Šestý zánik

Šestý zánik https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243174/bmid_sesty-zanik-243174.jpg 5 284 54

Sigma Force série

Vojenská výzkumná stanice v odlehlém pohoří Sierra Nevada v severní Kalifornii vyšle nouzové volání zakončené mrazivou žádostí: „Tady je sierra, vítěz, whisky. Došlo k prolomení bezpečnosti. Aktivována pojistka. Bez ohledu na výsledek: Zabijte nás... všechny nás zabijte.“ Když na místo dorazí pomoc, nenajde nikoho živého – a mrtví nejsou jen výzkumníci, ale všechny živé organizmy v okruhu sta čtverečních kilometrů: zvířata, rostliny a dokonce i bakterie. Půda je dokonale sterilní – a zkáza se šíří. Jen jeden tým na světě má potřebné vědecké znalosti a vojenské zkušenosti, aby zvládl takovou misi: velitel Gray Pierce a Sigma. Mrtví výzkumníci pracovali na tajném projektu, který se zabýval studiem zásadně odlišných forem života na Zemi, forem, jež mohou změnit naše chápání biologie a podstaty lidství. V laboratoři ale došlo k výbuchu a Sigma se musí vypořádat s apokalyptickými následky. Má-li zabránit nevyhnutelné záhubě, musí rozluštit futuristickou hrozbu a kořeny ve vzdálené minulosti – v časech, kdy Antarktida byla zeleným kontinentem a pozemský život balancoval na ostří nože. Sigma se vydá po stopách z prastaré mapy ze zaniklé Alexandrijské knihovny a nakonec dospěje k šokujícímu odhalení o prehistorickém světadílu a nové formě života a smrti pohřbené pod kilometry ledu. Gray Pierce a jeho obětavý tým musejí projít dávné historické epochy i vzdálené kontinenty, aby dešifrovali tisíciletí stará tajemství a vyřešili záhady ukryté v nejtemnějších džunglích současnosti – jedině tak zastaví šesté vymírání, které se týká celého lidstva. Ale není už příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The 6th Extinction , 2014

mulderka
18.07.2017 4 z 5

Opět kvalitní napínavé čtení, 4 hvězdy dávám jen proto, že /pozor spoiler!/ geneticky a jinak upravené potvory už autor použil nejmíň ve dvou jiných svých knihách, takže lehká vykrádačka sama sebe... ale stejně jsem, hlavně na posledních cca 100 stránkách, tradičně občas zapomněla dýchat napětím :-)

Mammoth
09.07.2017 5 z 5

Opět perfektně sestavený napínavý příběh, po jehož přečtení nezbývá než doufat, že v reálném světě jsou podobné "experimenty" pod kontrolou lidí s rozumem...

jindrich7442
02.05.2017 4 z 5

Možná budu trochu přísný, když uberu jednu hvězdičku. Styl autorův se mi již zaryl pod kůži, bohužel oprati Labyrintu z kostí jsem měl trošku problém. Napětí perfektní, akorát nejsem příznivce sci-fi a geneticky naklonovaný svět zlého francouzského vědátora a utajený podzemní svět na Antarktidě pro mě bylo trochu přitažené za vlasy. Měl jsem proto problém se do příběhu vžít tak jako u výše zmíněného.

ThomasRuhe
15.02.2017 3 z 5

Celá kniha je směs filmového hororu Věc a Doyleova románu Ztracený svět. Lepší je asi první polovina, dokud jsou všechny události nepochopitelné a není jasné co se děje a proč.
Naopak posledních cca 100 stran se děj trochu natahuje. Přesto je příběh dobrý, takový mix bojové akce a vědeckého bádání v různých částech světa.

cendar
08.10.2016 5 z 5

Naprosto dechberoucí příběh. Několik námětů, kdy žádný není nezajímavý. Pěkné lokace a dobře napsané. Popisy světa z jeskyně mi připadli jak z Jurského parku. No a hlavně se taky něco nenásilně dozvím o vědě. Jen tak dál.

JaneTrafy
22.09.2016 5 z 5

Tak toto bylo úžasně napínavé. Jsem ráda, že to skoro všichni přežili. Opravdu tento spisovatel si mě získal. Kowalsky s Piercem jako vždy super. Oba dva se mi moc líbí, hlavně charakterem. Jen v jednu chvíli jsme si Kowalskyho spletla s Monkem :D Určitě si seženu a přečtu další díl od tohoto spisovatele. :)

Patapuf
12.09.2016 5 z 5

Opět další parádní kniha.... Příběh je poutavý a napínavý až do konce.... Popis vnitřku Antarktidy vás napne jako gumu u trenýrek 50 letého atleta...

Vlastina67
30.07.2016 5 z 5

Bavilo mě to.

Bruno636
18.07.2016 5 z 5

kniha je velmi čtivá,.parádny dej,ťažko sa od nej dá odtrhnúť,..doporučujem,.

Fuksinka
17.07.2016 4 z 5

Komentář obsahuje spoiler! Jedna se o typickou Sigmu, ktera ničím nevyčnívá nad ostatní knihy série a dokonce částečně opakuje Podzemní říši. Vadilo mě příliš zamilovaných dvojic a také to, že se skoro všichni zachránili. Dle mě rozhodně mírný pokles kvality, ale stále skvělá zábava.

lampernaqui
11.07.2016 3 z 5

To, co se mi nelíbilo v Podzemní říši, se mi nelíbilo ani tady. Nějak nejsem ani u Sigmy, kde jsme zvyklí na kdeco, schopen věřit v podobně utvořený podzemní svět. Vše mi zachraňuje Kowalski.

renca106
06.07.2016 3 z 5

Nevím, měla jsem možnost přečíst si už pár knih od Jamese Rollinse ze série Sigmy, ale upřímně řečeno, tahle se mi zatím přišla nejméně záživná. Knihu jsem začínala číst několikrát, protože jsem se nikdy nedostala ke konci a odložila ji na tak dlouho, že jsem si nepamatovala o co šlo. To se mi u předcházejících dílů nestalo, škoda. Nicméně i přesto hodnotím 3*, vždy totiž může být hůř a příběh byl nakonec zajímavý, právě díky popisu nových světů s XNA. :)

čef
18.06.2016 5 z 5

Autor je jeskyňář a tak nás znovu zavedl do podzemí jako v Podzemní říši tentokráte v Antarktidě. Dále je doma v genetické manipulaci - viz např. Oltář ztraceného ráje - a tak zde opět narazíme na různé zrůdičky a viry z XNA. Zase si užijeme různá nebezpečenství s vyspělými bojovníky útvaru Sigma, oceníme naplno vědeckou náplň této sci-fi a budeme se příjemně bát o život hrdinů a budoucnost světa.

Elea
03.05.2016 5 z 5

Opět zajímavý příběh, perfektní zpracování, pořád mě to ještě baví.

Meja
25.04.2016 5 z 5

Rollins nezklamal. U jeho knih vím, co můžu očekávat a proto je čtu.

Ronny79
28.03.2016 5 z 5

Rollins nikdy nezklame!!

Peťulka3
20.03.2016 5 z 5

Zase paráda! Tady už prostě člověk ani nic jinýho nečeká :-)

marecek1
12.03.2016 4 z 5

Tak bohužel přišlo to, čeho jsem se bál už delší dobu. Přišla desátá kniha o SF a James se začíná trochu opakovat. Pokud si pamatuji, tak něco, co se nezastavitelně šíří Amerikou už v jedné knize bylo a to dokonce s useknutou končetinou po dotyku. Když na konci psal, že se série teprve dostává do toho nejlepšího, doufám, že ji nebude zbytečně natahovat za každou cenu.

Dakki
06.02.2016 5 z 5

Opět děj nezklamal, nejen výborný a propracovaný děj ale spousta zajímavých informací.

HonzaT
13.01.2016 4 z 5

Ano, nezklamal, ale...ubírám hvězdu za opakování a zato, jak se Megatherium (lenochod) trefil v lopuchu zabalenou žábou do ksichtu protivníkovi. To už byl přestřel, byť byli inteligentní. Takže svým způsobem mě trochu zklamal.

James Rollins (p)
americká, 1961