Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216744/mid_silo-216744.jpg 4 1996 1996

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Wool , 2011

Tamten
24.04.2020 5 z 5

Zajímavé prostředí, slušný děj, ne zcela černobílé postavy a slušné tempo. Občas je sice nějaká nelogičnost v chování, ale jde spíš o drobnosti.

Hellrampage
23.04.2020 4 z 5

Desivé a originálne komorné post-apo, ktoré by si zaslúžilo sfilmovanie. Ridley Scott sa toho mal ujať, no nakoniec z toho asi nič nebude. Nevadí.

Silo má výbornú atmosféru a neistý osud hlavných hrdinov. (spoiler) Naopak sa mi nepáčil záver vo forme happy-endu, ale to američania vedia najlepšie - vytvoriť skvelé post-apo a potom ho zaklincovať šťastným koncom ako v rozprávke.

Marek.Sc
20.04.2020 3 z 5

Dobra kniha, ktorá je ako stvorená na sfilmovanie. Hlavná hrdinka prejde cez rozum starostovi Sila, ktorý sa dostal k moci po vražde svojej sokyne. Kniha je originálna a vytvorí vo vás svet, ktorý ste ešte nepoznali. Aj keď som očakával lepší záver, dávam je štyri.

kozel89
11.04.2020 4 z 5

Postapokalyptický román, který se za začátku pomalu rozjíždí a nabídne několik zajímavých zvratů. Prostředek knihy jsem hltal jednou stránkou za druhou, ale musím říct, že závěr knihy mě maličko zklamal. Čekal jsem tak nějak trošku víc. Jsem ale přesvědčený, že druhý a třetí díl mi odpoví na nezodpovězené otázky, které Silo zanechalo.

wir
06.04.2020

Začátek pozvolný, ale postupně kniha “nabírá grády”. Zajímavá myšlenka.

Schary
02.04.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Docela zajímavé místo, je to Silo. Čtenář postupně, s hlavními hrdiny,odkrývá tajemství minulosti a důvody, proč zde lidé žijí ve světě plném přísných pravidel a strachu...

elenai
06.03.2020 2 z 5

Měla jsem nejspíš přehnaná očekávání, a to vůbec ne kvůli textu na zadní straně přebalu. Těšila jsem se víc na líčení postapo světa a fungování sila, obého se mi dostatečně nedostalo, autor se zaměřil spíš na vztahy mezi postavami. Dále byl děj na můj vkus až příliš protahovaný, hlavně začátek. Do nějaké dvousté strany jsem se musela opravdu snažit a na čtení se soustředit. Pak jsem zjistila, že to vůbec nebylo třeba. I ty popisy měl autor dost roztahané. Měla jsem u nich pocit, že jsem je už četla nesčetněkrát. Závěrečných asi padesát stran se mi docela líbilo, ale knihu to bohužel nespasilo. Budu hodně přemýšlet, jestli se pustím do dalšího dílu.

bl4in
27.02.2020 5 z 5

Silo mi dlouho leželo v knihovně, a teď když jsem se konečně přemluvil ho přečíst, lituju, že jsem to neudělal dřív. Dlouho jsem nečetl takhle imersivní knihu. Všechny postavy jsou skvěle napsané a příběh neuvěřitelně čtivý. I přes některé pasáže zacházející do nepotřebných detailů vás bude zjišťování jak to v silu funguje bavit. Nemůžu se dočkat dalších knih v sérii - potřebuju vědět vííííííc!

Peetullka
23.02.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda ! Neskutečně dobrý!
Víc slov není třeba . Určitě doporučuji.

devildeny
18.02.2020 4 z 5

Rozjezd knihy byl takový pozvolný, ale chápu, že nám autor nejdříve chtěl nastínit, jak to v Silu všechno funguje a ukázat nám pár příkladů porušení zákonů a čištění. Když jste si začali postavy pomalu oblibovat, najednou se všechno zvrtlo. Na povrch vylezla zkorumpovanost IT, především nového starosty. Jules jsem hodně fandila a její postava mě nezklamala. Od druhé půlky se kniha parádně rozjela, akorát některé pasáže mi připadaly moc rozvleklé a já byla zvědavá, co se bude dít dál zajímavého, takže jsem některé odstavce přeskakovala. Konec jsem vážně nečekala, to byla bomba. Těším se, co se dozvím v dalším díle o zkáze lidstva, která tady byla vysvětlena jen okrajově.

kniznistranky
20.01.2020 5 z 5

DRUHÉ ČTENÍ PO 5 LETECH
Po nějakých 5 letech jsem se rozhodla si příběh Sila přečíst znovu a užila jsem si to! Parádní a řekla bych, že i hodně reálný příběh. Řekla bych, že jsme si teď čtení užila možná i víc než poprvé. Pokračuju dál a vrhám se na druhé čtení druhého dílu!!!
Všem, kteří ještě nečetli, DO TOHO a NEVÁHEJTE!

whack
05.01.2020 4 z 5

Keď som čítal túto knihu, myslel som, že je to samostatná kniha, preto mi niektoré veci nešli do hlavy, napríklad, že prečo tam nemali výťah, ale behali 150 poschodí hore-dole, alebo prečo horné policajné oddelenie nemalo žiadnych policajtov, ale tvoril ho iba najdôležitejší šerif sila a jeho zástupca. Až potom som zistil, že tieto veci sú vysvetlené v druhej knihe (Turnus).

Pozitívnou stránkou bola atmosféra, ktorú dokázal príbeh navodiť, špecifický charakter každej postavy, vďaka čomu nebolo ťažké niektoré postavy si obľúbiť. Kto by si neobľúbil rebelku Juliette? Páčili sa mi posuny, ako sa ľudia postupne mobilizovali a pripravovali na vzburu pod rúškom ťažkej kontroly, a bolo mi ľúto každého mŕtveho vzbúrenca. Keby som bol čistič, asi by som kamery rozbil. Príbeh je ale plný zápletiek a zvratov, a nič nie je také čiernobiele. Dobrými nápadmi bolo ekologické využívanie tiel ako biologické hnojivo a forma kontroly pôrodnosti. Zaujímavosťou bolo hydroponické pestovanie rastlín, ktoré boli hlavnou obživou v silách. Postrehli ste, že kyslík z fariem zapríčinil detoxikáciu ovzdušia v sile 17? Je to jedna zo skrytých ekologických tém, ktoré sa budú niesť celou trilógiou.

verca0794
03.01.2020 5 z 5

Za mě super. Sice jsem tuhle knihu nestihla zařadit do Čtenářské vyzvy 2019, ale jsem nadšená a je mou první 5* knihou roku 2020. Nic takového jsem ještě nečetla a fakt mě to bavilo. Určitě přečtu i další díly. Když jsem vyprávěla partnerovi děj knihy, také ho to velmi zaujalo a říkal že je příběh dost podobný na PC hru Fallout. Takže příznivci hry Fallout, odložte počítačovou myš a hurá do čtení, tahle kniha je jako dělaná pro vás :)

skyline
29.12.2019

No já vám nevím, prozatím odkládám.
Příběh se vleče a přijde mi chaotický a o ničem.

BroDan
17.12.2019 2 z 5

Silo je perfektným príkladom toho, akú moc má obyčajná nálepka s nápisom Bestseller. Pri čítaní som mal však pocit, že ide skôr o amatérsku tvorbu z Wattpadu. Svojím spôsobom nie som až tak ďaleko od pravdy, keďže vieme, ako tento príbeh vznikal. Tento žáner je mojou šálkou kávy, no nerozumiem recenziám, ktoré kniha získala.

V prvom rade nemôžem nespomenúť 500 strán textu, ktorých obsah by sa pokojne zmestil na tretinový rozsah. Mnohé nepodstatné pasáže, naťahovanie nudných myšlienok a opakovaných činností, ktoré autor opisoval do poslednej bodky na mnoho a mnoho riadkov a nič nenechal na predstavivosti čitateľa. Vážne som potreboval vedieť, ako sa starostka po močení opláchla bidetom? Príbeh sa strašne vliekol, nefungoval a tempo, ktoré sa budovalo v prvej polovici knihy, sa v tej druhej zase len strácalo. A vôbec som nepoberal to neustále tykanie každého každému. Nedávalo to zmysel a strašne mi bilo do očí, keď sa dvaja cudzí ľudia zoznamovali, oslovovali sa titulmi, priezviskami, no zároveň si tykali.

Počas čítania som dospel k záveru, že autor má nejakú zvláštnu úchylku na plač. Premýšľam, či sa v knihe nachádza postava, ktorá sa nerozplakala v každej možnej situácii. Plakal naozaj každý, slzy im tiekli po tvári z úplne nezmyselných dôvodov a asi od polovice knihy som sa pri každej zmienke sĺz zasmial. Menej je niekedy viac.

Kniha má skvelý námet, Howey svet v budúcnosti vymyslel naozaj zaujímavo, nedomyslel však mnoho detailov, či už sila alebo samotného príbehu (ktorý ale obsahoval pár zaujímavých zvratov). U autora (síce s dobrou fantáziou) je cítiť nevypísanosť. Tešil som sa na kvalitný thriller (keďže takto je kniha kategorizovaná), dočkal som sa však zvláštneho young-adult zlepenca, ktorý v mojich očiach vôbec nefungoval. Škoda. 2*

Noname007
01.12.2019 1 z 5

Ke knize mě zlákaly dobré recenze, ale v závěru mě docela zklamala. Příběh mi přišel hodně vleklý a trvalo mi poměrně dlouho se přinutit k dočtení příběhu. Myšlenka dobrá, ale zpracování mě nenadchlo...

majklus
26.11.2019 4 z 5

Silo je dobré. Originální, napínavé, uvěřitelné. Asi ve dvou třetinách jsem ho ale opustil a k dočtení se přinutil až po několika týdnech. Dodnes nevím co to způsobilo - napadá mě snad jenom jediné - ta kniha nedá člověku vydechnout, je to nekonečný ohňostroj akce a hloubavé momenty, které pro mě bývají nejcenější, se jí vyhnuly. No nakonec jsem to dokázal a nelituji....

Haduwig
23.11.2019 4 z 5

Příběhu trochu trvá, než se rozjede, ale když se před Vámi začne ukazovat utajovaná realita, čekáte se zatajeným dechem, co dalšího Jules odkryje. Na konci je znát, že si autor nechává otevřená vrátka pro další pokračování, k němuž se vrátím.

KubaHanzelin
14.11.2019 1 z 5

"Edice Světový Bestseller" jasně..
Nemastné, neslané, místy nedomyšlené do cca strany 250 víceméně o ničem, pak se to trochu rozjede, ale příběh není bohužel ničím originální, trochu mi příjde, jak kdyby se autor inspiroval Glukhovskym a místo toho aby děj zasadil do metra tak ho zasadil do "Sila", mínus paranormální jevy, filosofie a mystičnost, která byla v Metru přítomná.
Kdyby knížka byla o půlku kratší, nebo neobsahovala část se starostkou a zástupcem šerifa, tak by se asi moc nestalo, spíš by to knize prospělo.
Původně jsem přemýšlel, že dám aspoň ty 2* abych nebyl moc zlý, ale předvídatelnost příběhu mě nakonec přesvědčila o opaku.
Ještě se mi tu válí Turnus a Prach, doufám, že kvalitně na tom budou lépe

jitka6072
09.11.2019 5 z 5