V nemilosti

V nemilosti https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/850/v-nemilosti-850.jpg 5 262 32

Sid Halley série

Nebezpečí, jemuž tentokrát čelí Sid Halley, bývalý žokej šampion, z něhož se po úraze stal detektiv, je mimořádné. Když dostal před soud svého přítele, všeobecně oblíbeného a populárního, stal se veřejným nepřítelem a ocitl se v nemilosti davu. Dokázat přítelovu vinu a dostát přitom své pověsti bude pro Sida velice těžké. Pro jeho další život, kariéru i pro duši.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

Come to grief , 1995

ThomasRuhe
13.01.2018 3 z 5

Asi největší zajímavostí příběhu je to, že pachatel je znám hned od začátku. Ovšem veřejnost tomu nemůže nebo nechce uvěřit, a Halley se tak stane terčem posměchu a opovržení.
Solidní Francisova detektivka.

MrKrahujec
21.11.2017 4 z 5

Asi už mám stihomam (kdo ho ale dneska nemá?), protože postava Ellise Quinta a hlavně celá jeho činnost jak zločinecká, tak i mediálně očerňovací, mi nesmírně připomínala našeho milého předsedu vlády...

Jana K
24.07.2016 5 z 5

Nezničitelný Sid Halley je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů z Francisových knih a mám-li vybrat tu nej knihu právě se Sidem volím V nemilosti. Za tento v pořadí třetí Sidův případ dostal autor dokonce cenu E.A. Poea a to určitě plným právem.
Kniha je pojata trochu jinak, protože už od začátku víme, kdo páchá ony zrůdnosti na nevinných koních, přesto má Sid celý příběh co dělat, aby shromáždil všechny důkazy a stopy vedoucí k obvinění svého dlouholetého přítele Ellise Quinta s nímž v minulosti nejednou bojoval o vítězství na dostihové dráze. S tím vším se tentokrát musí vypořádat sám, bez pomoci svého přítele Chica; ten mi v příběhu trochu chyběl. Celá kniha se čte velmi lehce až do úplného konce a z Ellisova závěrečného dopisu doslova mrazí: "Vyhráls, Side." Jak také jinak.

matkakatka
30.06.2016 5 z 5

Napínavá od začátku až do konce - místy mi až běhal mráz po zádech. Doporučuji!!!

Kubíííína
09.02.2016 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, čtení bylo oddychové a přitom napínavé. Super!

Tinoušek
04.03.2015 5 z 5

Klasická Francisovka, nepřekvapí ale nezklame :-)

DenisePartridge
03.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, napínavá až do poslední stránky. Doporučuji.

Pawlisman
08.04.2014 4 z 5

Dobrý příběh s napětím po celou dobu, ačkoliv již jistě od začátku víme, kdo je vinen. Zajímavě vystavěný příběh, bohužel bez žádného zvratu v závěru. Klasika Francis - problém, náhodné stopy odnikud, žena, 2-3 myšlenky a trošku ponaučení, 2-3 nové informace z prostředí koňů, vloupačka, chycen, útěk, nikdo mu nevěří, ale nakonec hrdinovi uvěří, trošku až nadpozemské - skromné, mlčenlivé, heroické chování hlavního hrdiny. Ale očividně to je dobrý a svižný model. Ale že by tato kniha byla přímo na cenu... nevím. Oheň a bič mi zatím přišel nejlepší. 7,5/10

Rup
22.10.2013 5 z 5

Musím se u tohoto autora jen opakovat, ale zkrátka opět výborně napsané - navíc neotřelým způsobem.

jaja64646460
18.06.2012 5 z 5

Už je tu opět skvělý Sid, kterého nic nezastraší. Napínavé,čtivé, klasický Dick Francis.

rm
02.01.2012 5 z 5

Třetí kniha Dicka Francise, za níž dostal cenu E.A.Poea.
Vynikající!

zvydra
30.11.-0001 5 z 5

velmi napínavá kniha. jedna z nejlepších co jsem od Francise četla.

tělesné postižení koňské dostihy

Dick Francis (p)