Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

poulett
19.02.2014 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Dlouho jsem se do ní nemohla začíst a když jsem došla za půlku tak jsem ji neodložila jen pro to, že jsem chtěla vědět jak dopadne. Závěr byl překvapivý. Mám raději detektivky se spádem a zde bylo podle mně zbytečně zdlouhavé popisování nálad apod. Od této autorky asi asi v brzké době nic dalšího ke čtení nezvolím.

Lindulinek
05.01.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a odhalení vraha dle mého překvapivé. Všem, kdo má rád kvalitní detektivky, doporučuji.

Cukrblik
04.01.2014 4 z 5

Nějak se mi momentálně nedostává dost vystihujících slov. Poutavé, překvapivé a skvěle napsané ...

Lucipeci
31.12.2013 4 z 5

Knížka mě moc bavila, ze začátku jsem si musela trošku zvyknout na styl, kterým je psaná, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

matas888
29.12.2013 5 z 5

Styl jakým spisovatelka píše je velmi originální, ale zřejmě ne každému sedne. Mně ano :-) Některé pasáže, ve kterých dopodrobna vykresluje svoje pocity se mi četly hůře, ale v momentě, kdy se příběh začal rozplétat už jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

lucull
29.12.2013 4 z 5

I když jsem ji zrovna nečetla, nutilo mě to o tom příběhu neustále přemýšlet. Závěr byl pro mne dost překvapivý.

Evik30
10.12.2013 3 z 5

Kniha měla docela dobré recenze tak jsem ji zkusila přečíst. Nechci psát že mě moc nezaujala, ale asi mám na styl psaní jiný názor. Kniha byla psaná jako dopis přeživší sestry té zavražděné. Psychologie to byla teda pořádná. V knize se prolínalo a vykreslovalo několik postav. Vrah se objeví až ke konci knihy. Autorka měla perfektně vystavěný příběh, jen bych z některých pasáží něco ubrala a naopak něco přidala a pak by kniha byla perfektní.

Mikisan
09.12.2013 1 z 5

Kniha mi nepřišla strhující od první stránky, nepřišla mi fantasticky promyšlená a vůbec ne dojemná k slzám.

vaili
25.11.2013 5 z 5

Do některých knih se mi ze začátku nechce, i když vím, že mají skvělé hodnocení, ale jak jsem ji vzala, tak jsem ji nemohla odložit než jsem ji dočetla, prostě strhující :)) a ten konec ... samé překvapení ...

smmajl
22.10.2013 5 z 5

Knihu jsem zhltla za dva dny. Zase trochu jinak napsaná detektivka. Úžasna psychologie, kdo váháte, zkuste to :-)

Melanka
23.08.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, dobrá, chytře vystavěná detektivka a zároveň pohled do duše hlavní hrdinky.

differenthuman
09.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Četla jsem ji 3x a pokaždé mě hrozně bavilo ji číst. Možná pravý důvod tím, že se mi kniha až tolik zamlouvala bylo to, že já a Tess jsme si dosti podobné. Ne ve věku, ani v dalších věcech. Ale také mě velice okouzluje umění, ráda maluji, dokonce máme i téměř stejnou barvu vlasů. Především ale já jsem také mladší sestra. Moje sestra je také o pět let starší a když jsem četla tu knihu, dost mě zamrzelo, že já takový vztah se sestrou nemám. Moje sestra je téměř ztělesněním Beatrcie a já naopak Tess. Ovšem náš vztah nikdy nebyl ani nebude takový, jako byl ten jejich. A možná právě proto se mi ta kniha náramě líbila a určitě doporučuji si ji přečíst :).

muchomurka
09.07.2013 3 z 5

Nevím proč, ale od knihy jsem čekala víc, něco jiného (ale nevím proč). Části, kdy Bee pátrá byly čtivé, děj ubíhal, ale když rozebírala své "nitro", popisovala nálady apod. - to mě nebavilo. Konec mě překvapil, doufala jsem, že (spoiler) pan W. je skutečný a že nakonec v něm najde lásku, ale jsem ráda, že to dopadlo v rámci možností dobře.

bbara155
27.06.2013 1 z 5

Tahle kniha mi absolutně nesedla. Forma jakoby dialogu s mrtvou sestrou pro mě byla nepříjemná, rozptylovala moji pozornost a zpomalovala děj. Hrdinové mi byli absolutně cizí a nepříliš sympatičí.

MichaelaMalinka
20.06.2013 5 z 5

Strhující, dojemné, úžasné, perfektně promyšlené....Nenacházím slov, tato kniha mě dokonale pohltila. Ještě dlouhou dobu po přečtení jsem o ní musela přemýšlet, tahle knížka Vás zaručeně nenechá klidnými. Vřele doporučuji!!! :)

Kirtans
13.06.2013 3 z 5

Vždy když dám novou šanci spisovatelce ženě, tak si znovu a znovu uvědomím, proč vlastně ženy nečtu... Na mě zbytečná spousta slov a popisů, rozvleklé tempo, těžko uvěřitelné některé věci, psáno lehce naivně.. Od začátku člověk cítí kde bude zakopanej pes a závěr mě velmi zklamal.. Nejsem nijak zklamaná, že jsem knihu četla ale že bych po ní sáhla někdy znovu, to rozhodně ne..

dark.ma93
28.05.2013 4 z 5

Přijde mi, že kniha je trochu přechválená, ale každopádně nezklame nikoho, kdo má rád detektivky nebo psychologické příběhy. Líbila se mi forma jakou je napsaná, jak autorka mluví se svou sestrou. Zápletka byla nečekaná, ten styl je dobře napsaný. Do poslední chvíle nevíte, jak kniha dopadne a co od ní můžete čekat. To mám na nich ráda. Nutí číst, protože všude čeká něco neobvyklého. Konec si může čtenář určit sám jak ho chce, což se mně osobně líbí. Mám radši otevřené konce. Podle mne Bee umírá. Strašně se mi líbil ten vztah co měla k sestře Tess. O tom jaká je povaha Tess si člověk může udělat dokonalou představu. Epizodní postavy mají také svůj význam. Nejsme schopni určit, kdo může být pachatel, jestli psycholog, Tess milenec a otec dítěte či její do ní zamilovaný kamarád. Detektivka s výzkumem CF je dobrá :))

Mýša
26.05.2013 3 z 5

Kniha se mi dostala do rukou náhodou, tak proč ji nepřečíst. Nic jsem od ní neočekávala, a tak jsem nemohla být zklamaná. Můj šálek kávy to není, ale kniha se čte téměř jedním dechem. Vyprávěcí styl je zvolen zajímavě a netradičně pro tento žánr. Ovšem, je to "detektivka" - nic víc, nic míň.

kackaj
18.04.2013 5 z 5

opět knížka, z které jsem nadšená!!!! četla se jedním dechem, zajímavě psaná formou dopisu mrtvé sestře, napínává a až dokonce jsem byla napnutá, kdo je vrah

sabca
04.04.2013 3 z 5

Po komentářích, které jsem si zde přečetla jsem asi od knížky očekávala daleko víc. Ze začátku jsem myslela že knihu odložím. Pak jsem se začetla, a dočetla jsem jí jen proto, že mě zajímalo jak to dopadne a nejsem zvykla se kouknout na konec.