Mapa z kostí

Mapa z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/bmid_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4 535 94

Sigma Force série

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Map of Bones , 2005

JaneTrafy
12.03.2017 5 z 5

Další úžasný příběh. Monka mi bylo líto, jak mu Roaul usekl kus ruky. A Seichan se mi líbí čím dál tím víc :D V něčem jsem měla pravdu, a v něčem jsem se mýlila. Ale jinak skvělé. Napínavé už od začátku, něco vím z hisorie. Prostě senzace a proto hodnotím velmi kladně :)

Pav
05.03.2017 5 z 5

Sice jsem nepochopila m-stav, ale příběh byl napínavý od začátku do konce. Hodně jsem se dozvěděla o křesťanství a vůbec jsem netušila, že tři králové možná ani nebyli jen tři. James Rollins prostě umí přesvědčit čtenáře, že je něco mezi nebem a zemí.

medvidek
04.03.2017 5 z 5

Painter byl povysen, ale tak tu mame noveho hrdinu, Greye. Otec Vigor je taky skvela postava, totalni plot twist je pak italska babicka (budete cumet). Skvela kniha!

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Výborná četba. Jinak můj velice oblíbený spisovatel. Vřele doporučuji. Čtení spíše pro muže.

jan0504
20.10.2016 5 z 5

...už viem od koho Dan Brown opisoval :-)
História, dobrodružstvo, spád - Super!

MartyC
15.08.2016

Podle mně jedna z nejzajímavějších autorových knih. Spojuje neotřelým způsobem nejnovější objevy související s kvantovým pojetím vesmíru se starými křesťanskými , řeckými a egyptskými legendami...Navíc fakta ze kterých kniha vychází mohou pro nás přinést mnohé překvapení....
Pravdou je , že kniha předpokládá relativně vyšší úroveň obecných znalostí a taky zvědavost čtenáře , jak věci kolem nás vlastně fungují.
Celá série je velmi povedená , ale tato kniha je pro mně tématicky nejzajímavější. Těším se na další setkání s autorem u jeho knih.

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Pro mne ais zatím nejslabší kniha, kterou Rollins napsal. Rozhodně ovšem pořád dokonalá, napínavá a zajímavá. Hlavní dějová linie je skvěle propracovaná a promyšlená. U četby Mapy z kostí se čtenář rozhodně nudit nebude (až na pár chvil :D ). Kdo má rád napětí, historii a akci :) měl by si ji přečíst

Mammoth
26.07.2016 5 z 5

Velmi příjemné čtení, tématem ve stylu D. Browna. Místy (pro mě) sice trochu zdlouhavé vysvětlováním zejména historicko-církevních souvislostí, případně vědeckých poznatků, nicméně se to dá vydržet a do příběhu to patří. Naopak postupné zjišťování, co jsou vlastně zač jednotlivé postavy, kdo s kým opravdu táhne a kdo koho "zaměstnává" bylo super. Celkově - rychlý spád, napětí, akce.

Elea
26.06.2016 5 z 5

Kniha zajímavá od začátku až do konce, mimořádný spád, informace o historii i náboženství.

čef
27.01.2016 5 z 5

Při čtení této knihy musí být čtenář zvídavý, tolerantní a vděčný. Pak se mu bude líbit cestování po cizích krajích s informacemi nejen z dějin křesťanství a s mnoha napínavými situacemi. Velkoryse přehlédne různé dějové nesrovnalosti a jiné nepřesnosti, spolkne neuvěřitelné dějové zvraty a bohatě spokojený napíše tento komentář.

coffeelover2
08.01.2016 5 z 5

Můj první román od Rollinse a určitě ne poslední. Měla jsem obavy, že to bude plné náboženských a politických debat, jako knihy od Browna, ale je to směsice všeho a ani chvilku jsem se nenudila. Vše je krásně provázáno mýtickým příběhem a kontrast mezi moderní technologii a starověkou moudrostí mě opravdu bavil.

Kodetka
27.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem léta odkládala, přitom vůbec nechápu proč. Příběh je nabytý fakty, které se dají celkem lehce vstřebat, napětím a dobrodružstvím. Kniha mě maximálně bavila.

šipek
23.06.2015 4 z 5

Tak dost dobrá kniha, akorát moc historických pasáží a pomalu aby byl člověk fyzik pokud chce všemu porozumět.

between
12.05.2015 4 z 5

Místy už tam na mne bylo příliš mnoho teoreticko historických pasáží a ubíralo to na spádu děje. Jinak se to četlo dobře a bylo tam dost zajímavostí i akce.

Alex.Barunka
28.03.2015 5 z 5

Skvělý díl ze série Sigma Force. Kniha je doslova nadupaná akcí, čtenář nemá čas se nudit. Strašně by mě zajímalo, odkud Rollins bere svoji inspiraci.

lampernaqui
30.12.2014 4 z 5

Druhá kniha o Sigmě, tentokrát Rollins vypraví hrdiny pátrat do Itálie, tak trochu i příběhově ve stylu Dana Browna. Všechno příjemně odsýpá a jedná se o kvalitní knihu autora.

Bobšule
15.11.2014 3 z 5

Moje nadšení z knihy se přelévalo od naprostého zaujetí k vlažnějším pocitům. Obecně mám dojem, že autor vynikajícím způsobem dokáže zachytit "akci". Jakmile se dostane k tomu, že má jen popisovat nějaký děj, nedej bože dojde mezi postavami jen na statický "chit-chat", kniha se stává dosti nezáživnou. Ale nadchly mě různé moderní vychytávky.

Vilas1979
10.10.2014 5 z 5

Mám rád historii, hlavně evropskou, takže toto téma mne oslovilo víc než předchozí kniha. Začínám Rollinsovi pomalu přicházet na chuť, líbí se mi, že se na každou knihu pečlivě připravuje a alespoň v teoretické rovině to celé může docela dobře fungovat a drži to pohromadě. Zmíněný svazek Tajemství katedrál si určitě časem přečtu. Kniha je napínavá doslova do poslední stránky, teším se na další díly, za mne plný počet.

anibeni
08.09.2014 5 z 5

Vynikající, napínavá kniha plná nezvyklých zvratů a rozuzlení.. Přiznám se, že plno věcí jsem stejně nepochopila (kovy v m-stavu, tekuté zlato, levitace apod.), ale na čtenářském zážitku mi to neubralo...

LuckaH2
20.02.2014 5 z 5

akční kniha, která nutí čtenáře sledovat děj, ale zároven přemýšlet o náboženství a historii, do toho jiskření mezi hrdiny. Pro mě ideální kombinace na čtení:-)

detektivní a krimi romány

James Rollins (p)