Sestřičky na příjmu

Sestřičky na příjmu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424564/bmid_sestricky-na-prijmu-qTB-424564.jpeg 5 230 69

Nemocnice Nightingale série

Příběhy budoucích sestřiček v Nemocnici Nightingale pokračují i na jaře roku 1937. Na studentskou kolej přichází nová obyvatelka Jess Jagová a má velké plány. Chce se dostat co nejdál od své nechvalně známé rodiny z East Endu a zařídit si vlastní život. Její rodina ji však sleduje na každém kroku. Také další nováček v Nemocnici Nightingale, Effie O´Harová, se těší na nový začátek. Poté, co opustila svou rodnou vesničku v Irsku, si užívá Londýna. Ovšem stejně jako u Jess, ani její rodina není nikdy daleko. V případě Effie jde o její dvě starší sestry, které pracují jako zdravotní sestry přímo v Nightingale. Studentky třetího ročníku, Dora Doyleová a Lucy Laneová, byly již od začátku studií soupeřkami. Jak se ale blíží závěrečné zkoušky, zaplétají se obě do sítí tajemství, která by mohla ukončit jejich studia i jejich kariéry. Čím více se snaží se vším vypořádat, tím více poznávají, že se spoléhají především jedna na druhou. Může se ukázat, že váš úhlavní nepřítel je ve skutečnosti vaším nejlepším přítelem? (Číst méně)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales on Call , 2014

sabca
24.01.2021 5 z 5

Tak ani tento díl nezklamal. Zase kniha nabitá dějem, kdy se objevili a nové postavy jako uklízečka Jess, která mi je velmi sympatická a těším se na další její příběhy a nová začínající sestřička Effi, která zde nastupuje již jako třetí z rodiny O´Harových. Je to opravdu povedená série a všem doporučuji

Arsi
18.01.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Moc se mi líbila Jess, držela jsem jí palce. Těším se na pátý díl.

Ira13
07.01.2021 5 z 5

Pokračování osudu budoucích sestřiček a nová postava Jess, které jsem velmi fandila. Opět přečteno velmi rychle

Miro67
05.11.2020 4 z 5

Pro mne setkání s oblíbenými přítelkyněmi i "protivnými" vrchními sestrami z dílů předešlých i nově příchozími sestřičkami ve zdech již důvěrně známé nemocnice Nightingale.

zimolka
01.10.2020 4 z 5

Knihy z tohoto prostředí čtu ráda a tato série se moc povedla.

TaLu
20.09.2020 5 z 5

Když mezi tuto sérii vložíte několik jiných knih, věřím, že stejně jako já, znovu velmi rádi otevřete dveře nemocnice Nightingale. Sestřičky nám prošly školou života i školou nemocnice až ke zkouškám. Autorka vždy přidá další postavy, které zařadí do jiných ročníků a vše je pospojováno rodinnými vazbami nebo budovami internátu a nemocniční praxí. Jess je určitě osvěžením, velmi dobře zpracovaná nová postava i její příběh a Effie komplikuje život svůj i své sestry opravdu vytrvale.
Návrat otčíma byl překvapením, ale už bylo načase vytáhnout pravdu na světlo, pro dobro maminky i celé rodiny.
Přerod Lucy a její matky byl trochu neuvěřitelně rychlý, ale abych pravdu řekla, tak mi to nevadilo. Mám ráda, když se vše v dobré obrací. A na sestřičky čeká nelehká doba, válka už co nevidět změní i mnohá pravidla, budou určitě zapotřebí i vdané sestry.
Tak zase příště. Už se těším.

Noisette73
05.09.2020 3 z 5

Tohle mě tolik už nebavilo, ale je to nádherná obálka.

tittanie
18.08.2020

Tahle série mě nadchla. Sotva jsem zavřela třetí díl otevřela jsem hned čtvrtý. Příběh není nudný, stále nové postavy ho oživují, ale zároveň jsou tam staré postavy, na které se těším. A už se těším na další díl.

AkiB
29.06.2020 5 z 5

Naprosto zbožňuji tuto sérii knížek Sestřičky. Bavily mě všechny 4 díly, jsou neuvěřitelně čtivě napsané a ráda budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

Jediné, nad čím jsem se často musela pousmát, je střídání názvů jejich profese - ošetřovatelky a sestry. V dnešní době to není tatáž osoba, avšak chápu, že knihy jsou z období před válkou, kdy byla sestra i ošetřovatelka v jedné osobě (což je samozřejmě i nyní, mám na mysli spíše tuto problematiku z hlediska kompetencí). Ale to je věc současnosti. ♥

LucKys
15.06.2020 4 z 5

Pro mne nejslabší, ale přesto čtivý díl. Některé "scény" bych klidně vynechala, něco mi přišlo až moc roztahané a konec naopak rychlý. Na pár stránkách vše vyřešeno. Jako by si spisovatelka oddychla, že už má konečně hotový předepsaný počet stránek a rychle vše ukončila. I tak se těsím na pátý díl.

ctenarkaEva
05.06.2020 4 z 5

Oddechové čtení stejně jako předchozí 3 díly. Líbí se mi prostředí starého Londýna.

orinka3
03.06.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tady už zaznamenávám určitou manýru. Přibyly postavy, vedoucí sestry jsou stále přísné, leč spravedlivé, nové sestřičky vyjukané a medici oprsklí. A hlavně jsou situace hodně za vlasy přitažené a nevěrohodné. Co si myslit o Lucy, která se vlivem rodinné situace obrátí na čtyráku a je z ní empatická a praktická dívka? Co si tak myslit o její matce, z níž se z ufňukané alkoholičky a rozmazlené manželky stává během pár dnů energická samostatná designérka? Která má lusknutím prstů zakázek, že je může přehazovat vidlema? Ehm, zlatou vidličkou, v jejím případě. Dora zápasí nejen s nenaplněnou láskou, ale navíc ještě jako s Deus ex machina zjevivším se otčímem. Zkrátka: čte se to jako vždycky dobře. Jenom to začíná být jako Pytlákova schovanka. Spousta očekávaných setkání, šťastných náhod a dobrých konců. A ten Hugo měl dostat pořádně přes urozený obličej, divím se, že to tak autorka nechala, když už vytvořila tak nevěrohodnou postavu. Tolik pitomý snad žádný inteligent být nemůže. Taky mi hodně vadily chyby v textu, je to spíchnuté horkou jehlou.

Nefer
17.05.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za den. Zatim mě žadný díl nezklamal

DasaN
10.04.2020 5 z 5

Další pokračování sestřiček opět nezklamal. Pěkné čtení se zajímavým dějem, prostě takové příjemná oddechovka.

AndreaP.
24.02.2020 5 z 5

Tato série mi už od prvního dílu přirostla k srdci. Mám strašně ráda knihy z tohoto prostředí a pokud je to navíc z období tak dávno minulého, tak je to dokonalé spojení. První, druhý, třetí a teď i čtvrtý díl je prostě úžasný a každý jsem doslova zhltla jedním dechem.Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože vždy, když dočtu knihu, tak jsem zklamaná z toho, že musím opustit Nightingale a její hrdiny. Pět hvězd a obrovské díky autorce.

Sablu
16.02.2020 5 z 5

Sestřičky opět nezklamaly a pohladily na duši. Studium se blíží ke konci a hlavní hrdinky se budou muset poprat s tím, co jim osud přinesl do cesty. Ať jsou to svatby, nová přátelství nebo pády, které ovšem nutně nemusí být ke škodě.

Toňula
03.02.2020 4 z 5

Protože všechny předchozí díly jsem si zakoupila,tak i tento přibyl do mé knihovny a opět po jeho přečtení jsem cítila lehkou nostalgii, pocit, že nikdy není pozdě na dobré konce a v dnešní uspěchané době si každá z nás zasloužíme stejný dílek štěstí jako sestřičky v nemocnici Nightingale. Milé pohlazení na ženské duši..

alnahu
30.01.2020 5 z 5

Další díl z nemocnice v Nightingale ,kde se sestřičky připravují k ukončení studia,kdy převezmou certifikát a odznak absolventek v oboru ošetřovatelka.Dočteme se že i mezi nimi panuje rivalita ,dívky jsou z různých společenských vrstev a tak to těm ,které jsou z chudé rodiny dávají patřičně najevo.Kniha nám přiblíží ,jak to chodilo v nemocnicích v předválečné době,jaké zde panovaly poměry.Kniha je nenáročnou odpočinkovou četbou.

lupo
28.01.2020 5 z 5

Jak jinak kniha opět nezklamala.

martinaandulka
26.01.2020 5 z 5

V pořadí 4 kniha a opět pěkný čtení o sestřičkák jejich nových radostí a starostí a seznámení s novémi hrdinkami.Je to odpočinkové čtení z historií Lodnýna v roce 1937.