Anna Boleynová – Králova posedlost

Anna Boleynová – Králova posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345445/bmid_anna-boleynova-kralova-posedlost-VKm-345445.jpg 5 389 123

Mladá žena, která změnila běh dějin. Anna se po letech strávených v královských palácích Francie a Burgundska vrací do Anglie, strhává na sebe pozornost anglického dvora a rozehrává hry dvorské lásky. Když ale král zavelí, všechna hra končí. Anna má ducha i odvahu hodné koruny – a korunu chce také získat. Za každou cenu. Anna Boleynová byla druhou ženou Jindřicha VIII. Toto je její příběh. Historie nám říká, proč zemřela. Tento fascinující román vypráví o tom, jak žila. Alison Weirová rozkrývá životní osudy odvážné a odhodlané ženy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , BB art

Anne Boleyn: A King's Obsession , 2017

elenai
19.06.2021 4 z 5

K Anně Boleynové jsem přistupovala s jistou nechutí, především kvůli negativním pocitům, které ve mně vyvolala v díle prvním. Po přečtení ale musím uznat, že nebyla jako královna úplně marná, byť si to její poddaní nemysleli. Stala se bohužel silným objektem okouzlení krále Jindry a svou touhou po moci a nemožností porodit syna si nad sebou vynesla ortel de facto sama. Nicméně, i tak dala světu potomka, který se stal jedním z nejvýznamnějších panovníků (pardon, panovnic) všech dob. A myslím, že Alžběta byla spíše po matce než otci, který se mi mimochodem nebetyčně hnusí. Anniny poslední dny v Toweru mi úplně svíraly útroby a na konci se mi udělalo i fyzicky špatně, což značí, že Weirová odvedla úžasný kus práce a jako spisovatelka je výtečná.

JK96
28.03.2021 4 z 5

Knížka je obsahově velmi podobná knížce předcházející, neboť se osudy obou hrdinek značně proplétaly. Mnohé události vypsané v knize o Kateřině Aragonské se zde velice často opakují, změna je jen v pohledu a prožitku dané hrdinky na onu skutečnost, což je z mého pohledu velmi zajímavé a někdy až překvapující. Velmi strhující je především popis anniný smrti. Samotné autorce zabralo několik měsíců shromažďování informací o annině popravě a popravě samotné, aby nám mohla předat živé informace o tom jak taková poprava probíhala, co to udělalo s lidským tělem a co při tom dotyčný pociťoval.
Vše co autorka v této knize napsala má reálný a až nadmíru přesný historický podklad, tudíž o kvalitě sepsaného románu, nemůžou být pochyby.

Šajler
26.02.2021 5 z 5

Historický román, který stojí za přečtení pokud se zajímáte o Tudorovce. Příběh Anny od mládí po vývoj v ženu, která jde za tím co chce.

Niš-knihovna
26.01.2021 4 z 5

Historický román, který čtenáře zcela pohltí... Čtu a neslyším okolní ruch, je to jako film a to velmi velmi dobrý film!

speciale88
27.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorku mám rada těším se na další díl.

tereza94
20.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha o jedné odvážné ženě. Anna byla jiná a z počátku o krále ani nestála, chápu ovšem, že se těžko říká králi NE. Snažila se být dobrou manželkou a to jak se k ní její manžel zachoval, bylo ohavné.

viviann
30.07.2020 3 z 5

Anna byla žena, která věděla co chce a šla si za tím. Bohužel manžel sukničkář, který měnil ženy jako ponožky. Měla život ve stresu a nejistotě. Její jednání vycházelo ze situací, do kterých se ne vlastní vinou dostávala. Měla složitý nešťastný život...

KristinTj
21.07.2020 3 z 5

Královský kolovrátek dvorních a politických her, módních trendů, milostných pletek, intrik a rozvodů. Dokolečka dokola, než nás zrada odvolá. Tři hvězdy za vykreslení postav, historické pozadí a silný závěr. A máme to za sebou. Ufff...

Klarus7
07.07.2020 5 z 5

Výborně zpracovaná knížka, přehledná a opět plná podrobností. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji :)

essene
30.06.2020 5 z 5

krásně psaný román o životě a násilnému skonu Anny Boleynové

veronika1998
15.06.2020 5 z 5

Čtivý, krásný, dokonalý, historický román o Anně Boleyonové. Vždy mě autorka dokáže tak vtáhnout do děje, že vnímám a soucítím s hlavními postavy. Už se těším na další skvělé knížky.

LenkaGonn
04.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Již druhá kniha od této autorky. Jsem nadšená. Dozvěděla jsem se velice čtivou formou spoustu informací o Anně Boleynové. Těším se na třetí tudorovskou královnu a další knihy od této autorky.
Myslím, že bychom se mohli dohadovat zda to byla hrdinka či zmije. Já osobně se nemyslím, že měla úplně na výběr, když si ji vybral král. Využila své situace a rozhodla se z ní vykřesat to nejlepší. Spousty zlích věcí, které napáchala asi i ke sklonku života litovala. Rozhodně jí nebráním, ale díky ní byla přeložena Bible, chtěla reformu náboženství, stavila se proti obohacování církve. A takovou smrt si dle mého názoru nezasloužila. Nikdo jí nemůže upřít, že se nesnažila.
Alison Weirová se stala mojí oblíbenou autorkou. Myslím, že by se její knihy měli dostat na listinu povinne četby. Protože takhle se člověk opravdu obohatí zábavnou formou o důležité informace.

veronika3072
30.05.2020 5 z 5

Nádherný příběh do kterého se přenesete spolu s hlavní hrdinkou. Prožíváte veškeré chvíle s ni, nesnasite ji, štve vás a rozbrečí vás. Můžete ji ze začátku nesnášet ale Nakonec ji stejně budete milovat!

pavlinka0250
17.05.2020 5 z 5

Bravurně sepsaný život a pád druhé manželky Jindřicha VIII. Máte pocit, že jste součástí celého příběhu. Tento druhý díl od Alison Weir, byl pro mě velice čtivou a obohacující záležitostí.
Doporučuji pro milovníky tudorovské Anglie.
*****

andrea1378
29.04.2020 5 z 5

Podmanivý příběh anglické královny vládnoucí po boku Jindřicha VIII. Život krásné a inteligentní Anny Boleynové byl vylíčený velmi detailně. Nedoporučuji netrpělivým a akcechtivým čtenářům (to radši rovnou přeskočte na konec :-)). Kniha udává pozvolné tempo, o to víc si však sami sebe dokážete představit v Annině roli, která skutečně nebyla jednoduchá.

Jelikož byly dosud mé znalosti Tudorovců mlhavé, užívala jsem si knihu každým coulem a při případných historických nesrovnalostech jsem netrpěla. V Annině mladistvých a ideologických začátcích jsem s ní sympatizovala, s nabobtnávající touhou po moci jsem v ní viděla vlivem zaslepeného člověka, který nakonec upouští od svých přesvědčení.
Oplývala však ohromnou vůlí uhájit svou čest, a to i když se jakékoliv její vyhlídky na mužského potomka vytrácely ruku v ruce s nadějí na udržení si královy přízně a samotného života.

Květ
29.03.2020 5 z 5

Precizně a podrobně psaný historický román. Stejně jako v první knize o Kateřině Aragonské i tady se autorka drží faktů a čtivou formou popisuje život ambiciozní druhé manželky Jindřicha VIII. Román mě velice bavil, asi i víc než první část, těšila jsem se na každou chvilku s knížkou.

Martass8
04.03.2020 5 z 5

Tato kniha se dobře čte, příběh je dobře napsaný. Na konce mě asi třikrát dostal. Kniha na mě hodně zapůsobila, bylo mi z toho smutno. Nakonec ale s hlavou vzhůru odešla. Jindříšek byl pěknej hajzl.

Matevi
08.01.2020 4 z 5

Vcelku sympatická slečna, které moc pomotala hlavu tak moc, až o ní nakonec přišla. Vylíčení jejích posledních chvil v Toweru od zatčení do popravy bylo bravurně a velmi emotivně vykresleno. I když mě od okamžiku zasnoubení s Jindřichem pěkně štvala, slza ukápla.

Wisha
01.01.2020 5 z 5

Tematiku Jindřicha VIII. už studuji hodně dlouho, mám spoustu načteno, ještě na gymnáziu jsem už o tom psala seminárku do dějepisu...Ale Alison Weirová je rozhodně nejlepší pramen. Je fantastická, píše vážně úžasně. Anna Boleynová je moje osobní historická posedlost, nejen králova :-) Je to moje velká hrdinka a zbožňuju ji, a v této knize je úžasně popsán její příběh. Miluju, že autorka se vážně přesně drží historických faktů, ale dá té historii úžasně čtivý kabátek.

Haduwig
03.09.2019 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu nám Alison Weirová předkládá historicky poměrně přesné a zároveň poutavě vylíčené osudy jedné z Jindřichových žen. Ač je znát, že k Anně nechová autorka stejné sympatie jako ke Kateřině, stejně nám umožní pochopit, z jakého prostředí pocházela, jaké mohly být její motivace a že i ji můžeme obdivovat.