Sestřičky na příjmu

Sestřičky na příjmu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424564/bmid_sestricky-na-prijmu-qTB-424564.jpeg 5 229 69

Nemocnice Nightingale série

Příběhy budoucích sestřiček v Nemocnici Nightingale pokračují i na jaře roku 1937. Na studentskou kolej přichází nová obyvatelka Jess Jagová a má velké plány. Chce se dostat co nejdál od své nechvalně známé rodiny z East Endu a zařídit si vlastní život. Její rodina ji však sleduje na každém kroku. Také další nováček v Nemocnici Nightingale, Effie O´Harová, se těší na nový začátek. Poté, co opustila svou rodnou vesničku v Irsku, si užívá Londýna. Ovšem stejně jako u Jess, ani její rodina není nikdy daleko. V případě Effie jde o její dvě starší sestry, které pracují jako zdravotní sestry přímo v Nightingale. Studentky třetího ročníku, Dora Doyleová a Lucy Laneová, byly již od začátku studií soupeřkami. Jak se ale blíží závěrečné zkoušky, zaplétají se obě do sítí tajemství, která by mohla ukončit jejich studia i jejich kariéry. Čím více se snaží se vším vypořádat, tím více poznávají, že se spoléhají především jedna na druhou. Může se ukázat, že váš úhlavní nepřítel je ve skutečnosti vaším nejlepším přítelem? (Číst méně)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales on Call , 2014

astroweb
11.03.2024 5 z 5

Díly jsou v podstatě shodné, myslím tím úroveň, tedy i tento na pět hvězdiček.

kamka1103
31.01.2024 5 z 5

...a příběhy a zivot v Nightingale pokračuje. Helen i Millie se sice teď dostanou trochu do pozadí, ale objeví se tu nová dívenka Jess jako uklízečka na ubytovně studentek a celý nový ročník budoucich sestřiček. Je vidět,jak se ze studentek stávají hrdé a sebevědomé ženy, jak dospívají a rostou profesně i v osobním životě. Doporučuji a znovu doporučuji

VladkaBU
30.12.2023 5 z 5

.... krásně plynoucí další příběhy sestřiček Nightingale, s novou postavou, která mezi sestřičky přišla. Strasti, úspěchy a neúspěchy prožívají na praxi v nemocnici i v soukromých životech

Alisa1980
17.09.2023

A zazvonil zvonec a sestřičkám je konec. Tímto dílem by mohlo vyprávění skončit, ale nekončí, těším se na další díl.

martiline
07.08.2023 5 z 5

Já se do těch Sestřiček... začítávám víc a víc ... a víc a víc mne baví.
Knihu jsem "slupla" během dvou dní ... zkrátka nešlo přestat číst.
A už mám doma z knihovny připravený další díl.

Kiwisska
17.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Část, kde je popisována poslední péče o malou dívenku a její možný osud, mi vehnal slzy do očí. Tato krátká pasáž se mi dostala pod kůži.

Verika
04.03.2023 5 z 5

Tento, čtvrtý díl Sestřiček, byl za mě zatím nejlepší. Sestřičky, jejichž osud sledujeme od prvního dílu (Dora, Millie, Lucy,..), jsou před závěrečnými zkouškami. Fandila jsem nové postavě Jess Jagové a sledovala, jak si vede, trochu naivní Effie ÓHarová. I když v tomto díle, by mohla série Sestřiček končit, těším se na její pokračování.

Booky84
04.03.2023 5 z 5

Krásná, milá, pohodová a neuvěřitelně čtivá kniha. Chtěla jsem číst pěkně postupně, abych si knihu mohla hezky vychutnávat, bohužel to nešlo - okamžitě jsem byla neúprosně vtažena a k mému propuštění došlo až s přečtením poslední věty. Prostě opět skvělý díl a samozřejmě se už teď těším na další a jsem zvědavá, jaké osudy autorka postavám přichystá...

Vlak7
24.02.2023 5 z 5

Oproti prvnímu dílu ostatní díly čtivé, poutavé. Líbilo se.

archivářka115
22.10.2022 5 z 5

Všechny díly jsou skvělé. Krásně se čtou a v kažém dílu jsou stále nové a zajímavé příběhy.

Evaho73
27.09.2022 4 z 5

Rovnako ako prvé tri časti, aj táto ma opäť dokázala uchvátiť. Osudy troch hlavných protagonistiek sa posúvajú ďalej, a zároveň vstupujú na scénu i nové zaujímavé posily pre nemocnicu Nightingale.
Tak ako ostatné knihy z tejto série, aj Sestričky na príjme sa dajú čítať ako samostatný príbeh. Donna Douglas poskytuje dostatok informácií o pozadí v rámci Nightingales, ale nenecháva sa príliš uviaznuť v spleti scén z predchádzajúcich časti.

Han-nah
21.08.2022 4 z 5

Další pokračování nám známých sestřiček z nemocnice Nightingale. Rozvíjí se jejich praxe pod dohledem přísných sester, dále se rozvíjejí jejich životy, lásky, trápení i tajemství. Při náročné praxi se setkávají, jak s nepříjemnými pacienty, ale i skrutou realitou života a to je smrt. Na povrch vyjdou i některá tajemství. Uleví si Dora i její sestřička. Objeví se i další sympatické dívky Effi a Jess. Z nepřátel se někdy stanou přátelé, když v těžké situaci pomůže ten, od koho to nejméně čekáte. Vše další v pokračování, už se těším.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Super série

prochajda
08.07.2022 5 z 5

Skvělé a čtivé pokračování série o sestřičkách, kde dokončí svá studia a začíná jim další etapa života. Jak využijí svých znalostí a zda se opět sejdou v nemocnici si určitě nenechám ujít a přečtu si další díly...

katerina.marko
15.06.2022 5 z 5

Opět krásné počtení. Trochu mě ze začátku mrzelo, že příběhy některých postav úplně vymizely, na druhou starnu ale přibyly nové postavy, které byly taky moc fajn. Těším se na další díl!

andream
04.05.2022 5 z 5

Další díl série opět mezklamal. Cte se to opravdu velmi snadno a rychle, velice čtivé. Hned se vrhám na další díl…

hzd
11.04.2022 5 z 5

Odpočinkové čtení. Navazuje na příběhy a postavy z předchozích dílů a některé nové se tam objeví. Určitě si půjčím pokračování.

Aranel15
24.03.2022 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál zatím asi nejslabší, i když pořád skvělý :-) Kniha obsahovala celkem dost překlepů a taky mě mrzelo, že jsme se přestali setkávat s Milie a Helen. Naopak mě potěšilo, že tento díl polidštil i další přísné sestry z Nightingale a došlo tak i na sestru Suttonovou.

Katka2382
05.03.2022 3 z 5

Opět červená knihovna jak vyšitá,ale řekla bych že to byl asi zatim nejlepší díl ze série.

rilajaan
28.02.2022 5 z 5

Opět skvělá, čtivá, oddechová kniha.