Povídky podivných

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/big_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4.3626

Kniha Povídky podivných

Nell97
14. listopadu

Musím říct, že některé povídky z knihy Povídky podivných jsou pro mne nejkrásnějšími příběhy, které jsem kdy četla. Je to pravděpodobně i tím, že znám souvislost a podivné (jak již někdo zmiňoval níže v komentářích, možná bych to bez souvislosti tak pozitivně nevnímala...).

Povídka Báječní kanibalové má nádherný přesah do dnešní doby, stejně tak povídka O dívce, která uměla zkrotit noční děsy. Tyto dvě jsou mé vůbec nejoblíbenější, jejich poselství je schováno v naprosto neotřelých příbězích, když se člověk zamyslí, nestačí žasnout.

Body navíc přidávám za design, kniha je velice příjemná, krásně zpracovaná a design přesně sedí k obsahu

Patro
08. listopadu

Člověk ani nemusí mít přečtený zbytek série, aby si tuhle sbírku užil. Velice podivné a příjemné čtení.

postrach
01. listopadu

Fakt podivné příběhy.Oddechové čtení.

amalis42

Za mě, pokud beru knihu zcela samostatně, není příliš zajímavá. Pokud je ale někdo fanouškem Sirotčince, je kniha určitým obohacením příběhu a díky knize a propojení obou děl se čtenář může více vžít do příběhů.

verunb

Moc hezké milé čtení, je to první kniha, co jsem od autora četla a hned valím do knihovny pro Sirotčinec :)

KLHannah

Povídky podivných jsou kouzelné dílo. Myslím, že kdyby jim nepředcházela trilogie tak by to pro mnohé byly nesmyslné, až hororové, slátaniny. Ve spojitosti, s nám známým, příběhem podivných je to ovšem něco fascinujícího. Tedy alespoň pro mě. Četla jsem každý večer jednu povídku před spaním. I když mě to svádělo číst dál, vydržela jsem. Některé povídky se mi líbily víc, některé míň. Čekala jsem klasické pohádky převedené do světa podivných, ale tohle bylo úplně něco jiného. Doufám, že by Millard mohl vybrat a sepsat ještě nějaké další oblíbené povídky podivných.

Ginosaji

Musím říct, že oproti všem předchozím knihám mě povídky příliš neoslovily. Ne, že bych se nudila, ale nic to ve mně nezanechalo. Povídky byly krátké stručné a jasné, ale vzhledem k tomu, že měly mravoučnou úlohu a jsou určené čistě malým podivným, pak tomu rozumím a dávám proto tři hvězdy.

Danuše7

Asi nemám takovou fantazii, ale i mezi podivnými jsou normální lidské typy chování - strach, mamonářství, lhaní mocných.