Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1238 1238

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

debe
16.06.2016 2 z 5

Dolouskala jsem knihu s velkým sebezapřením, i když třetí příběh měl konečně spád (nicméně celkově o ničem) a nevadila mi jeho forma, ale první příběh se zbytečně vlekl a druhý byl těžce uvěřitelný díky té dopisové formě... I přesto věřím, že takové příběhy se běžně žijí, mně ale absolutně nesedla forma předání. Škoda!

mschmidtova
09.06.2016 5 z 5

Moc hezká kniha a poučná. Autorka má příběhy velice dobře propracované a ve všech třech se skrývá velké množství mouder. Doporučuji k přečtení.

magnolia
04.06.2016 2 z 5

Tak jsem dala první dva příběhy, částečně třetí a víc už číst nechci a nejspíš nebudu. Možná je to tím, že jsem předešlou knížkou byla tak nadšená (a přitom ani to nebyla žádná idylka). Z téhle je mi jen strašně těžko, té bezmoci a zloby je tam příliš. Spíš než o nesebevědomí, je to o manipulaci, psychopatech a fanatismu (tedy aspoň ty první dva příběhy) a způsob, jakým je to pojaté, mi zkrátka nesednul...(ti zázrační zachránci a rádci - dost nereálné). Nebo prostě nečtu ráda o jakémkoli týrání žen a slabších jedinců těmi silnějšími. Ale, že se podobné příběhy dějí, to je smutná pravda. Třeba někomu kniha i pomůže.

marti9448
04.06.2016 4 z 5

Příběh Kristýny se mi jevil mírně rozvleklý a hrdinka až neskutečně naivní. Další dva příběhy strhující. Doporučuji přečíst, autorka knihy zvolila netradiční úhel pohledu na situace, které může prožívat každá z nás.

Nikolaoss
30.05.2016 5 z 5

Tuto knihu lze jen velmi těžko popsat několika slovy.
Paní Dvořákovou obdivuji, že dokázala stvořit takové příběhy a postavy a obzvláště s tou poslední určitě nebylo příjemné trávit čas při jejím tvoření. Ukázala zde formy nesebevědomí, které možná na první pohled vypadají jako úplně jiný problém, ale v každé z povídek lze toto ústřední téma nalézt. Jako největší klad celé knihy vidím to, jak dokázala paní Dvořáková vytvořit svoje postavy tak, že si k nim okamžitě utvoříte vztah, ať už pozitivní nebo ne. Nelze být neutrální nebo lhostejný. Zvolená témata povídek jsou prostě natolik citlivá, že k nim postoj zaujme každý. Ať už vás hlavní hrdinky Kristýna, Karolína a Naďa přimějí k soucitu, vzteku nebo lítosti, emoce rozhodně při čtení přítomny budou :) a budou lítat nahoru a dolu. Opravdu ne úplně snadné, ale velmi dobré čtení.!

Danago
29.05.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala. Snad nedokážu říct , který příběh byl nejlepší. Bylo to jako si přečít 3 knížky a všechny hodně , hodně dobré. ten třetí příběh taky považuji za hodně drsný a smutný. A hlavně doufám, že tam toho nebylo moc podle pravdy.

rottovat
27.05.2016 5 z 5

Tři příběhy o třech ženách. Silné příběhy, u kterých mrazí. První s hrdinkou Kristýnou je dle mého nejlepší, dialogy jsou výtečné a v Kristýně se pozná nejedna žena s podobnými problémy. Druhý příběh s náboženskou tématikou mi přišel o něco slabší, ale třetí byl neskutečně drsný, smutný a hlavně jako ze života. I slza mi ukápla. Jazykově je kniha naprosto skvělá, oceňuji výbornou korekturu s nulovým výskytem překlepů a opravdu výtečný jazyk a slovní obraty. Čte se to jedna báseň a ač nejde o detektivku, knihu neodložíte, dokud nedojdete na poslední stranu. Za mne jednoznačně zatím nejlepší česká kniha tohoto roku.

1alena1
26.05.2016 5 z 5

Nádherná knížka pro ženy!!! Na Světu knihy jsem si dala výtisk podepsat od autorky a moc mě mrzí, že jsem v té době knihu ještě neměla přečtenou, ráda bych jí poblahopřála k tak úžasnému dílku a okamžitě jdu shánět další čtení od autorky. Na svůj mladý věk je tato knížka velice "moudrá", skoro by to měla být povinná četba pro ženy, které mají se svým sebevědomím trošku problém. Nechci se rozepisovat o jednotlivých příbězích, dost již bylo naznačeno v předešlých komentářích,ale vřele doporučuji k přečtení.

fis.rena
23.05.2016 4 z 5

Nic moc jsem od knihy neočekávala,ale bylo to vskutku zajímavé čtení,překvapilo mě to.
Tři příběhy,tři ženy.
Nejvíce mě zaujal a bavil číst příběh poslední,vyprávění Nadi. Mělo to spád a energii a lékařské prostředí mě prostě baví.
Příběh první,vyprávěný Kristýnou je zdlouhavý a přišlo mi,že to není jen snížené,narušené sebevědomí,ale už to hraničilo s hloupostí a naivitou hlavní hrdinky.
Příběh druhý,příběh Karolíny...tak u toho jsem jen kroutila hlavou pro ten fanatismus a " pro co" vlastně. Ale to je ta otázka víry a přesvědčení každého z nás jednotlivě.

elsicka
16.05.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se od knížky nemohla odtrhnout a musela ji dočíst téměř na jeden zátah. Až s touhle. Fakt výborná.

jana.hud
16.05.2016 4 z 5

Knížku jsem si vybrala pro čtení díky čtenářské výzvě a jsem ráda - byla zajímavá a poučná.

Nejvíce mě zaujal příběh číslo dvě, který byl psaný formou e-mailů mezi otcem Ambrožem a ženou - matkou 4 dětí z jejíhož manžela se stal náboženský fanatik a tím celé rodině ničil život.

Další dva příbehy byly pro mně dost předvídatalné....
Ten první mě zaujal, přopomínal knihy Simony Monyové. Třetí mě moc neuchvátil a ani hrdinka mi do oka nepadla..ale je pravda,že poučení - vzhled není vše - z něj plyne.

limetka2008
02.05.2016 5 z 5

Po knížce jsem v knihovně sáhla víceméně náhodou a očekávala nějaké to klasické ženské čtení, které si dám jako oddechovku mezi dvěma thrillery. A konalo se mé velké překvapení, nemohla jsem se "seknout" v odhadu víc - naprosto brilantní tři povídky, autorce nemůžu vytknout nic s jedinou výjimkou - první příběh bych zařadila až jako poslední, protože mám ráda dobré konce a v tomto příběhu ta katarze je. Po přečtení mám hodně a nadlouho o čem přemýšlet, hned tak to z hlavy nedostanu. Skvělá knížka, doporučuji každému, kdo nemá rád povrchní banální, prvoplánově líbivé čtení.

asterixka
01.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha, tři příběhy o nesebevědomí žen. Nejvíce mě zasáhl příběh Karolíny (odehrávající se "na síti"), první a třetí byly rovněž výborně napsány, mrazivé, ze života...

Jana_Hlus
26.04.2016 5 z 5

Výborná kniha, která se dívá na problém (ne)sebevědomí z jiného úhlu. Podle mého názoru byla nejlepší druhá povídka, i když pro svou formu (e-mailová korespondence) se četla hůře než ty druhé dvě.

perpe2a
25.04.2016 4 z 5

Zajímavé tři odlišné příběhy. Kniha se mi líbila, nejvíce mě zaujal první příběh, druhý průměr a třetí o něco málo lepší. Doporučuji.

Janek
23.04.2016 5 z 5

Silná kniha ze života a o životě. Povídky o naivní důvěře, o fanatické víře, o moci lidí i peněz. Nejpůsobivější a literárně nejlepší se mi zdál poslední příběh.

kalinkacz
21.04.2016 5 z 5

Tuto knihu by měla mít doma opravdu každá žena… Já sama nejsem schopná říct, co všechno mi tato kniha dala, jelikož to, co si z knihy můžete odnést je velice individuální.. Jde sice o příběhy 3 konkrétních žen, ale některá z nás něco podobného třeba již zažila a bude to vnímat jinak, než čtenářka, pro kterou daný příběh mohl být třeba „jakýmsi“ varováním… Každopádně je nutno vyzdvihnout autorčin literární talent, který dosahuje vrcholných rozměrů!
Pokud se máme podívat na konkrétní sítě podrobněji, začala bych s tou první… „Tak tohle jsem já“, zde jde o jakýsi nástin života obyčejné ženy, která si nevěří a dochází k terapeutovi… Já sama jsem se v jistém okamžiku příběhu ocitla stejně, jako Kristýna (žena, o níž je příběh) tou samou pacientkou a prožívala každé její sezení… Je až neuvěřitelné, jak moc se lze vcítit do příběhu Kristýny, i když o něm jen čteme…
Síť „Ještě jednou letět“ je výrazně kratší, než síť předchozí, ale její zajímavostí je bezpochyby forma emailu, kterou je psaná… Z jednotlivých dopisů otci Ambrožovi nám dochází, že Karolína je postupně uzavírána do křesťanské klece a to podle pravidel a názorů jejího manžela… Tím, že tento příběh byl o tolik kratší umožní čtenáři ještě větší prožitek..
Poslední síť „Kdyby byl jen můj“ do které se Naďa sama zamotala, nám vypráví právě ona sama… Nedokáže sama sebe mít ráda.. To jistě každý z nás už někdy zažil.. Smutné ale je, do jakého stádia se tato žena dostala, od druhu práce, kterou vykonávala až po plastickou operaci… Její příběh nám umožňuje nahlédnout do všech zákoutí dnešního zdravotnictví a věřte, že budete jistě překvapeni… Nebudu vám říkat konec, ale můžu vás ujistit, že váš tep se zesílí hned několikanásobně!!
Knihu jsem přečetla naprosto jedním dechem… Vím, že takovéto příběhy se v reálném životě stávají a proto tuto knihu opravdu vřele doporučuji! I když se jedná o velmi aktuální téma, které nám může být velmi blízké, je nutné ho vidět jako celek a to vám umožní právě tato kniha!
P.S. Veletrh Svět knihy zařadil do svého programu pro letošní rok besedu právě s paní Dvořákovou, kde bude možnost se jí na cokoli z této knihy zeptat, tak neváhejte!

sunny1112
21.04.2016 5 z 5

výborne napísaná kniha, zaujímave témy a predovšetkým ich iné spracovanie - iné ako som bola zvyknutá...

MahulenaK
20.04.2016 3 z 5

Přečetla jsem první 'síť' a musím si dát pauzu.Ke konci jsem skoro nedýchala,jak jsem se bála...
Naprosto přesně popsané postavy,situace.
Hrozně mě to zasáhlo.A zajímavé byly i popisy na konci kapitol.Uz teď bych dala pět *.Ale musím to proložit nějakou oddechovkou :-)

lidunka1
18.04.2016 5 z 5

Kniha mě opravdu vcucla. Při čtení někdy člověku běhá mráz po zádech. A uvědomí si, jak jsou ty sítě někdy nenápadné, rafinované, schované pod rouškou dobra. Chtěla bych se s autorkou sejít a podebatovat o knize.