Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44654

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej (1.)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2012)

Počet stran:358
Jazyk vydání:český
Překlad:Bronislava Grygová
Autor obálky:René Senko
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7462-019-5

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

EvikU.
včera

Vybrala jsem si ji do výzvy a nelituji. Ale čekala jsem asi trochu něco jiného. Nápad zajímavý, ale trochu nedotažený. Některý věci bych si představovala jinak. Například to, že by o svých nadání měli vědět a ne si myslet, že jsou blázni a tak. Pro mě kniha, která mi nevadila číst, ale vím jistě, že víckrát ji číst nebudu. Akorát si asi přečtu další díly.

Lenka_J
předevčírem

Po několika příběhově náročnějších a těžších knížkách jsem měla chuť na nějakou, u které si jednoduše odpočinu. Příběh jsem znala z filmu a tudíž jsem tak trochu věděla, do čeho jdu. Svět plný podivných dětí i dospělých, kteří nikdy tak úplně nezapadli do světa těch "normálních" se mi líbil. Je pravda, že místy trošku jednodušší příběh možná už ve svých letech nedokážu ocenit natolik, jako kdybych ho slyšela, když jsem byla mladší. Ačkoli young adults knížky mají k mému srdci stále blízko.

Cleo De Nile

Čtení mě naprosto pohltilo, a dokonce mi z něj (a ze všech těch údajně autentických fotografií) čas od času přeběhl mráz po zádech. Měla jsem strach číst dál. Musela jsem číst dál. Vůbec jsem netušila, co se přihodí na další straně, natož abych snad tipovala, jak to celé dopadne. S knížkou jsem strávila ve výsledku tři dny, a ještě jsem o ní dlouhé po dočtení přemýšlela, a uvažovala jsem nad tím, jak to s Jacobem, Emmou, ostatními dětmi a slečnou Peregrinovou asi bude.

Sejna1955

Kniha i celá série mě nadchla, i když kniha je asi určena pro hodně mladší čtenáře bež jsem já.

Bauriska

Hrozně lituji, že jsem se ke kniha dostala až tak pozdě. První polovina byla výborná. Četla jsem ji jedním dechem. Ve druhé polovině už se ale projevilo to, že je kniha pro mladší čtenáře, než jsem já. Mladším čtenářům bych ji ale stoprocentně doporučila.

Samema

Tento žánr knih mám ráda tak i podivné děti a jejich svět miluju,ale každému se to líbit nebude,ale za mě palec nahoru :-D

PhoebePollard

Rozhdoně nejlepší díl z celé série. Možná by bylo lepší, kdyby byl děj ukončen už tady, ale i ostatní díly jsou dobré. Tuhle sérii bych si rozhodně nenechala ujít...

ReniHan

Byla to moc hezká knížka, ale od strany 300 začala být hrozně chaoticky napsaná, a já se v ději strácela. Zbytek knihy byl však moc hezký. Samozřejmě bych to nenazvala nějakou zázračnou knihu, ale jako lehčí čtení klidně. Určitě si přečtu i další díly :)

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs

Ransom Riggs