Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 43915

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

bouncer
včera

Dobře čitelná knížka. Škoda, že jsem už před tím viděl film, který mě při čtení okradl o všechna překvapení.

Kriss4

Lehké čtivo, stránky klouzaly samy. Po dlouhé době krásná oddechovka mezi školními a pracovními povinnostmi. Asi spíše pro mladší ročníky, ale i mě se líbila (možná, že se ještě mohu považovat za mládež, alespoň myšlením). Nemám co vytknout, na odpočinek opravdu fajn, jen mě trošku mrzel ten otevřený konec, taky jsem hodně srovnávala s filmem, který jsem viděla dřív. Jak už bylo řečeno níž, kniha opravdu není strašidelná, ale místy je rozhodně napínavá. Určitě doporučuji přečíst, možná bych si ji přečetla někdy i znovu, ale posledních pár stránek mi přišlo slabších. Ještě si rozmyslím, jestli půjdu do druhého dílu, ale vzhledem k hodnocením a recenzím se mi moc nechce.

M100

Pěkně psaný, napínavý příběh. Určitě si přečtu pokračování.

Adelaide777

Úžasná kniha!
Hned po prvních stránkách jsem si knihu zamilovala. Příběh byl tajuplný a skvěle ho doplňovaly dobové fotografie, ze kterých mi běhal mráz po zádech.
Nemohu se dočkat až si přečtu pokračování :)

Meginho

Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla začíst, ale od druhé půlky jsem si knížku zamilovala. A jak už tady mnozí zmiňují, bez fotek by to v případě této knihy opravdu nebylo ono.

dadulamadula

Kniha mě překvapila. Vůbec jsem nebyla připravená na takový příběh. V jednu chvíli jsem knihu malem odložila. Přišlo mi zbytečné až rušivé, když se tam objevila obluda. Nic méně, kniha se dobře četla. Jdu do dalšího dílu.

radusak9806

Kniha je rozhodně lepší než film :)
Musím říci, že propojení knihy se starými fotkami je krásné. Rozhodně se dá číst, i když člověk viděl film, protože hlavní parametry jsou sice stejné, ale zase ne tak aby to vadilo. Dlouho jsem se knize vyhýbala, protože jsem si myslela, že pod obalem s "podivnou" fotkou se nemůže skrývat nic kreativního a ono ejhle skrývá! Na knižní prvotinu je to vážně moc dobré.

Babsy

Fotografie tomu opravdu dodávají to něco !! Neumím si moc představit zda/jak by se mi kniha líbila bez nich. Místy mi neseděl přesun z hororové nálady do toho teen ´klišé´.. Asi jsem čekala trochu něco jiného.. Ale svět podivných má podle mě skvělý potenciál, je to něco jiného a jsem zvědavá jak si s tím autor pohraje.

skautkapuding

Miluji sirotčinec slečny Peregrinové. Líbí se mi, že je psaná stylem pro teenagery. Obsahuje nejen romantiku a dobrodružství. Fotky se skvěle doplňují s textem. Občas děsivé, ale vždy se to vyrovná nějakou milou věcí co se v knize děje. Trilogii doporučuji.

Karčaa

Patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Při čtení mi nejednou přejel mráz po zádech a nejednou jsem se usmála. Fotografie se skvěle doplňovaly s textem. Mohu ji doporučit!

lenkaabooks

Příšery a netvoři versus děti s nadpřirozenými schopnostmi. První půlka knihy se četla moc dobře, zbytek mě až tak nezaujal. Dám šanci dalšímu dílu a uvidíme. Velmi vítám a hvězdičku navíc dávám za fotografie, které zvedají příběh o level výše.

Yuuki24

Nápaditý příběh, který mě skutečně zaujal už obsahem na obálce. První díl jsem přečetla doslova jedním dechem. Celkem to vnesla trochu vzduchu do světa s náměty upírského typu nebo s náměty s vlkodlaky. Ráda ocením něco nového a originálního.

Kateshiki

Kniha byla ze začátku zajímavá, ale v polovině knihy bylo až do konce moc akce a nic velkého mě nepřekvapilo. Musím ale uznat, že v knize jsou velmi zajímavé obrázky.

pipa36

Sirotčinec jsem otevřela jen tak náhodou po dočtení jiné knihy, abych se "navnadila" - z letmého nahlédnutí do knihy ale bylo čtení do dvou do rána. I když je příběh do jisté míry "dětský", je tak neuvěřitelně úžasný, že prostě chcete vědět, co je dál a dál a dál. Sice to nebyla jednohubka, ale dvojhubka, protože ráno jsem MUSELA jít do práce... Neotřelé, nové, nápadité - 5 hvězd.

helenn

Film jsem neviděla, knížka se mi celkem líbila, nemohu úplně říct, že je to můj šálek čaje, ale nebyla špatná. Děj má celkem spád, postavy dobře popsané.

simona5r

Posloucháno jako audiokniha - hudební vsuvky byly vážně perfektní, jen mi chyběly ty obrázky, které jsem v download verzi bohužel nezískala. Je to oddychová, "pohádková" kniha ideální pro poslech v autě, jen místy byl příběh až hodně plochý. Ale celkový dojem byl příjemný, a proto se hodlám pustit do dalšího dílu.

Whobey

Tak jsem si říkala - takové šílenství je kolem té knížky, tak to bude mít asi nějaký důvod. No a podobně jako u "Padesáti odstínu šedi" to nechápu.

Sirotčinec měl podle mě báječný potenciál. Dobové fotky, které jsou skutečně reálné, dávají knize znamenitý říz, opravdu jsem si říkala, to je ten lehký mrazivý nádech, který by se mi líbil.

Nicméně u fotek celé kouzlo knihy skončilo. Děj je nezajímavý, až bych řekla nudný. Závěrečné scény, které by měl čtenář hltat s nadšením, ve mě vyvolávaly pocity "snad už bude brzo konec".
Hlavní hrdina je těžce nesympatický jedinec, takový "mouchy, snězte si mě", ostatní postavy jsou přinejmenším plytké a nijaké. Celkový děj mi přišel jako příprava na něco, co bude dál, nicméně narozdíl od jiných trilogií, mě tahle nenadchla natolik, abych měla chuť absolvovat druhý a třetí díl.

Jedna hvězda za fotky, ty jsou fakt príma. Jinak mě autor touhle knihou neoslovil.

Ještěrka2004

Kniha je úžasná, ale film je dle mého názoru hrozný. Bohužel jsem film viděla dřív než knihu. Tim Burton se nejspíš pokusil všecny tři knihy nacpat do jednoho filmu a z ůžasnéě tajemné předlohy vznikla jakási slátanina. Film se může líbit akorát tomu, kdo knihy nikdy nečetl. (Také mi připdá hrozná kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti s filmovou obálkou, protože film a kniha nemají vůbec nic společného.)

KatkaBud

Kniha mě opravdu nadchla. Podle názvu jsem o ní měla dost jiné představy. Byla napínavá, námět se mi moc líbil a použití fotografií do děje mi připadalo jako opravdu dobrý a nezvyklý nápad.

jaruva

Jedna z knih, kterou četla dcera i já. Četla jsem skoro jedním dechem - už se těším na pokračování. Potenciál to má... i rezervy...

pbrezinova16

Zajímavá myšlenka, nápad... ovšem místy mi to přišlo dost nedotažený, jakoby si autor ukousl větší sousto než byl schopný zpracovat. Postrádala jsem jakékoliv napětí, vtáhnutí do děje. Nevím jestli to bylo knihou samotnou nebo špatným překladem.

irefir

Knihu mi doporučila dcera. Na čtení jsem se moc těšila, ale asi nejsem ta správná cílová skupina. Za mě nic moc.

Lucka332

Výborná kniha. Jakmile se začtete, tak Vás nepustí. Velmi mě potěšilo, že to má tři díly. Všechny byly super. Zajímavé, čtivé, napínavém, opravdu doporučuji.

Sárče

Kniha byla: ohromující, napínavá, trošku strašidelná... No co se dá víc říct? Prostě boží!

k.chilli

Zacatek trochu zdlouhavy,ale nakonec jsem knihu zhltla jednim dechem a takovou zapletku jsem vazne necekala....

teakristof

Začíná velice pozvolna, ale jakmile se blíže seznámíme se světem podivných, děj dostává rychlý spád. Pro mě sice nejslabší ze série, ale i tak skvělá knížka!

levánoha

Podle přebalu jsem si myslela, že to bude nějaký strašidelný příběh a moc se mi do čtení nechtělo, ale byla jsem mile překvapena. První díl byl velmi pěkný a moc mě bavil, nicméně další už číst nebudu.
Dneska jsem shlédla film a za mě teda knižní podoba jako vždy převálcovala tu filmovou.

Miruš

Je to velmi zajímavé, hlavně časové smyčky mě docela zaujaly.

Dubin3k
29.12.2017

Docela překvapila. Kniha je hezky zpracovaná, děj postupuje rychle kupředu a kniha je obohacena množstvím fotek vztahujících se k příběhu. Jen jediná věc mi při čtení chyběla a to že jsem se vůbec, ale vůbec nebál a ani nepřiblížil k nějakému takovému pocitu což je škoda protože tohle bylo poprvé co jsem se odtrhl od žánru, který pořád čtu a čekal jsem jiný pocit. Přesto můžu doporučit zabaví, zaujme a nadchne.

musska
29.12.2017

Dobře se četla a rychle, když je to poslední kniha co se odehrává na ostrově :) Byla jsem napnutá až do konce.