Prach

Prach https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307230/bmid_prach-Uw0-307230.jpg 4 909 236

Silo série

< 3. díl

Kultovní román Silo čtenářům představil fascinující a propracovaný postapokalyptický svět podzemních základen. Turnus vylíčil, co stálo u zrodu tohoto světa. A v Prachu, závěrečném dílu bestsellerové trilogie, se tento svět dobere svého konce. Život v silech už nebude mít dlouhého trvání: operace Padesát Světového řádu spěje k vyvrcholení, to však bude jiné, než mohl kdokoli očekávat. Osudy hrdinů ze Sil 1, 17 a 18 se protnou, aby přinesly poslední velký příběh a odpovědi na otázky, které se vinuly celou sérií. Prach vypráví o nezlomné touze přežít navzdory osudu i okolnostem. Vypráví o zlobě, zkáze, naději a vykoupení. A hlavně o lidech a jejich existenci ve světě, který je až nebezpečně povědomý – ve světě, jehož zkázu (jsme) si přivodili sami…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Dust , 2013

hroneczek
09.09.2019 5 z 5

Krásné zakončení celé série, které přineslo odpovědi na spoustu otázek. A co bylo dál? Ať si každý dle své představivosti příběh domyslí :-)

petrulka
04.09.2019 5 z 5

Za celou trilogii palec nahoru. Ten závěr, vysvětlení - mazec. U této série by mi nevadil ani nějaký epilog (ne-li rovnou volné pokračování). Moc by mě zajímalo, co bylo dál, jak se dařilo, nedařilo v novém. A hlavně, co všichni ostatní, řekl jim někdo co a jak nebo je nechali napospas? Moc, moc otázek by bylo :-)

Lucik100
04.08.2019 5 z 5

Hezky napsáno a nakonec happyend.

Arev122
16.07.2019 5 z 5

Postapokalyptický třetí díl trilogie Prach mě zcela vtáhl do děje, příběh je napínavý, akční a zakončený nadějí v lepší svět a nezměrné touze přežít.

Renyem88
28.06.2019 5 z 5

Výborné zakončení. Velmi silné a emotivní jako předešlé díly. Doufám, že si v budoucnu přečtu od autora něco dalšího.

Anička.pa
18.06.2019 5 z 5

Třetí díl jsem četla poměrně s velkou pauzou a tak mi i chvíli trvalo než jsem si trochu vybavilo, co proč a jak. Ale lepší zakončení jsme snad nemohli čekat, neustále se něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně tato trilogie stojí za přečtení, nezlobila bych se ani za další pokračování :-)

Alvari
03.06.2019 5 z 5

Zakončení trilogie, které se mi opravdu líbilo. A i když byl Prach knížkou nejkratší, bavil mě ze všech tří nejvíce. Děj byl nabitý událostmi i zvraty a ke všemu ta stejná atmosféra plná lidskosti a uvěřitelnosti, která alespoň z mého pohledu fungovala ve všech třech knížkách opravdu skvěle. Zatím asi nejlepší postapo série, kterou jsem četl.

nocnymotyl38
19.05.2019 5 z 5

nápadité, zaujímavé, plné zvratov, milujem postapo, odporúčam :)

lachtan77
16.05.2019 5 z 5

určitě nejlepší díl série. Bylo tam o hodně víc akce a zvratů..... Třeba razící stroj by čekal asi málokdo, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo.

veronika0269
08.05.2019 4 z 5

Slušně zakončená trilogie. Na mě některé pasáže zbytečně drsné, ale je to vše opravdu uvěřitelné.

luculi
06.05.2019 4 z 5

Skvělá sci-fi, která zaujme a baví. Rozhodně má co sdělit, jen tu psanou formu by to chtělo záživnější...

moff
05.05.2019 5 z 5

Poslední díl trilogie opět nezklamal. Toto vyvrcholení celého příběhu vnese poslední odpovědi do krásně psaného, nýbrž drsného světa Sil. Poslední střípky skládačky zapadly. Musím smeknout před autorem, jelikož celá trilogie je mistrovským dílem, které jsem hltal očima. Nudná nebo slabá místa nebyla. Doporučuji!!

st18321
01.05.2019 5 z 5

První třetina knihy mi přišla docela nezáživná. Poté se to ale hodně rozjelo směrem k opravdu famóznímu finále na které budu ještě dlouho vzpomínat. Prach vysvětluje spoustu otázek jako např. proč v silech není výtah a pod.
Celá trilogie je vynikající post-apo, které překonává i vynikající Metro. Příběh je uvěřitelný a napínavý.
Pro každého milovníka post-apo je tato sága povinnost.

bekule
12.04.2019 5 z 5

Druhý díl jsem hodnotila jako ještě lepší než jedničku ale zpětně zjišťuji že Silo si pamatuji velmi dobře ,kdežto Turnusem jsem musela po měsíci opět začít listovat abych si připomněla děj. I když se mi do četby až tak moc nechtělo, neměla jsem tu správnou náladu ,Prach mě hned od začátku zcela pohltil. Jako celek momentálně hodnotím jako nejlepší postapo Sci-fi. Musím se přiznat že od poloviny Prachu jsem četla se strachem která další oblíbená postava nepřežije a blížícího se konce jsem se spíš děsila. Vydechla jsem si že to dopadlo nadějně pro budoucnost, s docela otevřeným koncem, i když dost věcí zůstalo nevysvětleno. Pro mě, věčného optimistu, zůstala pořád naděje že v naposled vypnutém Silu všichni pokládaní za mrtvé, nemuseli zemřít. Třeba přežívají jako Sólo v izolaci a já si můžu pro sebe představovat jak se časem setkají................

orinka3
11.04.2019 5 z 5

Pokaždé, když si říkám, že po tolika knihách už mě nemá co překvapit, se musím opravit, když mi pod ruku přijde něco takového. Všechno už napsali čtenáři přede mnou. Trilogie mi připadala jako příběh z dalekého vesmíru. Jenže se odehrával tady na Zemi. Lidi si napřed zničili vlastní svět a byli nuceni se před jeho účinky schovat v podzemí. Je to až tak daleká vize konce? Vždycky se najde nějaký megaloman, který se cítí být určen na místo pána světa. Kniha je sice fantazie, ale obsahuje množství znepokojivých myšlenek. Alegorie na současnost?

jana0378
10.04.2019 5 z 5

Zajímavé zakončení série s nečekanými zvraty. Nemůžu jinak než doporučit. Jen jsem si myslela, že to bude větší oddechovka, ale co se týče vykreslení postav a to snad všech typů povah, hodně nutí čtenáře k zamyšlení (nejen nad celkovým konceptem, ale i nad jednotlivými charaktery).

hadikcz
01.04.2019 5 z 5

Dustojne zakonceni teto krasne serie.

hayalet
01.04.2019 5 z 5

Tak jsem nejdřív smutnila, že je to jen trilogie. Protože musím říct, že všechny díly jsou dobře napsány a každý z nich má to svoje. Ale musím přiznat, že po dočtení posledního dílu jsem trochu ráda, že jsou ty díly jen tři. Už mi trochu vadilo, že pokaždé když si nějakou postavu oblíbím, tak neskončí zrovna dobře. Dějově se Prach ubírá stejným směrem, jako byl naznačen v Silu. Dojde tu na vysvětlení, proč se to všechno stalo a jak se to stalo + nechává lehce otevřený konec.. Bavilo mě to.

Terezulina
25.03.2019 5 z 5

Za mě prostě bomba.....mě se Prach četl velmi dobře, stejně jako Silo nebo Turnus...každá knížka měla něco do sebe (aspoň z mého pohledu) a neuměla bych říct, která z těch tří knih je nejlepší....každá má něco do sebe a dohromady jsou prostě celek.....zvládla bych ještě pokračování :-D

klikas
11.03.2019 5 z 5

I přes skryté plivance např. na "církev " a další instituce, dávám plné hodnocení. S manželkou jsme se o knihy neustále hádali. Oproti sérii Metro je to EXTRALIGA v žánru Sci-fi..

Jemný žduchanec: deset hvězd by bylo, kdyby zůstalo jen u Sila a nechal tam ten prostor pro fantazii...

utopie apokalypsa manipulace (psychologie) izolace sci-fi postapokalyptické romány

Hugh Howey
americká, 1975