Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2116 428

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

aktak1203
27.11.2019 4 z 5

Parádní oddechovka, sice asi ve svém věku nejsem úplně cílová skupina, ale občas si člověk chce u čtení odpočinout a utéct mimo realitu. To se při čtení této knihy povedlo.

v.july
22.11.2019 5 z 5

Velmi propracovany pribeh, od zacatku do konce jsem byla napjata jak to vse dopadne ♥

MaléZlo
20.11.2019 3 z 5

Velmi propracovaná a velmi čtivá fantasy kniha. Od prvního podfuku jsem pak jen přemýšlela, jak to celé dopadne, co Kaz vymyslí, aby to dopadlo dobře v jejich prospěch. Bylo to jako mistrně vymyšlená hádanka, na kterou jsem hledala indicie z každého slova. A stejně jsem se na konci usmívala, jak to celé vymysleli. Postavy byly velmi uvěřitelné a velmi dobře propracované. Zkrátka to byl skvělý příběh :)

Elize
15.11.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá fantastická jízda od začátku do konce! Strhující příběh, který vás neustále nutí otočit na další stránku, aby člověk věděl, jak to dopadlo. Zpočátku - prvních pár kapitol jsem měla fakt nahnáno, že Kaz spadne do nějaké pasti, abych se o dvě stránky dál dočetla, že se všemi komplikacemi již dávno počítá a své protivníky svým geniálním mozkem přelstil. Možná bych mu věnovala více kapitol. Skončilo to, tak jak to skončit mělo - smrti jsme se nevyhnuli, to by byl příběh až příliš pohádkový, ale ve své podstatě končí příběh dobře, tak jak lze očekávat. Rozhodně doporučuji, dle mého názoru na pultu YA Fantasy se jedná o jednu z nejlepších knih.

Calla2002
07.11.2019 5 z 5

Miluju miluju miluju! Co víc říct? Ani k jednomu z dílů nemám námitky, miluju to! Kaz a Inej? O můj bože, orgsm! Stejně jako ostatní páry. Naprosto to zbožňuju. Jediné co tam mohlo být na víc, třeba i chvilička, je to, jak Inej představila Kaze své rodině. To bych chtěla vědět, jak by to vypadalo. Nejspíš by to dopadlo tak, že bych se potrhala smíchy. každopádně se autorka vyšvihla a já můžu jenom doporučit!

Monah
25.10.2019 5 z 5

Jakože O můj bože, příběh byl sice dlouhý ale zato tak dokonale propracovaný do detailů. Občas jsem si říkala jako že s tím Kaz nepočítal a pak o dvě kapitoly dál jsem si zase řekla že to bylo přece jasný že to vyřeší. Byli tam momenty s kterými jsem nepočítala, třeba to s Radou pro příliv, to bylo wau. Byli tam i části kde jsem si sice říkala co se stane a ono se to stalo ale ty byli jen pomálu. Určitě se k Šesti vranám ještě vrátím.

Tridenti
22.10.2019 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila a musím říct, že naprosto naplnila má očekávání. Leigh má ten svůj Grishaverse očividně dobře promyšlený, národy a jejich zvyky, historii, náboženství a samozřejmě mapy! Postavy dávají smysl a i přesto, že každá je jiná a svým způsobem zkažená, všechny jsem si zamilovala. Podvody, lsti, nečekaná odhalení, plány vymyšlené do posledního detailu... to miluju!

marie5910
18.10.2019 5 z 5

Dokonalá knížka

Korejš
13.10.2019 5 z 5

Vraní šestka nasadila laťku vysoko. Prohnilé město ji přesto pokořilo. Už mě nebaví psát pořád dokola jak to bylo skvělý a promyšlený a neskutečný a jak je Brekker jeden z nej zápornejch hrdinů, který jsem kdy mezi řádky potkal ale nedá mi to...takže... Příběh skvělej, promyšlenej neskutečně, plnej překvapení a akce...Brekker je jeden z nejlepších zápornejch hrdinů který jsem měl čest mezi řádky potkat! Nezbývá mi, než doporučit všem fanouškům fantasy, zajímavýho a akčního čtení, a samozřejmě všem fanouškům toho prohnanýho zmetka Kaze Brekkera.
No nic...žádný slzy, žádnej funus.
Děkuji Vám, paní Bardugo, za hezký čtenářský zážitek, ve skrytu duše doufám, že sesmolíte ještě něco, protože Vám psaní sakra jde.

Nuray
09.10.2019 5 z 5

Kéž by takových knih existovalo vícero :-) jsem nadšená. A mrzí mě, že je konec. Krásně propracovaný příběh, profesionální. Nenudila jsem se ani sekundu.

I když co se týče Mathiase - dost velké klišé. Vždycky všechno přežijou a pak je v lepším případě zabije malé dítě.
Ale těším se na další díl, který by zřejmě měl být!

PS: kdyby měl někdo typ na podobně zpracované příběhy, budu ráda za zprávu :-))

ManitraM
04.10.2019 4 z 5

Zajímavé čtení na dlouhé večery ????

Medasek
03.10.2019 5 z 5

Kniha mi přišla o trochu slabší než Šest vran. Jinak byla stejně úžasná. Mělo to napínavý děj. Konec mi připadal docela otevřený. Autorka by mohla vydat ještě nějakou novelu, ve které by rozvedla pozdější osud postav. Hlavně Inej a Kaze. Pozor SPOILER!!! Mathiasova smrt? Jako co to mělo znamenat? Mohla ji napsat aspoň trochu víc epicky. Vůbec jsem nepochopila, proč musel umřít.
Ale jinak úžasná kniha, kterou doporučuji přečíst.

Killlerka3031
02.10.2019 5 z 5

Tahle knížka byla opravdu skvělá.
Po opravdu dlouhý době sem našla knížku na kterou sem myslela ve dne v noci, a přemýšlela co se bude dít a co už se stalo.

Eorin
01.10.2019 5 z 5

Jak jsem tušila, druhý díl byl ještě lepší než první!
Skvělá akce, hezky rozvinuté charaktery i pozadí příběhů postav, zajímavé zvraty, blufování sem i tam, takže nikdy s naprostou jistotou nevíte, jak to doopravdy je ... :)
Geniální, promyšlené, zábavné, napínavé, trocha té romantiky i melancholie.. Za mě prostě skvělá současná fantasy. Děkuji

Kjuka
15.09.2019 5 z 5

Krásně napsané a napínavé až do konce.

BarkaS
15.09.2019 4 z 5

Rozhodně to patří k tomu lepšímu, co Young Adult nabízí, ale na všechny mouchy, které to má, byste potřebovali obří plácačku. Nejvíc mě na tom naštvalo párování. Jaká je pravděpodobnost, že ve skupině 6 lidí se všichni spárují? Pubertální, řekla bych. Což tedy hrdinové jsou, ale za mě škoda lásky. Jinak príma zábavné čtení.

jennefer
14.09.2019 3 z 5

Dokonalý závěr. Opravdu mnohem lepší a propracovanější než Griša ;-) Jdu hledat i povídky k tomuto světu, líbilo se mi tam a ráda bych ještě chvilku zůstala... Jen tak dál a autorka se směle zařadí mezi mé oblíbence jako je Sanderson, Žamboch nebo Zelazny.

TheMelorry
10.09.2019 5 z 5

Stejně jako z první dílu jsem byla nadšená. Propletený příběh plný nečekaných zvratů a událostí, který nenechá čtenáře ani chvíli v klidu. Zajímavá šestice hlavních postav, které postupně odkrývají svoje životní příběhy. Podle mě velmi povedená kniha.

doriska
21.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohém více, než díl první, který byl pro mě příliš utahaný. Zde se stále něco dělo, více jsem přilnula k postavám a doufala, že jim štěstí bude přát. Zamilovala jsem se do geniality Kaze i do těch náznaků lidství, které v druhém díle konečně ukazoval.

sd1992
12.08.2019 4 z 5

Tak rozhodně to bylo lepší, než Šest vran.. :-) Ale nebylo to tak dobré, aby to změnilo můj názor na sérii nebo na autorku celkově... bohužel její styl psaní mě nepřesvědčil (nebo spíše asi nesedl).. a to jsem od ní četla vše, co zde zatím vyšlo.. Ale bohužel dál už její knihy číst nebudu, protože to vždycky dopadne stejně.. ale 4* dám, protože tahle rozhodně z celého toho světa Grišů, byla nejlepší :-)

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo