S pozdravem Carter

S pozdravem Carter https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445406/bmid_s-pozdravem-carter-iZL-445406.png 4 579 110

Sincerely Yours série

Jsou kamarádi. Jenom kamarádi. Opravdu. Arizona je pouze Carterova nejlepší kamarádka. Je jeho nejlepší kamarádkou už od čtvrté třídy, přestože se tehdy nesnášeli. Byli tu jeden pro druhého při prvních polibcích i prvních „poprvé“ a navzájem se podporovali, když jim to ve vztazích s jinými nevyšlo. Dokonce chodili na vysokou školu kousek od sebe. Během těch let a navzdory tomu, co kdokoli říká, nikdy nepřekročili onu hranici. Nikdy je to ani nenapadlo. Nikdy o to nestáli. Až se jedné noci všechno změnilo. Nebo alespoň mělo… Jsou kamarádi, jenom kamarádi. Carter si to opakuje, než přijde na to, jestli je Arizona pořád „jenom“ jeho nejlepší kamarádka.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Sincerely, Carter and Sincerely, Arizona , 2015

Radka1727
14.03.2021 4 z 5

Hezká, romantická oddechovka. Trochu zvláštní bylo, že si vzájemnou přitažlivost a city uvědomili ve stejnou dobu .... Carter byl prostě "ideál", sen nás všech ........ Konec byl zbytečně přeslazený. Tentokrát trochu jiný styl než u Výpovědi a Turbulence, které se mi líbili víc.

knihomolkaL
14.03.2021 3 z 5

Příběh fajn, hlavní hrdinové sympatičtí. Jako obvykle v tomto žánru - romantika, láska, sex, nějaké to nedorozumění, všeho tak akorát pro odpočinkové čtení. Jediný můj problém byl, že mi přišlo náhlé prozření tj. přechod od kamaradství k sexuální přitažlivosti neuvěřitelné.

johana3160
13.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Jak jiz bylo napsano. Nenarocne oddechove cteni...ale snad az moc nenarocne (asi to pro me zrovna ted nebyla dobra volba). Navic myslim, ze by stacilo skoncit 1.”koncem” a kratkym epilogem se zadosti a zbytek by clovek ozelel.

marwinmh
08.03.2021 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - nenáročné čtení, humor, lásku, rozepři a sladkobolný konec. Líbila se mi chemie mezi Carterem a Arizonou, silné přátelské pouto, jejich často sarkastické konverzace, vzpomínky z dětství formou psaníček, textovek.

lihate
04.03.2021 4 z 5

Krásnej příběh. Tuhle autorku jsem si oblíbila už když jsem četla jako první knihu Turbulenci. Jsem ráda, že letos vyjdou dvě další její knihy a těším se na ně.
Carter i Arizona jsou senzační a zamiloval jsem si je hned. Líbí se mi styl dopisů a různých vzpomínek a další druhy korespondence. Smála jsem se u jejich navzájem věčně sarkastických a rýpavých poznámek. Ačkoli krásnej příběh, kterej jsem si užila a nešlo mi ho odložit. Turbulence a Výpověď, se mi líbily víc.

„Někteří lidé vstoupí do vašeho života z určitého důvodu, někteří na krátké období, jiní na celý život.“

musivila
03.03.2021 4 z 5

Může mezi mužem a ženou fungovat přátelství? Carter a Arizona jsou přesvědčeni, že ano. Sami jsou toho důkazem.... až do onoho osudného léta! …. Začátek knihy mě úplně neuchvátil, vše se točí kolem sexu a stejné obehrané téma … kamarádství holka + kluk :-) Trochu zvláštní mi přišlo, jak si oba ve stejný den uvědomili, že ho ten druhý přitahuje a líbí se mu....
Mohou mít muž a žena mezi sebou sex, aniž by to zničilo jejich kamarádství? NE!!!!

„Byli jsme nejlepší kamarádi. Teď ho nenávidím.“

„Dej se dohromady, srdce … Ten chlap, co sedí naproti mně, tě zlomil … Nezapomínej na to ….“

A přesto si kniha nakonec získala moji pozornost. Jednak mám ráda autorky styl psaní a pak se mi zde líbilo, že každá kapitola byla označena názvem písně, která dotváří atmosféru k ději, který právě čtete. A to se tedy autorce povedlo. Nepouštěla jsem si hned od začátku, ale až v druhé polovině a fakt mi to tam sedlo. Také se mi líbilo, že kniha je vyprávěna střídavě z pohledu obou hrdinů. Jak Cartera tak Arizony. Včetně vsuvek z jejich dětství :-) Bavili mě jejich dopisy, jak ty ze čtvrté třídy … tak ty ze současnosti. Hlavně Cartrovo. A nesmím zapomenout na bistro U Gayle a famózní vafle (mňam). Takže nakonec překvapivě pěkná oddychovka … Kdo by nechtěl takového kamaráda ❤

„Někdy v tý době, kdy jsme se vzájemně nesnášeli, ses stala mou první opravdovou kamarádkou, mou první a jedinou nejlepší kamarádkou …."

„jsi jediná, s kým dokážu mluvit 20x denně, ať už skrz dopis, e-mail, textovku, nebo po telefonu, a stále mám pocit, že to nestačí.“

„Patříš ke mně, Ari, a vždycky budeš …“

cerna7151
28.02.2021 4 z 5

Mám tyhle knihy ráda. Není to nic náročného a člověk si odpočine.

luccys194
27.02.2021 5 z 5

Já tu Whitney G. naprosto miluju! Ta ženská to prostě umí! Krásná kniha, příběh zaujal hned od začátku... takový vztah Cartera s Arizonou prostě chcete zažít!
Knihu jsem zhltla za půl dne, ani jsem nemrkla :D Doporučuju!

"Někteří lidé vstoupí do vašeho života z určitého důvodu, někteří na krátké období, jiní na celý život."

Denny94
22.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprosto úžasná knížka ♥️
Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Cartera a Arizonu jsem si od prvních stránek naprosto zamilovala a spolu s nimi jsem se smála a ne jednou brečela. Úžasný příběh léty se vyvýjejícího přátelství a silném poutu dvou lidí,které se jen tak nevidí. Určitě se ke knize jednou moc ráda vrátím♥️

happy19
12.02.2021 5 z 5

A já říkám ano♡
Hodně mě ba,když někdo zvládá napsat každou další knihu jiným stylem,-)
Člověk je pak mile překvapen!

„Víš co je hrdinství?
Být kamarád s osobou kterou
miluješ.“

maco01
08.02.2021 5 z 5

Super čítanie. Knihu som prečítala za jeden večer.
Autorke môžem len????????????????????a ostatným odporučiť začítať sa do tohoto úžasného príbehu.
Už teraz sa teším na ďalší príbeh od tejto spisovateľky. ????????????????????????????????????????

Dela90
01.02.2021 5 z 5

Dokonalá kniha. Autorka mě nepřestane překvapovat. Miluju pohledy dvou lidí, retrospektivu. Od kamarádů k lásce. A ten konec, ten mě dojal. Úžasná kniha. Rozhodně doporučuji :-)

Toledo
01.02.2021 2 z 5

(SPOILER) Autorku mám ráda, ale u této knihy mi přišlo všechno špatně.
Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení, pro mne to bylo zklamání.
Z kamarádů k milencům z nuly na sto asi za vteřinu, romantické scény velmi špatně popsané, celkové prstředí knihy velmi nudné atd. Musela bych se opravdu zamyslet, jestli se mi tam něco líbilo.

Tesset
26.01.2021 5 z 5

Další parádní! Podobným knížkám nejde nic vytknout, pobaví i někdy dojmou. Tuhle můžu vřele doporučit.

Maruš.D
24.01.2021 4 z 5

Kniha se mi četla pěkně. Byla taková velmi naivní, ale roztomilá. Věřím, že mohli být nejlepší kamarádi, ale to jak si oba uvědomili, že je v tom něco víc ve stejnou dobu, je trochu až moc nepravděpodobná náhoda. Občas jsem se ztrácela v časové zóně, jelikož kapitola začínala e-mailem a musela jsem hádat, zda je aktuální či z minulosti. Konec velmi urychlený, ale dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, tak si nestěžuji :-)

Pedruska01
21.01.2021 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, a to hned ze dvou důvodů - autorka a anotace. Obojí znělo dobře. Znovu jsem se přesvědčila, jak skvělý autorka má styl, že se kniha čte výborně a zcela sama. Opět jsem měla v ruce důkaz, že pakliže bych nemusela spát, zhltnu tu knihu najednou. Byť mě to překvapilo, že se tentokrát jedná o příběh o "velmi mladých" lidech - studentech, a ne o dospělých již roky pracujících, absolutně mi to nevadilo. Naopak, bylo to milé překvapení.
Hlavní hrdinka Arizona byla bezva holka, kterou jsem si hned oblíbila. Mísily se v ní takové dvě povahy - stydlivky a odvážlivce, což vyprodukovalo docela dobrou směs. Líbil se mi vztah, jaký měla se svým nejlepším kamarádem. To, co měli roky předtím bylo vzácné a pěkné. Jenže ono na tom asi něco je, že takové přátelství úplně nefunguje - většinou, bez ohledu jakým směrem se to vydá. Každopádně jsem jí držela palce a bylo mi jí ohromně líto, když nastoupila do toho letadla a pak nějak měla fungovat x měsíců.
Druhý hlavní hrdina Carter - proboha, tenhle kluk mi ukradl srdce a netrvalo to vůbec dlouho. Nevydrželo to ani pár mizerných kapitol. Byl naprosto úžasný - hodný, obětavý, nesobecký, vtipný a gentleman k tomu. Bylo by toho hodně, co bych chválila ještě nějakou tu dobu. Měla jsem ho neskonale ráda a o to víc jsem mu držela palce, když se mu tak trochu obrátil život vzhůru nohama. Bylo vážně neuvěřitelné, že jsem dokázala tu bolest cítit za něj - za ně oba. Nešlo jinak než mu fandit a doufat, i když mě dokázala Ari/autorka pořádně převést stejně jako Cartera, když se vrátila domů na pár dní volna.
Ti dva se mi hrozně líbili a bavili mě. Oceňuji, že do toho šli, i když na začátku nevěděli absolutně nic. A jsem ráda za ně, že je to nijak nepoznamenalo v tom trapném a nepříjemném slova smyslu. Právě naopak. To, jak se to mezi nimi vyvíjelo jsem si užívala.
Kniha byla napsaná velmi dobře. Cením si toho, když mohu během čtení něco cítit a tady se mi to stalo. Svíralo se mi srdce. Takže z tohohle hlediska jsem nad míru spokojená. Příběh byl taky sestavený velmi dobře, nikde nic nedřelo, nebylo hluchého místa, mnoho prvků bylo zajímavých, neotřepaných, originálních, i kdyby se mělo jednat jen o maličkosti. Bavil mě i kamarád Josh, což byla vážně taková tlama.
Jsem taky moc ráda, jak to skončilo - Carter uměl dost překvapovat v rámci celého příběhu natož ke konci, i když je pravda, že závěr je trochu sladčí. Jenže mi to zase a kupodivu tolik nevadilo jako jindy. Ta sladká tečka nebyla nijak přehnaná, rozhodně zuby netrnuly, což velmi oceňuji a upřímně kapku šokovala.
Pro mě tahle kniha byl vážně zážitek, jsem nadšená a se stále přihlouplým úsměvem na tváři. Milá, romantická oddechovka, která byla pro mě jak ušitá. Hrozně moc mi padla do noty. Tohle jednoznačně musím doporučit a ohodnotit plným počtem, jelikož si to zaslouží! :)

veronika9761
20.01.2021 4 z 5

Předvídatelna, ale nepreslazena zalezitost. Teda, az do poslední kapitoly, pak uz mi trochu trnuly zuby.

Katie88
20.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Whitney. Příběh začíná, když si Carter ani Arizona ještě neuvědomují, že jejich přátelství je něco víc a postupně jejich vztah začíná nabývat na intenzitě. Skvělá oddechovka s trochu drama uprostřed. Jediné, co mě mrzelo bylo, jak se Arizona na konci zachovala ke svému příteli z Francie. Někdy by bylo fajn, kdyby hrdinové od autorky měli dostatek empatie i k ostatním lidem, nejen navzájem k sobě... Jinak je to moc příjemný počteníčko :)

Dellphi
19.01.2021 3 z 5

Moc se mi líbí autorčin styl psaní a určitě si od ní zase něco přečtu. Je to takové příjemné, pohodové čtení. Ale musím se přiznat, že mám raději trochu více dospělácké prostředí. A když čtu o tom, jak se tito "mladí dospělí" baví na svých party, tak si říkám, zda jsem něco na výšce nepromeškala :-D
Každopádně knížka docela dobrá, ale asi pro mladší ročníky. Třeba u Elle Kennedy mi knihy z vysokoškolského prostředí nevadí a užívám si to. Tady mě to až tak nevtáhlo a nepobavilo... Možná by to chtělo hlubší příběh, nevím...

adela2230
16.01.2021 4 z 5

Taková oddechovka. Příběh je poměrně poutavý, nejsou zde klasické klišé, takže příjemná změna.

Whitney G. (p)
americká, 1988