Povídky podivných

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4.2570

Sirotčinec slečny Peregrinové

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Tales of the peculiar, 2016

Kniha Povídky podivných

domihruzkova

Podivné čtení :)

kamca4151

Hezké doplňkové čtení k Sirotčinci. Příběhy jsou stále originální, vlastně proč ne. :)

Markett

Povídkám dávám plný počet hvězdiček, jsou naprosto dokonalé. :)

Booksaddict

I když vyhledávám knížky jiného žánru a tahle se mi dostala do ruky náhodou, musím říct, že je hodně zajímavá. Magické, mystické pohádky pro dospělé, které určitě vyplnily díru na trhu.

Katulinka69

Jednorázovka, super

oblakaknih

4,5/5
Nevím, proč jsem tuhle knížku tak dlouho odkládala. Naprosto jsem si zamilovala svět ze série s podivnými a užívám si každý příběh, který se v něm odehrává.
Nebudu lhát, očekávání byla velká. A téměř do posledního se mi vyplnila.
Nápad vytvořit k sérii i povídky neskutečně oceňuji, protože jsem se tak mohla opět vrátit k příběhu a zjistit i něco o jeho historii.
Moc se mi líbilo, že povídky sestavila a doplnila k nim poznámky jedna z postav série, takže to působilo o něco reálněji a kouzelněji.
Každá z povídek v sobě skrývala nějaké ponaučení, které bylo do příběhu skvěle zasazené a popsané. Jen jedna z povídek pro mě byla trochu zdlouhavá a slabší než ostatní. Nejvíce jsem si asi užila povídku o první ymbryně, povídku s holuby a tu úplně poslední.
Byla jsem dojatá, nadšená, smutná, …
Tahle kniha na mě opět zapůsobila a já se těším, až se k ní někdy vrátím.
Doporučuji!

Liteket

Povídky jsem doslova četla jedním dechem. Moc hezky postavené příběhy. Navíc chválím odpovídající atraktivní cover design.

Ditules

Tak já se přiznám, že se mi nejvíc líbila hned první povídka o kanibalech. Ale i ty další byly zajímavé.

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení
Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení