Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1247 1247

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

ladyka
19.01.2019 5 z 5

Uvízla jsem v síti této knihy, a to během čtení-přečteno na dva zátahy, i po něm-o knížce stále přemýšlím. Nepochybuji o tom,že podobné scénáře se odehrávají i ve skutečnosti (min. částečně), kniha je tak uvěřitelná. Sice realita prvního a druhého příběhu nebývá vždy takto černobílá v rozdělení dobra/zla a v existenci "hodného dědečka" a rádce (v příbězích to je psycholog a kněz),ale i tak se mi knížka moc líbila a potvrdila mi,že české autorky si čtení jejich knih zaslouží mnohdy víc než propagované zahraniční bestsellery. Zaujalo mě psychologické pojetí a autorčin vhled do hrdinek a jejich osudů, kniha je spíš o prožívání než o ději. Mezi kapitoly jsou vloženy jakési obecné komentáře, u prvních dvou příběhů mi přišly trochu zvláštně zakomponované (nejprve jsem ani nevěděla,co si o nim myslet a proč tam vlastně jsou), do třetího příběhu se však hodily skvěle a obecně dávají tyto komentáře knize další rozměr. Rozhodně Sítě doporučuji a řadím je i do ČV.

zalkia
13.01.2019 5 z 5

Velmi poutavé a zajímavé příběhy, nejvíce zaujal druhý a třetí příběh! Doporučuji. Skvělé!

lenkavildomcova
25.12.2018 5 z 5

Tři příběhy každý jinak šílený...

jasmína
08.12.2018 5 z 5

Výborné tři reálné příběhy ze života. Určitě si přečtu další autorčiny knihy před Dědinou.

harena
25.11.2018 5 z 5

Příběhy tří žen, které se mohou odehrávat všude kolem nás, protože nedostatek sebevědomí má mnoho podob. První povídka trošku pomalejší, ale výborná, o ženě s nízkou sebedůvěrou, kterou si vybral obratný manipulátor, druhý je výborný příběh o ženě, jejíž manžel prošel náhlou konverzí. Třetí povídka naprosto strhující, syrová a drsná, snad nejdramatičtější osud a závěr byl jako úder na zvon. Výborně prokreslené postavy, ale myslím, že patří ke knihám, ke kterým se člověk musí pročíst nebo něco prožít, jinak knihu nedocení. Pro mě nově objevená česká spisovatelka a už se těším na její Dědinu.

Jiparis
22.11.2018 5 z 5

Krásná a pravdivá kniha. Moc mi pomohla.

Lotka
20.11.2018 5 z 5

Kniha se skládá ze tří jednotlivých částí a každá má něco do sebe. Velmi působivé, hluboké a skvěle napsané.

lagina
14.11.2018 5 z 5

Velmi působivé. Běhal mi mráz po zádech, po zavření knihy jsem o tom přemýšlela. Poslední příběh se mě dotýkal nejvíc. Jsem zdravotní sestra a přemýšlím o všem co se tam píše... Bylo to temné, drsné, hluboké. Autorku určitě ještě budu vyhledávat. DOPORUČUJI :-)

fruitbueno
09.11.2018 5 z 5

Neskutečné překvapení. Kniha je zpracovaná naprosto ojediněle, nikdy dříve jsem nic podobného nečetla. Formálně i obsahově je text dokonale vyvážený a opravdu zaujme i čtenáře sebevědomého. Autorce se podařilo zachytit tři jedinečné osudy žen, které pohání či nepohání nějaké vnitřní soukromé trauma. Mráz po zádech obcházel hlavně u třetího příběhu. Opravdu výborné čtení.

rozvera
01.11.2018 4 z 5

Všechny tři příběhy jsou výborně napsané, u dvou manželských je k zamyšlení, zda jsou protagonistky příběhů tak poddajné, že teprve po vyhrocených situacích se dokáží vzpamatovat ze svého ponížení a z psychologických sítí se osvobodit. Třetí povídka je nejmrazivější, tím, jak "šmejdi"dokáží využít bez skrupulí největší lidskou obavu a to o zdraví dítěte.

orson
24.10.2018 5 z 5

Manželka si tuhle knihu půjčila v knihovně a já se do ní náhodou začetl a už jsem se nemohl odtrhnout. Skvěle napsané! Trochu jsem si říkal, že ty hrdinky jsou tak "hloupé", že vůbec nepřemýšlejí... ale pak jsem si uvědomil, že mám ve svém okolí hned několik podobných případů a rozhodně o nich nemůžu říct, že jsou hloupé.. je to prostě život, priority a zvyky.

Evida
18.10.2018

Tři příběhy, tři ženy, tři bojovnice se svým životem. Velmi čtivě psáno, kniha nutí čtenáře k zamyšlení, chvílemi mi bylo až úzko z toho, co všechno se může odehrávat kolem nás. Doporučuji přečíst a popřemýšlet.

cobroid
11.10.2018 5 z 5

Asi 15 let jsem nečetl žádnou knihu ze soudobého světa a života. Tohle je ale pecka. Po dlouhých letech ve světě sci-fi a fantasy nádherná lávka do přítomnosti. Četl jsem bez dechu od začátku až do konce. Od příběhu nejde odejít......

Marčullkas
06.09.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé!
Všechny tři příběhy mě chytly do sítě a nepustily!!

Gooverka
31.08.2018 4 z 5

Petra Dvořáková ve všech třech povídkách dokázala, že opravdu psát umí, a to navíc o tématech, se kterými se alespoň já nesetkávám často. Tři ženy, tři příběhy, ale jedno mají společné, nízkou sebedůvěru. Ač jsem se se žádnou z nich nedokázala plně ztotožnit, pochopila jsem jejich jednání a fandila jim. Hlavně při první povídce mě dost mrazilo a bylo mi i trochu fyzicky špatně.

horkosladka
20.08.2018 5 z 5

Tři příběhy o ženách, které jejich nízká sebedůvěra vede k tomu, že se nechají ovládat svým okolím. Nejvíc mě mrazilo z prvního příběhu Kristýny, která se nechala manipulovat psychopatem. Kolik takových lidí žije vedle nás a my si myslíme, že jsou to normální lidé, abychom po delší době zjistili, že jsme se stali jen nástroji k jejich sobeckým pohnutkám. Druhý příběh o náboženském fanatismu taky ze života. Jak nejlépe ovládat člověka? Vyvolávat v něm pocit viny. Třetí příběh velmi naturalisticky popisuje realitu ve zdravotnictví a kam člověka mohou vést přehnané nároky na sebe a touha po moci. Čtivě napsané, k zamyšlení. Kniha ve vás zanechá silný dojem.

Jizi
30.07.2018 3 z 5

Těžko uvěřit, že všechny tři příběhy napsal stejný člověk. Tak nevyváženou sbírku jsem snad ještě nečetla.
Příběh první, příběh nejslabší. Postavy černobílé a tak klišovité, že snad ani klišovitější už být nemohly. Dialogy šustí papírem, kulisy jsou otřepané, metafory rádobypoetické a hlubokomyslné, nicméně celé to působí jako výplod zdatnější gymnazistky. (Slabší dvě hvězdy)
Druhý příběh už je o poznání lepší - nevím, jestli to bylo prostředím, které mi je naprosto cizí, ale vyprávění mělo o poznání lepší spád, bylo sevřenější, postavy už nebyly jen ano nebo ne a já začala být ráda, že mám tak zásadní problém s odkládáním rozečtených knih, protože o tuhle povídku bych nerada přišla. (Tři hvězdy bez debat)
Poslední povídka je vysloveně skvělá. Hrdinka, kterou semele systém a její vlastní představy o ideálu a způsobech, jak ho dosáhnout, je ve všech směrech lidská a tím i snadno přístupná a tím, jak autorka popisuje prostředí zdravotnictví, mě naprosto dostala. (Za plných pět)
Všechny tři příběhy jsou prokládány odstavečky, které mají v prvních dvou povídkách sloužit jako vodítko či výklad (toho, jak to chodí u psychologa v případě prvním a situace, kdy dospělý člověk projde náhlou konverzí k nějaké víře v případě druhém), ve třetím jsou to pak (skutečné?) výňatky z odborných textů doplňujících jednotlivé jevy v povídce zakomponované. Asi měly podpořit děj a dodat mu nějaký přesah, což se jim tak docela nedaří - spíš zbytečně narušují plynulý tok textu a vzbuzují dojem, že příběhy jsou jen cvičením na dané téma. (Takže hvězda dolů)

Zoy
01.07.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem. 3 osudy žen, 3 sondy do životů jiných lidí. Věřím, že kniha může pomoci jiným ženám, které řeší ve svém životě obdobné problémy, či úplně jiné. Doporučuji přečíst

los
23.06.2018 4 z 5

věřím, že mnohým budou tyto příběhy nejen potěšením z četby, ale především výbornou terapií

cérka
18.06.2018 5 z 5

Dočetla jsem včera večer a pořád mám ještě husí kůži.
Tři povídky, tři ženy, tři osudy.
Už při čtení první povídky jsem byla tak napjatá a zaujatá dějem, že jsem si musela přečíst konec a pak teprve v klidu a s normálním srdečním tepem dočíst zbytek. U druhé jsem nemohla odejít dokud nedočtu a kvůli třetí nešla brzy spát.
Jen konce příběhů, minimálně u první a druhé povídky mi přišly k neuvěření. Snad si každý příběh zasloužil vlastní knihu, "pořádné" dotažení, dopsaní příběhu, protož charaktery postav a jejich problémy jsou vykresleny dokonale.
Každopádně i díky této knize mám českou literární tvorbu čím dál raději.