Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

Youn@n
19.07.2022 odpad!

nechápu jak knížka může nést na obalu slovo BESTSELLER. Hrůza... odloženo... neměla jsem chut to dočíst... vleklo se to. Toto se stává velmi zřídka... ale tady jsem musela..

MarkétaKočí
13.07.2022 3 z 5

Knížka průměrná, děj se dlouho táhne. Myslím, že méně stran by bylo lépe. Jednoduché letní čtení.

Renca.ch
22.05.2022 1 z 5

Průměrná kniha, čekala jsem víc, předchozí knihy autorky byly daleko lepší. Děj se strašně táhnul, souhlasím s ostatníma, že kniha mohla mít méně stran. Postavy nesympatické, pořád jsem čekala co tak strašného se stalo na grilování, že to všechny tak poznamenalo... konec jsem tušila,že to tak dopadne.Knihu bych znovu nečetla.

nicolettkaa
27.04.2022 3 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Kidně bych ji o nějaké stránky zkrátila. Postavy mi byly nesympatické všechny. Uvítala bych v knize více Harryho a možná i celý příběh z jeho perspektivy by mohl být zajímavý.
Autorka se zde věnuje několika společenským problémům, ale všechny jsou tak vyhrocené, až mi nepřijdou realistické (skoro všechny hlavní postavy si nesou nějaké trauma z dětství, opravdu je to nutné?).
Jako oddechové čtení to jde, ale jednou stačilo.

maryska09
22.04.2022 4 z 5

Autorka má svůj styl psaní, kterému zůstala věrná i této knize. Její příběhy upoutají, dobře se čtou a závěr nezklame. Za mě příjemná kniha

haidy
14.04.2022 1 z 5

Za me teda obrovske zklamani. Autorku mam rada, libi se mi jeji styl psani. Ale tahle knizka byla zdlouhava, tahle pasaze z pritomnosti jsem preskakovala, vlastne me jen zajimalo co se teda tak hrozneho stalo na osudnem grilovani, ze se spolu vsichni prestali vidat.. A ve finale obrovske zklamani..

martineden
12.04.2022 3 z 5

Nevím, proč jsem knihu četla tak hrozně dlouho, asi jsem se podvědomě bála konce. A bylo proč. Nechápu, proč je něco tak rozvleklé, pak se to mávnutím proutku srovná- vztahy, viny... A jediná normální postava Hary... Fakt škoda těch pár stránek na konci, protože psát autorka opravdu umí.

Iva B.
11.04.2022 2 z 5

Tohle mi dalo docela zabrat. Nemohla jsem se vůbec začít. Je to napsané hrozně rozvláčně, 456 stan je prostě moc, když vás to od začátku nechytne. V půlce jsem si říkala, jestli to vůbec dortu, jestli mě vůbec ještě zajímá, co se vlastně stalo, ale zvědavost vyhrála... pak jsem si říkala, to je všechno. Navíc mi ani nebyla sympatická žádná postava.

Nevr
01.03.2022 4 z 5

Slabší knížka od autorky, ale opět brilantní vykreslení postav a vztahů. Děj nic moc, má lepší knížky..

Monika164
23.02.2022 1 z 5

Třetí kniha od ní a odloženo, naprosté zklamání.... Ostatní knihy byly super, snad jindy...

vendysantos
30.01.2022 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Liane Moriarty. Někoho může odradit těch 450 stran, chápu. Ale tato knížka byla čtivá, což je pro mě osobně u knih nejdůležitější. Zaujala mě od samého začátku. Po dvou stech stranách jsem už byla velmi netrpělivá, protože jsem stále netušila, co se vlastně stalo. Takže musím uznat, že by se celý děj dal zkrátit aspoň o sto stránek. Přesto jsem knihu dočetla poměrně rychle a před samotným koncem jsem byla překvapená nečekaným zvratem. Nejvíce mi bylo líto Harryho.

Fleur213
28.01.2022

Omlouvám se, ale nedočetla jsem. Příliš obsáhlé, popisné, rozvleklé. Bohužel ne můj styl. Možná zkusím Sedmilhářky - seriál se mi moc líbil.

Magdyla.8
07.12.2021 3 z 5

Tento příběh je slabší od autorky. Trvalo mi dva týdny se příběhem prokousat. Autorka dělala ofrky ohledně grilování. Myšlenka tam byla, bohužel na mě přišla pozdě, autorka mohla problém na grilování vysvětlit rychleji a pak se věnovat psychologii postav. Některé zápletky mi přišli zbytečné, vztah mezi Erikou a Clementine byl celkem zbytečný. Příběh mě bohužel moc nezaujal.

Knihomolovkyně
02.12.2021 2 z 5

Důvod, proč jsem knihu neodložila byl, že jsem se chtěla konečně dozvědět, co se stalo na grilování. Autorka to moc protahuje a to hlavní se dozvíte až za polovinou.

mizik
24.11.2021 4 z 5

Nedokážu to vysvětlit, ale knížka mě chytla takovým zpusobem, že jsem si stále dokola říkala: co se stalo ten den. A hltala jsem stránku za stránkou. Vzbudila ve mě obrovskou zvědavost.

Hanys_
10.11.2021 4 z 5

Moriarty nezklamala ani v Šílených výčitkách. Ta nejistota, co se vlastně stalo, je k uzoufání. Navíc to je zas a opět hodně čtivé.

dzejkbeltygros
22.10.2021 3 z 5

Tři čtvrtě knihy mi přišlo takové nijaké, klišé, trapné. Ale byla dobře promyšlená a zajímavá, o tom žádná. Hlavně charaktery postav a odhalení na konci bylo super. Ovšem záhada, kolem které se to celé točilo, respektive dvě důležité události příběhu mi nepřišly dostatečně šokující. Nehody se stávají, samozřejmě. Bohužel to v knize nevyznělo dost tragicky. Aspoň mi to tak přišlo. Ale to každý může vnímat jinak.

Jessybelle
16.10.2021 4 z 5

Upřímně se mi cca první půlka knihy dost vlekla, druhá byla lepší. Ale světe div se i ta nudnější půlka byla prostě potřeba...
Jo, servírovat pocity i charaktery postav to autorka umí. Je to tak realistické.. ty výčitky jsou servírované tak věrně.
Akci zde nenajdete, ale příběh o lidech ano, a ten vůbec není špatný.

Kskaja
13.10.2021 3 z 5

Knihy od L.Moriarty mam rada. Nejvic me baví, jak dokaze mistrovsky rozebrat pocity postav. Tato knizka pro me nejslabší od L.M.

Elenče
13.10.2021 5 z 5

Přidávám se ke komentářům, které nechápou nízké hodnocení.
Mistrně vytvořená atmosféra, na čemž se ale shodují vlastně i čtenáři, kteří knihu kritizují. Všichni tvrdí, že knihu nedokázali odložit, dokud nezjistí, co se na grilování stalo a jen tak dokládají, že Liane Moriarty její autorský postup vyšel na 100 % a čtenáře ke knize připoutala.
Navíc oceňuji její hlubokou lidskost, to jak zjišťujeme, že i nesympatické postavy musí nést vlastní kříž, o kterém bychom jako běžní sousedé, kolegové neměli ani tušení. A jako asi většina jejich knih je i o tom, jak svým životem ovlivňujeme, mnohdy nevědomky, nebo bez ochoty si to připustit ostatní.
Píšu více než týden po dočtení a dojem ve mě stále zůstává hodně silný. Pokud nečekáte thriller, který bude na každé stránce přinášet nové šokující detaily, myslím, že budete při čtení spokojení.