Pes baskervillský

Pes baskervillský
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284911/bmid_pes-baskervillsky-EUM-284911.jpg 5 3854 3854

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Leona333
16.04.2020 5 z 5

Díky mému tatínkovi, který mě občas sám doma jako malou hlídal a já si tím pádem mohla dělat co jsem chtěla... Dodnes je tím nejlepším tatínkem na světě! Tedy pro mě. ; ) Jsem v 9 letech viděla v televizi film. Když jsem se po skončení filmu pustila tatínkovi z krku a pořádně si oddychla, slíbil mi, že mi půjčí i knížku, ale mamince ani muk... ; ) Oba jsme slib dodrželi a já se velice brzy stala velikou fanynkou slavného Sherlocka Holmese, i jeho přítele a sekundanta Watsona.
Pes baskervillský, mě svou strašidelnou atmosférou baví i dnes. I když jsem během let některá napětí, která v knize jsou začala brát více s nadhledem a shovívavým úsměvem.
Každopádně tato detektivka, je dle mého stále úžasnou klasikou a vzpomínkou na mé dětství... ; )

KnihomolkaMari
08.04.2020 4 z 5

Příběh jsem poprvé viděla ve filmovém podání, které bylo lehce odlišné od originálu, ale rozhodně mě zaujalo, a ostatně já jednoduše a bezpodmínečně miluji Sherlocka Holmese, takže bych si originál nemohla nechat ujít. A samozřejmě musím podotknout, že mi velmi vyhovuje autorův styl psaní.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Nádherný příběh v roli s Sherlockem Holmesem. Prostě klasika, která nezklame.

farmař132
31.03.2020 5 z 5

Tato kniha je první detektivka která pro mne byla zajímavá a napínavá hned od začátku. Velmi se mi líbilo jak A.C.Doyle dokáže krásně popsat Sherlockovo přemýšlení a uvažovaní o případu, a i přes to že je to teprve druhá detektivka, kterou jsem četl tak si myslím že to pro mě bude ještě dlouho nejlepší detektivka vůbec. Na této knize se mi velmi líbilo, že nebyla snadno předvídatelná.Tuto knihu bych doporučil všem, i lidem kteří detektivky nemají zrovna v lásce.

Babsie
30.03.2020 4 z 5

Skvělé čtení, které i po letech dokáže zaujmout. Psáno napínavě a zábavně, příběh má správnou tajemnou atmosféru a vydařené rozuzlení.

lazarus
26.03.2020 5 z 5

Ech, tož co na toto říct? Prostě klasika. Příběh jsem stokrát viděl, stokrát slyšel sto protagonisty namluvený a konečně jsem se rozhoupal poznat originál. Nuže pane Doyle, jednoduše klenot na pomezí hororu a detektivky. Kam se hrabe Agáta.

Annkag
21.03.2020 4 z 5

Četlo sa to celkom dobre,dej bol skvelo rozvrhnutý a postavy tak tajemné vo svojom jednaní.

mia.com
18.03.2020 5 z 5

Miluju proste Sherlockovy myslenkove pochody a libilo se mi, jak z mysteriozni zahady vysla realna vec.

Greenfingers
05.03.2020 5 z 5

Psa Baskervillského znám na tisícero způsobů. Přečetl jsem si ho v originálu, samozřejmě také v českém překladu, vzhlédl spoustu filmových či televizních zpracování. Vždy to byl skvělý zážitek, kterému se jen stěží něco vyrovná.

andrii24
12.02.2020 5 z 5

Zákeřná legenda. Dracula z říše zvířat, z tajemna. Vypočítavě vyčkávající. Toxický šum sla/s/tí. Zuby jako šavle nabroušené, řezající. Stahující. V barvách karmínu si libující.

callahanh
31.01.2020 4 z 5

Jelikož je případ Baskervillského psa známý i těm, kteří ho nikdy nečetli, je těžké knihu hodnotit objektivně, když je většině čtenářů pointa známá předem. Nejvíc tak na ní překvapí, že Sherlock Holmes je de facto vedlejší postava a v dobré polovině příběhu vůbec nevystupuje. Většinu zápletky tak táhne doktor Watson, který je racionalistou, jenž nemá tak vytříbenou mysl, ale jeho postřehy jsou dost důležité a někdy i zásadní, i proto má novela nádech thrilleru a tajemno je jen kdesi v pozadí a od počátku je jasné, že na tuhle notu se hrát nebude. Když do děje vstoupí Holmes, aura záhadna mizí a příběh se mění v ryzí detektivku, kde je znám pachatel a hledají se pouze důkazy. Knize určitě pomáhá i osobitá atmosféra anglických blat, osamělého panství a lehce hororové ladění. Ve výsledku tak na ní vlastně není nic špatně, jenže její \"profláklost\" jí bohužel škodí, protože čtenář od ní asi čeká hodně výjimečný zážitek, který se ale nedostaví. 80 %

Etule
29.01.2020 4 z 5

Tak tohle pro mě bylo opravdu příjemné překvapení! :-) Už jsem jednou zkoušela Sherlocka číst (protože prostě zbožňuju oba filmy s Robertem Downey juniorem), tak jsem byla zvědavá na knižní předlohu, ale nějak mi nesedl asi překlad a nemohla jsem se začíst.
Tohle, ale bylo skvělé od začátku do konce. Sice jsem čekala, že to bude spíše z pohledu Sherlocka, ale Watson byl taky fajn. :-)

PetK
24.01.2020 4 z 5

Rozhlasová hra se skvělým obsazením (javorský jako Watson). Takové mile staromilské a příjemné. Jasně, už jsem to určitě kdysi četla, určitě viděla nějaké filmové zpracování, ale tohle je klasika, která nestárne. Místy až úsměvné ve srovnání s dnešními detektivkami a vyšetřovacími postupy. :-)

Peter73
09.01.2020 5 z 5

Veľká klasika, ale z dnešného pohľadu nie tak atraktívna. Sherlock Holmes je veľmi sebavedový, niekedy až arogantný anglický gentleman, ktorý ma vo všetkom pravdu a neopripúšťa žiadne iné názory. Prečo ho ľudia majú radi ? Dajte odpoveď... Kniha nebola zlá, je síce ovplynená dobou vzniku, ale určite pobaví. Veľké plus je postava Watsona, dej Vás núti rozmýšlať, kto je podozrivý, mať svojho vraha, ktorého meníte počas čítania, v tomto je A.C.Doyle majster.

Pišta2010
03.01.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá, ale strašidelná.

FilDaV
16.12.2019 5 z 5

Nejznámější detektivní případ legendárního a ikonického soukromého detektiva Sherlocka Holmese a jeho pomocníka a velkého přítele Dr. Johna Watsona. Sir A C. Doyle ze svého pera stvořil geniální detektivní a výjimečně napínavý román, který ve své kategorií jen velmi těžce hledá konkurenty - lepší je snad už jen Agatha Christie s jejím majstrštykem Deset malých černoušků. Nyní zpět ke knize - autor zasadil svazek do prostředí jako stvořeného pro vraždu - mlhavá a temná dartmoorská "blata" a k tomu luxusní a prostorné sídlo Baskervillů. Nejdříve sólokapr Watsona, poté přijíždí i Holmes a nechybí samozřejmě geniální odhalení vraha/vražedkyně a závěrečná retrospektiva případu. Dokonalost sama o sobě! ... 100%

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Skvělá klasika.

tomexx
21.11.2019 4 z 5

Celkom napínavé a dobrodružné, môžem doporučiť milovníkom detektívok.

pazuzu
21.11.2019 5 z 5

Super knížka. Napětí by se dalo krájet a čím dál sem četl, tím víc mi to přislo napínavější. Příbeh je neuvěřitelně promyšlený. Paráda.

Patrik02
11.11.2019 5 z 5

Filmů a seriálů s panem Holmesem jsem viděl několik, ke knize jsem se však dostal poprvé. Proč jen? Sir Doyle rozhodně umí zapůsobit a jeho popisy Anglického venkova Vás jednoduše vtáhnou do děje. Jak už jsem zmínil, filmů jsem pár viděl, a tato, dost možná nejslavnější detektivní zápletka, mezi nimi nemohla chybět. Na papíře jde však o něco úplně jiného :)
5/5 pro jedinečného detektiva Holmese ;)