Sestřičky na příjmu

Sestřičky na příjmu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424564/bmid_sestricky-na-prijmu-qTB-424564.jpeg 5 230 69

Nemocnice Nightingale série

Příběhy budoucích sestřiček v Nemocnici Nightingale pokračují i na jaře roku 1937. Na studentskou kolej přichází nová obyvatelka Jess Jagová a má velké plány. Chce se dostat co nejdál od své nechvalně známé rodiny z East Endu a zařídit si vlastní život. Její rodina ji však sleduje na každém kroku. Také další nováček v Nemocnici Nightingale, Effie O´Harová, se těší na nový začátek. Poté, co opustila svou rodnou vesničku v Irsku, si užívá Londýna. Ovšem stejně jako u Jess, ani její rodina není nikdy daleko. V případě Effie jde o její dvě starší sestry, které pracují jako zdravotní sestry přímo v Nightingale. Studentky třetího ročníku, Dora Doyleová a Lucy Laneová, byly již od začátku studií soupeřkami. Jak se ale blíží závěrečné zkoušky, zaplétají se obě do sítí tajemství, která by mohla ukončit jejich studia i jejich kariéry. Čím více se snaží se vším vypořádat, tím více poznávají, že se spoléhají především jedna na druhou. Může se ukázat, že váš úhlavní nepřítel je ve skutečnosti vaším nejlepším přítelem? (Číst méně)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales on Call , 2014

Danago
23.02.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení. Této sérii jsem opravdu propadla celým svým čtenářským srdcem.

katallinka
20.02.2022 5 z 5

Tahle série je úžasná! Musím uznat, že nové postavy mě tolik nebavily, ale i tak se kniha četla sama a na konci jsem si pobrečela. Velmi oceňuji rozmanitost postav a těžkých osudů. Celkově mám ráda historické knihy, které líčí život obyčejných lidí a jejich život v s pozadím významných historických událostí.

anezur33
17.01.2022 5 z 5

Zase další čtivé pokračování.

xxbarbarelaxx
29.12.2021 5 z 5

Zase krásné čtení. Sice za mě asi nejslabší díl, ale kniha se čte jedním dechem. Škoda že už mi zbývá jen jedna kniha z tohoto prostředí. Těším se až v roce 2022 vyjde další díl

4xbabča
18.11.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla už 4. díl Sestřiček, tentokrát na příjmu a opět to bylo moc pěkné a příjemné čtení. Do londýnské Nemocnice Nightingale přichází dvě nové sestřičky Jess a Effie do kolektivu, kde se objevují sestřičky z předchozích příběhů. Krásné čtení plné zážitků a emocí, které denně prožívají v nemocničním prostředí v roce 1937, a nemají to často vůbec lehké.

knihovniceS
25.10.2021 5 z 5

Sestřičky na příjmu
Právě jsem dočetla 4. díl, opět skvělé příběhy budoucích sestřiček z předešlých dílů, nové postavy přibyly a s nimi jejich příběhy. Moc pěkné čtení, chvílemi smutné, když prožíváme úmrtí dětských pacientů, chvílemi humorné i napínavé, když se vžíváme do různých „rošťáren“. Je to zajímavé čtení o těžké práci v nemocnici, o přístupu nadřízených sester ke studentkám ... . O soukromém životě, kde láska a někdy i zklamání nechybí. Dávám 5 hvězd a už vyhlížím pošťáky, 5. díl je na cestě.

hanka0630
27.08.2021 5 z 5

Zase příjemné a napínavé čtení. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

janqa410
04.08.2021 3 z 5

Čtvrtý díl série, mě malinko z počátku nudil. Ačkoliv jsem byla zvědavá, jak to dopadne s oblíbenou Formou a líbila se mi i nová postava v podání Jess, chyběla mi Millie a Helen, tu jsem si oblíbila moc. I tak je to ale fajn oddechové čtení, od kterého se po čase nebudete moci odtrhnout, jen aby jste se mohly dozvědět, jak to všechno dopadne. Za mě ale teda slabší díl, uvidíme co bude dál.

Ivanule
22.07.2021 5 z 5

Další pokračovaní sestřiček z Nightingale jsem si nemohla nechat ujít, v této knize se opět setkáváme s Dorou, Millie, Lucy, ale jsou zde i nové postavy například v podání další ze sester O´Harových, a to nejmladší sestrou Euphemii a také s Jess Jagovou, která v nemocnici začíná jako pomocnice na úklid...Na další díl se nemůžu již dočkat

i.stefany
13.07.2021 5 z 5

Opravdu moc podařená série o sestřičkách. V tomto díle potkáváme nové mladičké posily nemocnice Nightingale, Jess Jagovou a Effie O´Harovou. Obě dívky jsou velmi sympatické a tuším, že ani s nimi se nebudeme nudit a bude ještě hodně veselo. Prosím, jen tak dál! Pátý díl si šetřím na dovolenou. :-)

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

4 díl - opět pěju chválu. Velmi milá postava Jess Jagové, těším se pokud se opět objeví v dalších dílech. 100% spokojenost

EvikU.
09.06.2021 5 z 5

Tuhle sérii zbožňuji. Zajímavé je, že i když jsem první tři díly četla na začátku roku, tak jsem do nemocnice Nightingale vplula úplně bez problémů. Opět nové postavy, ale nezapomíná se ani na staré známé. A kniha mě opravdu moc baví.

Práce sestřiček je opravdu dřina a není pro každého. Autorka píše velmi čtivě a já se těším na další díl. Doporučuji.

Nelička
07.05.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl, řekla bych. Obecně jsem z celé série nadšená a už teď se nemůžu dočkat dalšího pokračování! :)

Coco3
05.05.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení, i když bych řekla, že předchozí díl mě bavil o trošku víc. Přesto se četla kniha moc dobře a už se nemůžu dočkat, až se ke mně dostane pátý díl.

malýčtenář
13.04.2021 5 z 5

Opět prožíváme radosti a starosti s už známými postavami. Kniha se čte lehce a s napětím sledujeme další osudy sestřiček. Těším se na další díly a vřele doporučuji.

clarkens
11.04.2021 5 z 5

Pohodové čtení, i když jsem předchozí díly nečetla, nepřišlo mi, že bych se neorientovala. Ráda si přečtu další díly série

zdenaR
09.04.2021 4 z 5

Již čtvrtá kniha v sérii, opět příjemné čtení o sestřičkách obohacené o nové postavy.

Ála1968
02.04.2021 5 z 5

Čtvrtý díl a opět skvělé.Sice je to ted trošku o jiných sestřičkách než v prvním díle-i když jsou tam okrajově také,ale přesto to příběhu neubralo na půvabu.Doporučuji určitě přečíst celou sérii za sebou.

Jenny46
14.03.2021 5 z 5

Já jsem moc spokojená opravdu povedený odpočinkový román, další příběhy zajímavé i nové postavy sympatické. Ráda se budu vracet ke knihám...

Anna1975
14.02.2021