Sestřičky na příjmu

Sestřičky na příjmu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424564/bmid_sestricky-na-prijmu-qTB-424564.jpeg 5 230 69

Nemocnice Nightingale série

Příběhy budoucích sestřiček v Nemocnici Nightingale pokračují i na jaře roku 1937. Na studentskou kolej přichází nová obyvatelka Jess Jagová a má velké plány. Chce se dostat co nejdál od své nechvalně známé rodiny z East Endu a zařídit si vlastní život. Její rodina ji však sleduje na každém kroku. Také další nováček v Nemocnici Nightingale, Effie O´Harová, se těší na nový začátek. Poté, co opustila svou rodnou vesničku v Irsku, si užívá Londýna. Ovšem stejně jako u Jess, ani její rodina není nikdy daleko. V případě Effie jde o její dvě starší sestry, které pracují jako zdravotní sestry přímo v Nightingale. Studentky třetího ročníku, Dora Doyleová a Lucy Laneová, byly již od začátku studií soupeřkami. Jak se ale blíží závěrečné zkoušky, zaplétají se obě do sítí tajemství, která by mohla ukončit jejich studia i jejich kariéry. Čím více se snaží se vším vypořádat, tím více poznávají, že se spoléhají především jedna na druhou. Může se ukázat, že váš úhlavní nepřítel je ve skutečnosti vaším nejlepším přítelem? (Číst méně)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales on Call , 2014

ikul
10.01.2020 5 z 5

Na počátku mi bylo trochu smutno po předchozích hrdinkách a měla jsem pocit, že to má slabší rozjezd jen s Dorou a Lucy. Ale pak do toho vtrhla Effie a vzalo to trochu jiný vítr. V každém případě mě kniha nezklamala, ale už si nedovedu představit další vývoj. Přesto je to super oddychovka.

kaja77
04.01.2020 5 z 5

Jako je to totální červená knihovna, je to naivní až to bolí... ale stejně mám za sebou už 4.dil série a obávám se, že až někde uvidím ten 5., tak se neovládnu a zase si ten relax dopřeju (s vědomím vší té červenosti i naivity).

Knižní střípky
03.01.2020 5 z 5

Již počtvrté jsem strávila krásný čas s mými milovanými holkami z londýnské NIGHTINGALE. Tato série mi opravdu přirostla k srdci. Je zajímavé sledovat, jak se v třicátých letech minulého století přistupovalo v Anglii ke školení nových sester. Byl to teda pořádný dril. A kromě profesního života mladých sestřiček, který podléhal velmi přísným pravidlům, i jejich soukromý život byl svázán spoustou pravidel, která se snažila zamezit tomu, aby děvčata sešla na scestí. Což, jak již z předchozích dílů víme, se ne vždy podařilo.

Znovu se setkáváme se starými známými Dorou, Millie, Lucy, Nickem, Kate a dalšími, a sledujeme, jak se jejich životy dále vyvíjejí a do toho nám i tento díl přinesl další nové tváře.

Jak píšu pořád dokola, mám tuto sérii moc ráda. Je to moc milá odpočinková četba, všechny hlavní hrdinky se mi staly další z mých literárních rodin, vždy netrpělivě očekávám vydání každého dalšího dílu. Už aby tady byl.

Více v záložce recenzí od Knižní střípky

Květi62
03.01.2020 5 z 5

Tato série je velmi povedená. Příběhy sestřiček z minulých dílů se volně uzavíraly, nové příběhy začínaly. Věřím, že ani tento díl nebyl poslední.

Martina023
01.01.2020 5 z 5

Další hezké pokračování o životě sestřiček.Tato série knih mě bavila, četla se sama a bylo to pohodové milé čtení.

Kelly99
29.11.2019 5 z 5

Kniha opět velmi hezký napsaná, čtivá a zajímavá. Už se těším na další díly.

Sotek43
27.11.2019 5 z 5

Skvela ctiva knížka stejne jako její předchozí díly.

zdehan
22.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla mužu doporučit všechny díly byli moc pěkné.

Ladiva
04.11.2019 4 z 5

Ďalšie pokračovanie osudov sestričiek bolo príjemným čítaním pre ženy. Príbehy niektorých postáv z predošlých častí autorka ďalej rozvinula, ale objavili sa aj nové osudy.To všetko zasadené do nemocničného prostredia vytvorilo čitateľsky príťažlivý príbeh, pri ktorom sa dá relaxovať. Ak budú vydané aj ďalšie časti, rada po nich siahnem.