Šest žen Jindřicha VIII.

Doba a vláda slavného Tudorovce. Pod tradičně zavedeným názvem dostává čtenář do rukou šestisetstránkovou studii, která je založena na zkoumání a výkladu historických dokumentů, avšak přesto je napsána elegantním a hlavně obecně srozumitelným stylem. Kostrou knihy je vývoj Jindřichovy povahy od první renesanční osobnosti na anglickém trůně až po nesnášenlivého tyrana obklopeného cynickými rádci. Zároveň procházíme všemi peripetiemi anglické politiky a reformace a dozvíme se mnohé rovněž o kultuře, justici, diplomacii, válkách, panovnických dvorech, módě i zvycích oné doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416884/sest-zen-jindricha-viii-IgX-416884.jpg 4.7109
Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno, BB art

Six Wiwes of Henry VIII., 2007

Kniha Šest žen Jindřicha VIII.

Martass8
14.12.2019

Každý kdo má rád Tudorovce by si ji měl zakoupit :-))

Lucuschka
04.11.2019

Zajímavé historické doplnění života Jindřicha VIII. a jeho (nejen) manželského života. Některé popisované věci mne překvapily svým úhlem pohledu, ale některá fakta mi v knize chyběla, ačkoliv jsou svou podstatou důležitá a poskytují i jiný pohled na realitu v knize zmíněnou. Rozhodně četby knihy nelituji.

Kamila1991
07.10.2019

Velice zajímavá kniha o jednom z nejvýznamnějších panovníků Anglie. Dozvěděla jsem se nové informace a fakta. Doba a vláda Jindřicha VIII. mě nepřestává fascinovat. Doporučuji!

Elixirzivota
26.04.2019

Áno, je to už desať rokov, čo vyšla prvý krát. A otvorila mi dvere do 16. storočia v Anglicku. AW je historička, preto jej diela majú dobrú kvalitu. Škoda, že túto knihu dostať je v podstate nemožné. Odporúčam.

Nazli
20.01.2019

Povinná četba pro milovníky Tudorovců a jejic éry. Já osobně jsem našla spoustu faktu, díky nimž jsem si doplnila vzdělání.

Stani95
11.11.2018

Kdo miluje historii a obzvlaste dobu Tudorovcu, urcite by si mel knihu precist. Me se libila, ze je dobre lehce napsana - 500 stran knizky ubehlo jako nic. Urcite si chci precist dalsi kousky od teto autorky.

ddkk
20.05.2018

Výborná knížka, mne už před mnoha lety přiměla k tomu, abych se více zajímala o historii tohoto období. Opravdu skvělé. U mne za pět a doporučuji.

Morgaine07
12.02.2018

Mám jí doma a nikomu jí nedám, sice mám i starší verzi a dalších 12 knih z dob Jindřicha VIII., ale pro mě je to jako bible.