Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

knizniblazen1
15.10.2018 5 z 5

Společně s knihami série Selekce nejlepší kniha na světě. Opravdu krásná.

Nikcasmej
07.10.2018 5 z 5

Nádherná kniha! Opravdu mne nadchla. Ke knize jsem už od začátku přistupovala tak, že ji autorka psala v mládí. Byla skvělá, užívala jsem si každou stránku a dokonce si i pobrečela. Jelikož jsem sedmnáctiletá dívka bude to i věkem:). Každopádně holkám v mém věku ji doporučuji! :))

p.pavlina
07.10.2018 4 z 5

Tato kniha pro mě byla první od této autorky. Je to takové milé oddechové čtení, které neurazí. Od knihy jsem moc nečekala a také jsem se mnohého nedočkala. Ale je to romantická četba, která mě vrátila do dívčích let, kdy jsem takové příběhy hltala. Koneckonců nápad byl dobrý a neobvyklý.

pestas
06.10.2018 4 z 5

Knizka byla mila oddechovka. Moc jsem od ni necekala, tak mozna proto jsem ani nebyla zklamana. Pribeh je sice spise jednodussi, ale proc si nezavzpominat na pubertalni vek a hltani divcich romanu:) Libila se mi

Rosie5
03.10.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Přečetla jsem ji ,ale na mě moc sladká . Je to kniha spíš pro mladší ročníky :)

EvikU.
27.09.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila. Vybrala jsem si ji do výzvy a nelituji. Je to takový sladký román. Láska všechno překoná. Spříznění duší.

Ajda300
23.09.2018 5 z 5

Kniha mi připadala naprosto úžasná

ratiris
18.09.2018 1 z 5

Obrovské zklamání.
Kniha se bohužel nedá řadit ani k tříhvězdičkovému průměru. Ještě jednu hvězdu musím ubrat za styl knihy (téměř žádná přimá řeč) a jednu za příběh (jestli se tedy o nějakém ději vůbec dá mluvit, a ten konec ...... škoda mluvit).

Lika007
30.08.2018 4 z 5

Lepší než série Selekce to nebylo, ale rozhodně to o moc nezaostávalo. Bylo to příjemné a četlo se to lehce.

Andy0892
21.08.2018 3 z 5

Rozhodně kniha pro náctileté

Sisinka05
10.08.2018 3 z 5

Mně se kniha celkem líbila, ale rozhodně tam byly nějaké nesrovnalosti. Např. Všechny svoje věci hodila do oceánu, jediný co ji zbyl byl kufr. Proč nám teda hlavní postava ale o cca 25 stránek tvrdí, že si musí ještě zabalit věci? A takových věcí tam bylo plno. Nápad není špatný, jen by si chtělo někdy tu knihu pozorněji přečíst... aby tam autorka nepsala další podivné věci :).

Zlatinka.Emilly
07.08.2018 2 z 5

Příběh pro "náctileté". Mě se tedy moc nelíbil, zvláště na začátku jsem se přemlouvala, ať už dál nečtu :) Nakonec jsem dočetla až do konce a mohu konstatovat, že zas tak strašné to nebylo. Je to takové oddychové čtení po knihách, které jsem v poslední době četla. Téma, které není reálné dokáže čtenáře odpoutat od svých problémů, takže alespoň k něčemu dobré.

Reniee
21.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to příběh z úplně jiného prostředí. Líbil se mi vztah mezi Kahlen a oceánem, celé se to prostě pěkně četlo. A nemyslím si, že je to jen pro mladé dívky. Mě je 35 a chytlo mě to ;-)

maja11231
21.07.2018 3 z 5

Obálka knihy je zase krásná ale příběh mě moc nenadchl, škoda

Veruu95
07.07.2018 5 z 5

Mě ani tahle kniha nezklamala. Často tady v komentářích čtu, že je spíše pro mladší, tak půjdu trochu proti proudu - je mi 22 let a knihu i její příběh jsem si vážně užila od začátku až do konce! :)

ame
06.07.2018 5 z 5

Řeknu vam že je pro mě vcelku smutné poslouchat ostatní jak je knížka hrozná a ze se nepovedla, já jsem si knihu zamilovala jako všechno co jsem od autorky přečetla, nechci tvrdit že to co by nemusela být pravda, ale hlavní postava je klasická ukázka někoho dokonalého, poslušná, nestěžuju si a přemýšlí si spíše pro sebe a najednou ha nic nebude, světě třes se mám pro tebe novinku, teď jsem ti pánem já a ty si sedni a poslouchej. Mám drápky a nebojím se je používat, něco chci a to taky budu mít. Takže můj tip hlavní postavy.

maanba
05.07.2018 5 z 5

Všichni tvrdí, že tato knížka se Kieře nepovedla. BLBOST! Je krásná a jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky, vřele doporučuji :)

petrzel
05.07.2018 5 z 5

Mě se knížka líbila. Téma neokoukané ,zajímavé a konec jsem naprsto hltala.

dom.ini
02.07.2018 3 z 5

Zaujalo mě především téma sirén, které jsem ještě v žádné knize nezahlédla, ale tato knížka byla podle mého rozhodně určena pro mladší slečny. Kdyby mi bylo tak od 10 let méně, myslím že bych byla z knížky nadšená, takhle to byla taková příjemná odpočinková pohádka. :)

JulieJames
30.06.2018 5 z 5

Dlouho jsem váhala nad hodnocením, ale nakonec vyhrálo pět hvězdiček. Autorka smíchala poutavě myšlenku dlouhého života a stárnutí a ukázala, že lidskost vyhrává. Líbilo se mi, že v knize pro mládež se objevuje téma smrti a autorka se ho nebojí rozvést. Je zde i pěkně zpracované téma lásky, které je čtenáři předloženo nenásilnou formou, a i když se na první pohled jeví jako klíčový prvek celého příběhu, je v něm něco mnohem víc. Přátelství, porozumění, vztah k přírodnímu živlu i ostatním lidem. Za mě skvělé, četlo se to samo.