Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1247 1247

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

Miretti
předevčírem 4 z 5

(SPOILER) Další skvěle napsaná kniha od mé oblíbené autorky. Její knihy nejsou pro každého, vedou k zamyšlení a nezvolila bych je jako relaxační čtení. Tyto tři příběhy byly znepokojivé, každý se týkal jiné problematiky.
První příběh byl bohužel obrazem mnoha případů v naší společnosti, kdy navzdory zdravému rozumu mnohdy člověk uvízne v síti psychopata. Nejméně uvěřitelný mi přišel příběh prostřední, hlavně ve způsobu komunikace kněze a Karolíny a také ve vztahu Standy a jeho obratu k víře, ale nedovedu to jako ateista objektivně posoudit. Každopádně od víry k fanatismu je jen krůček, tady to bylo vykresleno děsivě. Poslední příběh se mi líbil hlavně způsobem vyprávění a prostředi ve zdravotnictví, kdy i v tomto oboru peníze znamenají mnoho. Ze všech příběhů je cítit důležitost toho, co nás formuje, např. vzorce z rodiny. V síti čehokoliv může uvíznout kdokoliv z nás...

kanitsuj
24.05.2024 4 z 5

Tři silné příběhy, které spojuje téma (ne)sebevědomí. Knížku jsem četla na doporučení kamarádky. Líbilo se mi, že příběhy se od sebe výrazně lišily i způsobem vyprávění. Bavil mne především osud prostřední hrdinky vylíčený v dopisech, ale dlouho nevymažu z paměti poslední z příběhů ze zdravotnického prostředí. Jeho syrovost byla srovnatelná Dědinou, kvůli níž jsem se začala o tvorbu Petry Dvořákové zajímat.

martina8425
21.05.2024 4 z 5

První dva příběhy hodnotím velmi vysoko, a to nejen pro námět, ale i formu zpracování. Poslední příběh Nadi se mi nečetl dobře, ale to je dáno osobní zkušeností, aktuálně si procházím stejnou diagnózou, a tak pro mě nebylo jednoduché číst "zákulisí" nemocnic, které zde popisuje velmi syrově.

DominaCZ
18.05.2024

Jako i jo ale proč furt tak slepicoidní???

Timkim
07.05.2024 5 z 5

Velice zvláštní kniha. Zvláštní z toho důvodu, že toto mohou být, možná jsou skutečné příběhy. Nejvíce mě osobně zasáhl příběh Karolíny, protože znám takovou rodinu i když ne tak extrémní.
Všechny příběhy jsou ale rozhodně k zamyšlení a dá se v nich najít poučení pro ostatní. Rád doporučím. 90%

simca9342
09.04.2024 5 z 5

Přečteno před lety.

Tři ženy , tři životní osudy, jedna kniha Příběh, kde je vidět jak je práce psychoterapeuta náročná a jakým způsobem funguje . Kristýna, Karolína, Naďa: každá se svým způsobem viní z něčeho, co v žádném případě není její vina. Ale každá se vlivem okolí a událostí vrací do svých minulosti a hledá příčiny a viníky. Ano opět v sobě. Tahle kniha se mi nečetla úplně nejlíp, upřímně člověku, který v důsledku zlých událostí z minulosti a stresujících okamžiků z budoucnosti má nízké sebevědomí se tyhle žánry knih nečtou vůbec dobře. Jsem ráda, že ji mám za sebou, ale samozřejmě tím nechci autorce nic vyčítat. Píše velmi dobře a já se těším na její další knihy. Ale ne už o sníženém sebevědomí.

Adinlea
07.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Tri zeny, tri pribehy o manipulaci.
Podle anotace jsou pribehy o nizkem sebevedomi, ale pro me tam byla vice nosna linie manipulace.
Prvni pribeh - 4/5 - velmi neprijemne cteni. Tedy napsano to bylo vyborne, ale pribeh velmi neprijemny. Hrdinka me celou dobu strasne stvala, to nebylo o sebevedomi, ale o tom, ze byla proste blba.
Druhy pribeh - 5/5! Velmi poutave cteni. Skvela forma skrz emailovou korespondenci. Precetla jsem to jednim dechem.
Treti pribeh - 5/5! Rychle tempo, gradace, vyborne a barvite napsano.

Viviana-Mori
06.04.2024 5 z 5

Velmi poutavé a zajímavé čtení. Tuto knihu jsem měla v plánu své kýžené četby dost "upozaděnou", sáhla jsem po ní spíše náhodou a byla jsem velmi mile překvapena.
Tři různé příběhy žen, které spojuje téma spojuje nízkého sebevědomí a zavede je to dost složitých psycho situací. Hodně ze života!
Nejvíce mě oslovil asi první příběh, to byla klasická ukázka toxického vztahu s psychopatem. Z takového čtení mi nebylo vůbec dobře, protože tohle se může stát úplně každému. Trochu jsem v tomto příběhu poznávala i sama sebe, také jsem měla co do činění s jistým individuem, i když trochu jinak.
Druhý příběh také velmi fajn, ukazuje, kam může vést fanatismus.
A třetí byl zvláštní se zvláštní hrdinkou, psychologicky mi tento příběh přišel asi nejzajímavější, i když čtenářsky mě chytl méně, ale bylo zajímavé sledovat, jak se hrdinka pro touhu po dokonalosti a totální kontrole svého života žene do záhuby.
Dle mě opravdu povedené dílko.

roxy9413
25.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou četbu. Možná kdybych si jí přečetla v pubertě, tak bych se záhy tak snadno nenechala zmanipulovat psychopatem. Je až ohromující jak tito "lidé" umí lhát, vymýšlet si pohádky a manipulovat. Samozřejmě, že zpětně si klepete na čelo, jak jste mohla přehlédnout tolik varovných signálů, ale to už tak nějak k pubertě patří. Naštěstí je psychopatie v posledních letech zaběhlým pojmem. I přesto, že pro mě byla první povídka lehce osobní, tak nejvíc jsem si užila čtení třetí povídky. To byla jízda. Nadina cynická duše mě nesmírně fascinovala.

regulax
18.03.2024 5 z 5

Čtení ze života. Psychopaté jsou všude kolem nás! Skvělé čtení.

Dandy1
07.03.2024 5 z 5

Jeden osud horší než druhý. Ale když to vypráví Petra Dvořáková, stojí to za to. Líbí se mi jak umí popsat myšlenkové pochody různých povah lidí.

Hedvikasm
17.02.2024 5 z 5

Asi zatím nejlepší kniha, co jsem od Petry Dvořákové četla. Teda první dva příběhy určitě, třetí mi moc nesedl. Tři nabité příběhy o nízkém sebevědomí. Silné byly rozhodně, skvělý popis, děj měl spád. Dotklo se mě to osobně, možná proto, že jsem našla nějaké osobní napojení v každém příběhu.

lulucinax
04.02.2024 5 z 5

Tři silné povídky od skvělé autorky Petry Dvořákové o nízkém sebevědomí.
Každá povídka je pojata jiným způsobem a přitom mají něco společného a tím je (ne)sebevědomí a kam nás až může dostat - 1/ když ho někdo zneužije, 2/ když toho je na nás hodně a než se rozkoukáme je pozdě, 3/ když ho začneme využívat.
Teším se na další knížku od Petry Dvořákové

Květ
31.01.2024 5 z 5

Knížka Sítě je tvořena třemi příběhy žen, které se ve svém životě potkají s manipulací. Každý z nich mě hodně zasáhl. Dvořáková píše čtivě, reálně, dokáže věrohodně popsat lidské pohnutky, ať už dobré nebo špatné, má skvělý vypravěčský talent a cit pro gradaci děje, její knížky mám moc ráda, i když jsou spíše smutné až depresivní.

teeyinka
26.01.2024 4 z 5

Velmi dobře napsané, každý příběh jiným stylem, což se mi líbilo. První příběh mi připomněl vlastní zkušenost, až jsem někdy chtěla házet knížkou za hrdinku a křičet, ať už odejde. Díky za tuhle sondu.

Ratatka
19.01.2024 5 z 5

Knížky Petry Dvořákové mě dosud vždy uchvátily a tato nebyla výjimkou. Tři niterné příběhy, ve kterých jde autorka zase na dřeň osobnosti a pro mě dokonale vykresluje lidské charaktery. Některé postavy lituji, jiné mě bytostně vytáčejí a již se stává pravidlem, že nezvládám číst na jeden zátah, ale musím vydýchávat, zamýšlet se. Velké díky.

Kníženka
12.01.2024 5 z 5

Čtivě a naprosto důvěrohodně a reálně napsané! Příběhy mají šmrnc a grády, ač se v nich jakoby nic neděje. Autorka to snad musela sama prožít. Příběhy mohou sloužit jako povzbuzení pro ty ženy, které jsou na tom stejně.

Gaboskaaa
12.01.2024 5 z 5

Po prvních dvou příbězích jsem byla přesvědčená, že je to v mých očích to nejlepší, co Petra Dvořáková napsala. Poslední mi úplně nesedl. Možná i proto, že byl tak jiný než předchozí dva. Přesto smekám, 3 silné příspěvky, 3 naprosto odlišná pojetí a 3 různé vyprávěcí perspektivy.

daPhytCZ
08.01.2024 5 z 5

Další skvělá kniha od Petry Dvořákové. Opět velmi depresivní čtení, tentokrát je průvodním tématem nízké sebevědomí. Koncept tří příběhů, z nichž každý je psán jinou formou, pomáhá nahlížet na tuto problematiku z různých perspektiv a kratší texty se velmi dobře čtou. Velkým plusem jsou psychologické vsuvky, které předají čtenáři další informace a doplňují právě dočtenou část příběhu.

Gabi13
07.01.2024 5 z 5

Velmi silná témata. První příběh jsem četla jedním dechem, zbylé dva byly psané jinou formou a jednou mi vadila hrubost a jednou styl vyprávění v dopisech. Nicméně za mě kvalitní četba s psychologickym komentářem a ve čtivé formě.