Seznam mrtvých

Seznam mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297411/bmid_seznam-mrtvych-qkn-297411.jpg 4 428 114

Ella se před pár měsíci rozešla se svým přítelem Gavinem. Na začátku nového školního roku se s kamarádkou Linds rozhodnou, že si poslední rok na střední škole užijí naplno. Ovšem cestou z večírku je Ella přepadena neznámým útočníkem a všechno se změní. Sedmnáctiletá studentka se ocitá v centru vyšetřování pokusu o vraždu, přesto se snaží vrátit do zaběhlých kolejí. Ella nedokáže setřást pocit, že ji někdo sleduje. Když se začnou záhadně ztrácet její spolužačky a objevovat mrtvá těla, dívka začne podezírat i své nejbližší přátele, včetně pohledného trenéra sebeobrany Jensena. Navíc se zdá, že vraždy mají něco společného se starou nešťastnou událostí. V malém virginském městečku Ella náhle neví, komu může věřit. Seznam mrtvých je napínavý thriller pro mládež protnutý romancí, něco jako filmový Vřískot namíchaný s autorčiným románem Neohlížej se.... celý text

Literatura světová Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Dead List , 2015

Ttammarra
11.07.2017 3 z 5

Hezká knížka, ale čekala jsem podle názvu víc. Závěr mě překvapil, ale přišlo mi to takové bez většího nápadu. Pro teenagery je to asi spíš vhodnější než pro mě. Mně už je přes dvacet. Ale jinak to bylo dobře čtivé.

1Světluška2
08.07.2017 4 z 5

Napínavá kniha. V jednu chvíli mi dokonce naskakovala husí kůže. Konec se dal tak trochu před pokládat, ale jinak já jsem naprosto spokojená. Obdivuji trochu Ellu, že se nezhroutila. Já byt na jejím místě nevim co by se mnou bylo.

luciefeix
08.07.2017

napínavá kniha která připomíná vřískot

Rodaw
09.06.2017 3 z 5

Super knížka pro teenagery :-))
Doporučuji této cílovce, mně je 21 - ale taky mě to moc bavilo:) Fajn oddechovka s překvapivým rozuzlením!!:) Doporučuji:)

Kayla
14.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Zařazuji ji mezi mé oblíbené knihy. J.Lynn prostě psát umí !!! Kdo váhá se čtením teto knihy, dělá velkou chybu.

cukrovka
10.04.2017 4 z 5

Čtivý, poutavý a napínavý příběh až do konce.

AndysPolakova
04.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha, i přesto, že takovýto žánr nečtu, jsem se do knihy pustila a můžu říct, že byla skvělá, vážně jsem se u ní nenudila a byla v napětí, kde klaun zaútočí příště, kdo je další na řadě a kdo za tím stojí, měla jsem pár podezřelých, ale i tak jsem byla koncem docela překvapená, jelikož jsem ho nečekala. Určitě knihu doporučuji všem, je vážně skvělá a určitě se u ní odreagujete.

Terka18
02.04.2017 5 z 5

Parádní příběh, plný napětí a očekávání, kdo je tedy pachatel. Samozřejmě spíše pro teen čtenáře, pokud po této knize sáhne někdo, kdo miluje detektivky atd. tak bude nejspíš zklamaný. Ale za mě naprostá paráda. Když si myslíte, že už tušíte, tak vás kniha zavede na jiné stopy. Láska tomu nechybí, konec skvělý.

Samira
21.03.2017 5 z 5

Naprosto skvělá teen "vyvražďovačka" ve stylu filmu Vřískot, ale navíc s inteligentní zápletkou a úžasnými postavami a prostě vším, co k téhle neuvěřitelné spisovatelce patří.
Ano mladším se bude líbit hodně, úplně se vidím, jak bych z ní byla nadšená. I teď jsem si ji skvěle užila, skoro nedýchala a prostě se bavila. Ale zároveň si všimla nějakých těch nesrovnalostí a také bych snesla nějakou tu stranu navíc. Všechno jí však odpustíte, neboť bude jistě přečtená v rekordním čase.
A linka lásky - perfektní a tentokrát poměrně výrazná. Moc se těším na další podobný kus.
Za mne 4,5, stojí za to!

Lenka.Vílka
03.03.2017 4 z 5

Kombinace Vřískotu a Neohlížej se? Horory typu Vřískot ze srdce nenávidím a Neohlížej se je pro mě nejslabší kniha autorky. Dobrý start a to jsem ještě ani nezačala číst. Ale když jsem začala číst, bylo mi hned jasný úplně všechno. Včetně toho, jak kniha skončí. Ale to je jenom můj problém, ve třinácti bych to nevěděla (myslím, že pro tenhle věk autorka knihu psala). Ale začetla jsem se hned, protože je kniha napsaná úplně stejně dobře jako všechny autorky ostatní. A když si odmyslím ty věci, který mi vadí a budu se soustředit na knihu jako na celek, byla vlastně hodně dobrá. Ale od jiné autorky bych si knihu na variaci Vřískotu nikdy dobrovolně nepřečetla.

adelaska
23.02.2017 4 z 5

Od kvalitního thrilleru to má daleko, ale šla jsem do toho s tím, že je to pro mladší ročníky. A tak moc se mi to líbilo. Je to taková oddechovka, která se čte úplně sama a neustále se něco děje. No jednoduše, vzpomeňte si na filmový vřískot...

KatnissLavender
21.02.2017 5 z 5

Tak přesně takhle si představuji thriller pro YA čtenáře! Za mě vřele doporučuji! Jsem opravdu nadšená a to ani zdaleka nejsem cílová skupina! :-)

muchomurka
20.02.2017 5 z 5

Zbožňuji knížky od J. Lynn. Na tuhle jsem se moc těšila, ale zároveň se i bála, abych nebyla zklamaná. Ale J. Lynn opět napsala skvělou knihu se strhujícím příběhem, od kterého se nešlo odtrhnout. Fak jsem se snažila číst pomalu a užívat si to, ale nešlo to.
I když šlo o tak příšerný zážitek, jako je napadení a vraždy, přesto se mi líbilo, že toto autorka proplétala láskou a prvními zamilovanými kroky hlavní dvojice. Nemám, co bych příběhu vytkla. Sice jsem si ve dvou třetinách tipla, kdo je vrahem, ale to mi na knize nic neubralo. Jensen byl sympaťák a jsem ráda (spoiler), že to nebyl on, dost jsem se toho bála (chvilku jsem měla pocit, že čtu podobný příběh jako od S. Sheperd - Hra lží) a zklamalo by mě, kdyby to byl on. A jen by mě zajímalo, co měla Ella s těmi brouky, doufala jsem v nějaké další vysvětlení a ono nic. :D Jinak i přes vážnost děje se mi líbilo jeho odlehčení a vtip.
Už se mo těším na další autorčinu knihu a doufám, že letos vyjdou minimálně ještě aspoň další čtyři.

sáj
19.02.2017 4 z 5

Tento thriller byl mojí premiérou co se knížek týče. Líbila se mi anotace, a tak jsem si řekla, že to zkusím. Knížka mě příjemně překvapila. Příběh mi přišel zajímavý a tajila jsem dech při každé zápletce a zároveň mi bušilo srdce o sto šest. Autorka podle mě umí dobře zmást čtenáře, protože se mi každou kapitolou měnil názor kdo by to mohl všechno provádět. Na konci se dostalo trochu zklamaní, jelikož se moje očekávání naplnilo a odhadla jsem toho člověka. Stejně jsem konec knihy neočekávala, takový jaký byl a jak to vlastně všechno dopadlo. Za mě super knížka! :-)

Paja1709
18.02.2017 5 z 5

Od autorky jsem zvykla spis na romanticke knihy.Proto jsem byla zvedava na tuto knihu.A byla jsem velmi prekvapena.Napinavy pribeh ,ktery vydrzi az dokonce.

Mishak
14.02.2017 5 z 5

Berte v potaz, že je to YA kniha. Ale vážně si myslíte, že kvůli tomu by nestála za to? Věřte mi, že rozhodně stojí! A vím, že si ji ještě někdy určitě přečtu znovu!
Zkráceně: čtivé, hrůzu nahánějící, temné a VELMI věrohodné!

PetraBery
24.01.2017 4 z 5

Dobře napsané YA, tedy spíše pro mladší, ale i tak jsem si knihu užila. Autorka má čtivou formu vyprávění, kniha uteče rychle a čte se dobře. Na to, co Ellu potkalo během knihy reagovala opravdu dobře. Líbilo se mi to.

Beky
20.01.2017 5 z 5

Poutavý, strhující a napínavý příběh až do konce. Pro mne konec překvapivý, pěkně zamotaný, ale čekala jsem to. :-)
Ella je hrdinka, že se všemu dokázala postavit a nezbláznila se z toho. Palec nahoru.

22Veronika22
18.01.2017

Ahoj holky, mam mensi prosbu, kdo jste cetl tuhle knizku a libila se Vam tak moc jako me (precetla jsem ji behem jedne noci) muzete poradit nejake dalsi s podobnou tematikou? Ctive napinave ? Diky moc :)

Gabetka
17.01.2017 3 z 5

Jednoduše napsané, čtivé, konce kapitol sváděly k okamžitému čtení následujících. Příběh napínavý, i když občas lehce přehnaný a hlavní hrdinka byla opravdu velmi odolná. Středoškolské prostředí mě bavilo a osobně mi to připomínalo spíš film Tajemství loňského léta. Každopádně závěrečné vysvětlení ohledně motivace vraha a načasování jeho činů mě nepřesvědčilo, bylo to příliš děravé a chabé.