Silo

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216744/mid_silo-216744.jpg 4 2006 2006

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Wool , 2011

py-radicz
20.03.2019 5 z 5

skvele jsem se bavil. Ihned co budu moct se vrham na pokracovani

Terezulina
06.03.2019 5 z 5

no za mě wauuuuu….. netušila jsem, že by mě mohl tento styl bavit a opravdu jsem hltala každou stránku.....těším se na pokračování :-)

klikas
05.03.2019 4 z 5

Silo je silné a hluboké. Amen

Celkový dojem o jednu hvězdu poničila nezničitelnost hlavní hrdinky.

st18321
24.02.2019 5 z 5

Asi nejlepší post-apo co jsem četl. Celá kniha mě neskutečně chytla a těšil jsem se na každou volnou chvilku, kdy si budu moci číst. Vynikající, promyšlený a uvěřitelný příběh. Skvěle napsané hlavní postavy. Julles jsem si prostě zamiloval. Knihu mohu všem doporučit a já se jdu rovnou pustit do druhého dílu.

bekule
06.02.2019 4 z 5

Zkraje velké zklamání, musela jsem se tentokrát hodně nutit abych četbu nevzdala, a to se přitom jedná o jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Nechápala jsem ty nadšené ohlasy a vysoké hodnocení, zbytečně zdlouhavé místy hodně nudné. A pak se zjevila Juliette a od ROZUZLENÍ se příběh velmi dramaticky rozjel a až do konce neztratil napětí. Bavilo mě střídání kapitol sledujících jednotlivé, od sebe odříznuté skupinky, občas byl návrat k nim velmi překvapivý. Takže konečné hodnocení: opravdu skvělá postapo kterou si docela dobře umím představit natočenou. Jen za těch prvních 200 stran hvězdičku strhávám. V první den četby bych nevěřila že se na konci budu těšit na další dva díly!

Affares
04.02.2019 5 z 5

Hodně zajímavý začátek, kdy sotva jsem se stihl chytit a zorientovat tak přišel zlom. Až postupně jsem začal chápat souvislosti. Líbí se mi právě to dávkování děje a postupné odhalování "pravdy". Místy jsem byl k ději přikován a chtěl vědět, jak to sakra dopadne :-) Styl je čtivý, čistý, neuvědomuji si, že bych někde narazil na hluchá nebo slabší místa. Vše do sebe krásně zapadalo. V knize bylo hodně náznaků toho, co musí uzavřený systém zvládat a generovat, byť bych uvítal větší popis celkového fungování sila. Rozhodně velice pěkná kniha a milovníkům žánru doporučuji. Teď už mám v ruce druhý díl a těším se, co se dozvím nového.

Landreth
30.01.2019 5 z 5

Silo mě neskutečně pohltilo, pohltilo tak, jako dlouho nic jiného. Napětí a pátrání po odpovědích je skvěle dávkováno a nutí to číst dál a dál, přinejmenším do poloviny je děj i řádně nepředvídatelný. Ani občasné rozvláčnější tempo a ponoření se do úvah postav mi nevadilo, naopak to místy dodávalo snad až existenciální rozměr. Příjemná klaustrofobie.

Loxias
22.01.2019 4 z 5

Jako dalsim se kterymi jsem se o knize bavil, i mne prisla kniha v mnoha pasazich nastavovana a i kdyz uz clovek tusil co se stane, musel si jeste par stranek pockat. Je na tom proste poznat, ze to puvodne byla povidka. To ale vyrazne nesrazi muj dojem. Neobtezovaly me zadne prilis velke chyby, mezery, nelogicnosti v deji a po celou dobu se dobre pracovalo s napetim. Jen ten zavrecny happy se semlel tak rychle, ze vlastne nevim jestli me potesiil nebo ne

Bezkyne9
21.01.2019 5 z 5

Vynikajici sci-fi pocteni :) prijemne ubihajici dej a vystaveny pribeh, sympaticke postavy, nic nechybi... vrele doporucuji a vrham se na dalsi dily :)

Rolada88
17.01.2019 5 z 5

Zajimalo by me co znamenaji ty pojmy STÍN

tchiwawa
17.01.2019 3 z 5

Kniha byla zajímavá tak od poloviny, jinak mi přišla zdlouhavá a těšila jsem se až ji doctu a začnu číst něco jiného. Nápad dobrý, ale pokračování číst nebudu.

Rolada88
16.01.2019 5 z 5

Myslenka dobra a mozna ze to tu nekdy takhle bude vypadat. Presto me kniha v urcitych usecich nudila a kniha mohla mit 250stran a pribeh by se i tak do knihy vesel.

aetos
09.01.2019 1 z 5

Zklamání. Skončil jsem v půlce knihy s tím, že mám v knihovně určitě lepší věci na čtení.
Připadá mi, že autor se více než na popis postav soustředil na popis sila a s postavami zachází jako s vedlejšími aktéry. Teď aby nedošlo k mýlce, tak chci upozornit, že kniha není žádný technický popis sila, jen způsob přiblížení postav mi nesedl.
Ale abych nebyl tak příkrý, kniha je napsána dobrou stylistikou a nebýt mého subjektivního nezáživného pocitu z jejího čtení, dočetl bych jí, protože se čte sama. Možná se po mém odložení dočetla sama v knihovně. Kdo ví. Vracet se k ní nejspíš nebudu.

Sitth
08.01.2019 4 z 5

Představte si kastovní systém lidí, kteří nic nevyhazují, jsou nedůvěřivý a myslí si, že jsou poslední lidé na planetě. Pak je vezměte, narvěte do konzervy a tu zakopejte do země. A světe div, nebudou to snášet moc dobře!
Kniha s dobrou myšlenkou, dobře čtivá, téma, které jsme už četli, či viděli mnohokrát, ale přesto v této knize nenudí, ba naopak!

Pes Filipes
06.01.2019 5 z 5

Mnoho záhad a tajemství, proč lidé žijí v podzemí, proč lidé odsouzení na smrt, plní příkaz a čistí kamery, proč je v silu jen jedno centrální schodiště, ....
Při čtení jsem byl příjemně napnut a četl jsem jedním dechem. Doporučuju

JířaBalicu
31.12.2018 5 z 5

Neuvěřitelné, nevim jak napsat, že ta to kniha je pro mne nej. Nejlepši je, że je musite přečíst vsechny a když dočtete chcete vic.
Postapokalypticka civilizace mne vždy fascinovala, jak se bude žít, co se stalo, jak se to stalo. V tehle knize a v pokračovani je vše. Nechci napsat nic z děje, protože, mam pocit že budoucim čtenářum vyzradim přiliš a hlavně to si přečtete v obsahu.
Fandum scifi a vlastně i nefandum vřele doporučuji.

Costanzo
30.12.2018 5 z 5

Jako velký milovník krimi občas sáhnu i po jiném žánru, třeba jako scifi nebo postapokalyptický příběh (ano, čtu samé pozitivní věci o)). Škoda, že Metro zatím nemám přečteno, to bych dokázala lépe pochopit komentáře čtenářů, ale již je na seznamu :-) Nicméně pro mě jako laika to byl fascinující příběh, chvílemi sice utahaný, ale Jules se mi moc líbila. Určitě sáhnu po dalším dílu, ale schody už fakt nechci ani vidět ;-)

veronika0269
30.12.2018 4 z 5

Nic jsem od knihy nečekala, krom zajímavého scifi, a příběh se skvěle četl. Pokud nemáte přehnaná očekávání, jedná se o kvalitní kus scifi. Zajímavý svět. Některé zvraty jsem opravdu nečekala - například, proč se všichni octli v podzemí. Souhlasím s ostatními, že některé odstavce jsou zbytečně utahané. Nepotřebuji číst popis na celou stranu, jak někdo leze ze schodů. Za mne velmi příjemné počtení.

pavel9989
26.12.2018 3 z 5

Čtivá kniha, ovšem některé pasáže jsou nezáživné. Klidně by mohla být o 100 stran kratší a čtenář by o nic nepřišel. Uvidím, jestli se někdy pustím do čtení pokračování.
V porovnání s podobnou sci-fi knihou Artemis, je Artemis jasný vítěz.

E.lisabeth
24.12.2018 3 z 5

Tak tohle bylo pro me zklamani. Hodne natahovany dej, akcnejsich momentu po skrovnu, to vse ve vic jak 400 stranach knihy...necetlo se mi vubec dobre a taky tomu odpovida doba cetby, az ke konci to trochu zacalo utikat. Doctu i zbyle dily, ale rozhodne se do nich nepohrnu.