Boží oko

Boží oko https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188808/bmid_sigma-force-bozi-oko-PDA-188808.jpg 4 341 64

Sigma Force série

Sigma řeší jeden z dosud nejobtížnějších případů: Zřícení vojenské výzkumné družice Spojených států do odlehlé divočiny v Mongolsku spouští výbušné pátrání po cenném nákladu, který satelit nese – datech z přísně tajného fyzikálního projektu spojeného se studiem temné energie, která je svázaná se zrodem vesmíru. Poslední rozmazaný snímek, který padající satelit pořídil, zachycuje děsivý výhled do naší budoucnosti, výhled na trosky východního pobřeží USA v plamenech. Ve Vatikánu se do rukou vedoucího papežského odboru dávných studií dostává tajemný balíček od kolegy, který před deseti lety beze stopy zmizel. Zásilka obsahuje dva podivné předměty: lebku popsanou starou aramejštinou a knihu vázanou v lidské kůži. Testy DNA odhalí, že lebka i kůže kdysi patřily Čingischánovi, osm set let mrtvému mongolskému králi, jehož dosud neobjevená hrobka údajně skrývá rozsáhlé poklady a znalosti dávno zaniklé říše. Velitel Gray Pierce a Sigma se spolu s dvojicí vatikánských historiků snaží co nejrychleji odhalit pravdu související s pádem Římské říše, se záhadou sahající k počátkům křesťanství a s dávno ukrytou zbraní, která představuje klíč k osudu lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Eye of God , 2013

Pavlnka
02.09.2018 5 z 5

Opět hodně zajímavé čtení.

jakub0085
08.08.2018 4 z 5

Pokud máte rádi žánr "šílených" akčních filmů s vědecko-historickým pozadí, pak to zaujme. Minulé díly mi přišly již velice ohrané, ale tato kniha měla spád a četla se prakticky jedním dechem.

derminator
18.07.2018 3 z 5

Od Rollinse další dobrá kniha, sice místy přitažená za vlasy, ale za takových 60% stojí!

Kalina
05.06.2018 4 z 5

Opět jsem se dozvěděla spoustu nového z historie. Jinak začínám mít pocit, že dějově už mnoho nového asi autor nepřinese. Přesto se příběhy o Sigmě čtou velice dobře.

Tazz1
28.04.2018 4 z 5

Kniha nezklamala. Jen prostě autor nedostál své vlastní laťce. I tak se četla dobře.

Meri47
24.12.2017 5 z 5

Bohužel sérii čtu odzadu, ale i přesto vynikající čtení, opět přečteno jedním dechem.

Atak
30.11.2017 4 z 5

Boží kniha jsem zvědav v jaké realitě budou naši hrdinové pokračovat :)

Bruno636
18.08.2017 4 z 5

trochu mi trvalo,než som túto knihu dočítal(trochu dlhšie :D) ,fantázia Czajkowskieho ako vždy super,skok do minulosti,prítomnosť,osudovosť,výprava,až mám chuť vyraziť za sokoliarmi,. ;) :) ..to všetko o.k.,.no nevtiahlo ma to tak ako iné autorove diela,.Ale i tak ju doporučujem,.,

megawir
15.07.2017 4 z 5

Dějově trochu slabší, než minulé díly série, ale pořád se to čte jedním dechem a v podstatě se nestihnete nudit. Samozřejmě mě dost mrzí kroky, ke kterým autor přistoupil, ale asi se to s postupujícím časem celé série dalo v nějaké formě čekat. Těším se na další případy Sigmy.

Mammoth
19.04.2017 4 z 5

Klasická Sigma - svižné tempo, zajímavé téma. Nicméně mi oproti předchozím dílům, jakoby tady něco chybělo, předchozí knihy jsou lepší. Na druhou stranu se jedná o devátý díl a po tolika tématech, které už Sigmou prošli, prostě "slabší chvilka" přijít musela :-)

Fondis
06.04.2017 5 z 5

Tohle byla teprve moje druha kniha se Sigmou. A baví me to. Nemam vůbec nic proti tomu jak Rollins pise. Člověk se dostane na mnoha místa a ještě se něco dozví. Tohle se čte samo. Dej uplne super. Za pár dni nebylo co resit. Knihy kupuji v Levných knihách. No a za málo penez dostanu hodně muziky. Paráda.

kytarka
09.02.2017 4 z 5

Začátek knihy se mi z poloviny nelíbil a to kapitoly z Koreje kde se hodně bojovalo, je to tím že mi osobně se tohle nelibi. Za půlkou se to rozjeli a kniha se mi líbila, i když je tam jodně fyziky které ja moc nerozumím

Pav
03.01.2017 5 z 5

Prostě skvělé. Nechápu, jak je možné, že má někdo takovou fantazii propojit minulost se současností tak uvěřitelně a precizně. Čtu příběhy o Sigmě na přeskáčku a určitě je přečtu všechny.

JaneTrafy
05.12.2016 5 z 5

Další úžasný díl. Jen škoda těch dvou mrtvých, těch mi bylo líto. Ale jsem ráda za Seichan. Sice to čtu pozpátku, jak bych neměla, ale takhle jsem si koupila ta díla :D A moc se mi líbilo. Nic tu nechybí a kniha mě hned chytla a jen tak nepustila. Těším se na další díl této ságy :)

AlexKalt
30.09.2016 5 z 5

První kniha ze série Sigma Force ke které jsem se dostal... Od doby jejího přečtení už sice uplynulo dost vody, ale musím říct, že to byla právě tato kniha, kterou si mě autor získal. Od té doby jsem přečetl několik dalších knih z jeho dílny a abych pravdu řekl tak všechny které jsem četl se mi líbili - některé více, jiné zase méně, ale líbily. Úžasná schopnost J. Rollinse spojovat různá fakta a legendy do jednoho celkem smysluplného celku je až neuvěřitelná. K samotné knize bych napsal, asi jako k ostatním Rollinsovým knihám, že je to rádoby odpočinková četba, která Vám však napne všechny nervy v těle!! Vřele doporučuji - super akční detektivka!!

lampernaqui
11.07.2016 4 z 5

Po pauze jsem se vrátil k dalším dílům Sigmy a dobře jsem se bavil. Znovu se jednalo o divokou akční béčkovou jízdu za záchranou světa v cizích krajích. Člověk by řekl, že by nápady měly docházet, už přece nemá co kombinovat. Ale James si vždycky najde nějaké zajímavé téma. A když lehce zaspoileruju, přijdeme tu o některé z hlavních postav. Jedna mě mrzela, u druhé jsem byl rád. A každý po přečtení asi zatouží mít implantáty v prstech. To by bylo něco.

Elea
08.07.2016 3 z 5

Knihy autora mám ráda, ale tato patří k jeho nejslabším. Děj byl hodně předvídatelný, závěr překombinovaný a těžkopádný. Zúžení počtu kladných hrdinů mě také nepotěšilo.

qydko
17.03.2016 4 z 5

Ne příliš složitá, krapet předvídatelná kniha vezoucí se na moderní vlně historických záhad. Za mě příliš mnoho nereálných akčních scén, ale četla se mi příjemně.

Jack Bauer
07.02.2016 3 z 5

Jednoduchá oddechová četba u které raději nepřemýšlet nebo byste s knihou asi praštili, je v ní spousta přemrštěné nevěrohodné akce, hodně přitažené za vlasy. Nejvíc mě zaujala autorova poznámka pro čtenáře : PRAVDA NEBO FIKCE?

Alex.Barunka
18.01.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, není nic, co by snad pro Rollinse nebylo možné. Příběh lehce pokulhával, nebavil mě na 100%, nosnější pro mě byl vývoj vztahů mezi postavami.

thrillery předpovídání

James Rollins (p)