá. Dnešní technicky znalý čtenář se možná nostalgicky pousměje nad tehdejším stavem nejmodernější techniky, ale i to zapadá do reálií doby. Je to vcelku příjemné čtení...

józi.odkudkam
18.04.2015 5 z 5

Hodně jiný Crichton. Zcela určitě jeho nejpsychologičtější počin. Zároveň je znát, že si autor nějakou tou firmu prošel (pár jich i řídil) a docela hezky ukazuje, jak snadně umí tahle říše interního fungování mávat s lidskými životy. Snad se nedožiju korporátních vlád; už vidím, jak úspěšně si půjdu stěžovat k Mitsubishi soudu. Slabších 5*****

Zuzu88
18.09.2014 5 z 5

Opravdu hodně čtivé a zajímavé.Nezbývá než doporučit.

llor
12.01.2014

Kniha se opravdu dobře čte, ale promiňte pánové, ten Tomas byl pěkný jelimánek. Pořád tam je jak v Jiříkově vidění, pomalu jsem měla pocit, že on žije někde na obláčku a realita se odehrávala a odehrává někde hluboko pod ním a pak je překvapený, když mu jiní prozradí velice důležité události JEHO života.
Ale jinak téma je opravdu "současné", dobře vykreslené, děj má spád. Knihu doporučuji.

zfilmováno sexuální obtěžování

Michael Crichton