Povídky podivných

od:

Povídky podivných

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná s... celý text

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně.
Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335096/sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4.4119
Série:

Sirotčinec slečny Peregrinové

Originální název:

Tales of the peculiar (2016)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Přidat komentář
blanickaa1
včera

To ale bylo milé čtení :D Pohádky trošku jinak. Nic ve mně kniha nezanechá, ale dokázala mi při čtení vykouzlit úsměv na rtech.

Andynka
18. srpna

Povídky byly zajímavé, ale zase tolik mě nenadchly. Moc se mi líbily kresby v knížce a doplňující vysvětlivky.

niki-chan
17. srpna

Hezká kniha, plná zajímavých příběhů - hlavně s kanibaly, dobré doplnění celé trilogie, i když vzhledem k počtu stran se nelze ubránit dojmu, že šlo hlavně o to, jak vydělat na trilogii ještě více

Andrea156
14. srpna

Trilogii Sirotcince jsem zboznovala a precetla jednim dechem, ale tohle me nezaujalo. Jen par pribehu, ktere jsem mohla spojit s trilogii. To me fakt mrzelo. Prislo mi, jak kdyz spisovatel nemel lepsi napad, jak vydelat dalsi penize. Coz je fakt skoda. Snad vymysli brzy neco noveho :-)

nikol6168
11. srpna

Příběhy byly hezké. Je to odpočinkové čtení :)

lilites
10. srpna

Ano, ano, ano.. Tato kniha, ač jako dodatková kniha k trilogii: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, mě uchvátila. Velmi čtivá. Příběhy jsou psány jako pohádkové pověsti, ale co když je na nich něco pravdivého? Každý příběh byl tak krásně napsán, že se člověk nedokázal od knihy odtrhnout.

haski
07. srpna

Milé čtení, kniha krásně doplnila první 3 díly ze světa Podivných. Odpočinkové čtení, ale asi jen pro lidi s troškou fantasie.

blondajk
04. srpna

Výborná oddychovka a návrat do světa podivných, škoda jen, že tak krátký :-/ Nejvíc se mi líbila povídka Báječní kanibalové. Krásně zpracovaná kniha, dojem jen kazí drobné chybky v českém vydání.

AnitaDanel
02. srpna

Příjemné "pokračování" sirotčince. Podobní už mi chyběli!

Nildon
02. srpna

Nádherná kniha, která skvěle doplňuje a oživuje svět Podivných. Příběhy se čtou úplně sami. Jsou děsivé, smutné, poučné, varovné, krásné, no zkrátka Podivné. Pokud jste fanoušky sirotčince, je tahle kniha pro vás povinnost a budete z ní naprosto unešení. Škoda jen, že povídek je tak málo a ještě by neuškodilo, kdyby kniha dostal přebal aby se nám zlatá ražba tolik neošoupala.

Dakki
01. srpna

Povídky skvěle doplňují trilogii o podivných dětech. Výborná odpočinková četba.

Sova19
31. července

Kniha se mi moc moc moc líbila sirotčinec miluju a chtěla bych další díly pokud budou :)

Suziella
30. července

Očekávání bylo naplněno. Riggs i zde dokázal ztvárnit krásu světa podivných. Rozšíření o postavy z hlediska historie a původu. Bližší poznání určitých hrdinů ze série. Krásné ilustrace doplňující jednotlivé povídky.
-Nuže, pan Millard Nullings, jakožto editor, byl skutečně přínosem tohoto světa.-

katynais
30. července

Moc hezké příběhy, krásné jsem si u nich odpocinula

OndřejMergl
15. července

Kniha obsahuje několik příběhů. Více mě oslovily ty, které vysloveně pracovaly s hlavními tématy známými ze Sirotčince, naopak příběhy magické obecně mi zase tak neučarovaly. Když pominu spojitosti se světem Sirotčince, příběhy jsou čtivé a rozhodně neurazí.

pichova.veru
10. července

Krásná kniha :)

Pavlnka
09. července

Takové pěkné oddechové čtení.

betka2467
05. července

Krásný bonus k sérii Sirotčince slečny Peregrinové, pohodové a pěkné čtení, které zabaví... Vazba je opravdu nádherná a stejně tak ilustrace, které v knize doprovází podivné příběhy... :-)

bee88maja
02. července

Miluju ty chvíle, kdy můžu otevřít dveře od komnaty, kde ukrývám své vnitřní dítě. Povídky podivných potěší váš smysl pro podivnost, nereálno.

Bonus navíc, vazba a ilustrace - vymazlená záležitost.

petrarka72
01. července

Má to atmosféru Sirotčince a pohádkově se tvářící citace a mravní naučení. Někdy je motivický inspirační zdroj evidentní (třeba Legenda o Cuthbertovi viz Wildeův Sobecký obr), ale vždycky jde spíše o převzetí motivu a jeho zasazení do originálního kontextu. A jako obvykle skvělý grafický doprovod, tentokrát Andrewa Davidsona. Přečteno během jednoho večera. Top: Cocobolo.

Půca4
26. června

Knížka pro mě měla být takovým poznáním, jestli by se mi mohly líbit i zbylé knihy od tohoto autora. Upřímně to bylo příjemné a zajímavé čtení. Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Hodnotila jsem od 3* - 5*, takže vlastně super. Hodně mě kniha zaujala i svou vazbou, stylem tisku, tloušťkou stránek (díky tomu se četla neskutečně rychle) a úplně nejvíce ilustracemi.

Akisi
25. června

Krásná knížka, nemám jí co vytknout. Obálka a ilustrace hezky pohádkové, příběhy úžasné. Bohužel lidé, co nečetli ani jeden díl původní trilogie, budou mít problém některé povídky pochopit (hlavně u těch s ymbrynami).

Bustedka
21. června

Četlo se to rychle a dobře. Autorovi bezesporu nechybí velká fantazie, ovšem po stylistické stránce jsem měla pocit, jak kdybych četla spíš slohovou práci výborného gymnazisty, než že bych měla v rukou autora bestselleru

SlamLenka
14. června

Po zklamání se závěrem sirotčincové trilogie jsem byla trochu na vážkách, ale tahle kniha má naštěstí vyšší úroveň. Možná bych místy upravila závěry povídek, nechala bych je trochu otevřenější a nestupňovala jejich pointy do vyšších a vyšších mezí, ale i tak jsem vcelku spokojená.

BarunkySvět
12. června

Skvělá kniha, každá z povídek má své kouzlo :-)

Měňavka
08. června

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila,protože jsem Riggsova velká fanynka. Sirotčinec je pro mne srdeční záležitost a bylo pro mne velkým zklamáním, že jsem se musela smířit pouze se třemi knihami :)
Povídky jsou další poklad do mojí knihovny.Další cesta do jiného kouzelného světa. Mohu jen doporučit pro duše snílků a dobrodruhů, kteří touží po cestě do fantazie.

LadyAlis
05. června

Příjemné čtení a zpestření pro fanoušky Sirotčince na jedno odpoledne :-)

embi
01. června

Příjemná odpočinkovka na dvě odpoledne.

Percabethka
30. května

Na tuhle knížku jsem se neskutečně těšila. Má krásnou obálku i ilustrace - a Povídky k Sirotčinci? ❤ Z Bajek barda Beedleho k HP (takže je to vlastně stejný případ jako tady) jsem byla unešená, ale tohle? V některých povídkách bylo nějaké ponaučení, většina povídek mi však připadala jako hrozná blbost. Navíc se mi zdálo, jako by to ani nepsal Riggs, ale někdo, kdo se slohy a psaním celkově teprve začíná. Docela mě mrzí, že jsem si jí kupovala.

Hoshi
28. května

Mnou dlouho očekávaná kniha. Kouzelné, čtivé, podivné povídky, které poučí, trochu rozesmutní a zahřejí u srdce. Ačkoliv jsem čekala trochu něco jiného, jsem ráda, že jsem si mohla přečíst sbírku Millardových povídek a mohla jsem zabrousit do historie podivných.