Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 855 246

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

KatnissLavender
03.11.2015 5 z 5

Tohle byla první, ale rozhodně ne poslední kniha, kterou jsem od Cobena četla! Jsem naprosto uchvácená a nadšená... opravdu si tento žánr začínám zamilovávat čím dál víc! :-)

Knižní střípky
11.09.2015 3 z 5

Toto je mé druhé setkání s autorem, jako první jsem přečetla jeho novinku Chybíš mi a mohu říci, že Šest let se mi líbilo mnohem více.....u Chybíš mi něco chybělo, měla jsem problém se opravdu začíst, zde jsem tento problém neměla, plynule jsem zaplula do příběhu, ani jsem nevěděla jak. A když budu opět srovnávat, u Chybíš mi jsem rozklíčovala poměrně brzo, o co jde, zde jsem prozřela až v poslední třetině knihy, tudíž opět v souboji vítězí Šest let. Jediné, co mi až tak úplně nesedělo byl ten úplný konec, nemám moc ráda přeslazené konce v knihách, které se pyšní titulem thriller, i když zase, kdo by si nepřál zažít takovou lásku:-)

Zuzaa
31.08.2015 2 z 5

Bohužel, po skvělých recenzích jsem zklamaná a prostě... (neříkám to často, ale...) nebavilo mě to. Do čtení jsem se musela nutit, vše bylo příliš vykonstruované, nereálné. Od Harlana Cobena jsem nic jiného nečetla a nic jiného už si asi ani nepřečtu...

muchomurka
28.08.2015 3 z 5

Obsahuje spoilery!
Ze začátku super, knížka mě strhla a hltala jsem stránku za stránkou. Ale od toho prvního únosu Bobem a Ottem se mi příběh líbil míň a míň. Čtivý byl, ale na to, jak to autor rozehrál, jsem čekala něco víc, něco jiného, než jen mafii. Závěr mi přišel takový najednou šup a je to, ale ještě chtěly dovysvětlovat některé informace a detaily. A škoda, že si Jake nestihl popovídat se svým mentorem Humem, mohl to být zajímavý rozhovor.

Zuziiik
27.08.2015 3 z 5

Tak ano, bylo to čtivé, napínavé.......asi jsem záviděla hlavnímu hrdinovi tu bezmeznou lásku, která nevyhasla ani po šesti letech......nevím, jestli je to reálné a možná by se měl Jake léčit už dávno....Nicméně dost k psychologii postav. Četlo se to krásně a až na ten závěr, který tuto knihu pro mne navždy zařadil do červené knihovny, to bylo fajn čtení.

bezprezdivky
10.08.2015 3 z 5

Napínavá kniha, doslova se čte jedním dechem. Od čtyř hvězdiček ji "zachránil" jen happy end, který podle mého vůbec nezapadá do logiky předchozí děje.

LibraryGirl
07.08.2015 5 z 5

Romantický hrdina Jake, který si jde za hlasem svého srdce, místo aby chvíli použil hlavu a poslouchal, co mu ostatní říkají. Nádherný příběh a Hugh Jackman bude skvělý Jake. Musím říci, že jsem se při této knize i smála, ačkoli tam vlastně žádný veliký humor není, ale hlavní hrdina má ironický pohled, ale v jádru je to snílek. Prostě hrdina, kterému jsem pevně držela palce. Natalie přece musí někde být. Byla to složitá cesta, ale odložit tuhle knihu - tak to ani náhodou! Nedala jsem ji z ruky, dokud jsem se všechno nedozvěděla. Byla to moje první kniha od Cobena a už se těším na ostatní:-)

Ivuska.09
01.08.2015

Souhlasím s tím, že knížka je svižná a má spád. Zajímalo mě, jak to celé dopadne, což mě nutilo číst dál. Celkově mě však děj nenadchl tak, jak jsem očekávala. Kniha však neurazí a je to čtení na pár hodin.

anetka.repova
26.07.2015 5 z 5

Šest let, je naprosto úchvatná kniha, i když mým oblíbeným žánrem nejsou thrillery, musela jsem si knihu přečíst už z důvodu, že se tolik prodávala mě zajímalo co je na knize tak zvláštního. Knihu jsem si půjčila a začetla se. Nevěřila jsem svým vlastním očím, už po pár stránkách mě pohltila, že jsem hltala jednu stránku za druhou. Kniha měla spád, byla čtivá, úplně vás pohltí zajímavý a překvapivý děj. Celou dobu jsem byla napnutá jak to dopadne a nedokázala se odtrhnout a musela jsem prostě číst dál. Posledních pár stránek jsem dočítala před spaním kolem 11:00 a neodešla jsem spát až jsem ji nedočetla.

Po dočtení, jsem si říkala škoda, že jsem na konci stránky.
Tak skvělou knihu jsem nečetla hodně dlouho.
Můžu jen doporučit.
Už teď se těším na další jeho knihy.

Katuschkaaa
22.07.2015 3 z 5

První knížka od tohoto autora a můžu říct, že si přečtu i další. Knížka měla spád, byla svižná a dobře se četla... taková oddechovka. Už se těším na další :-)

Gabetka
19.07.2015 3 z 5

Cobenovy knihy jsou rozhodně čtivé a napínavé, ale v případě, že jich přečtete více, máte pocit, že autor opisuje sám od sebe. Tato mi velmi silně připomínala knihu "Nikomu ani slovo", ale zápletka nebyla až tak přitažená za vlasy a líbila se mi asi více.

Schullerka
17.07.2015 2 z 5

Já nevím, mně se to prostě nelíbilo. Spíš než thriller mi to přišlo jako detektivka, a to mi asi moc nesedlo. Začátek mi přišel super, ale čím více jsem četla, tím více mi to přišlo přitažené za vlasy. Když už je něco označováno za thriller nebo detektivku, tak očekávám, že bych věřila i tomu, že se to stalo doopravdy. Prostě, že je to víceméně realistické. Ale tady se z knížky v druhé polovině stala šílená kovbojka. Vysokoškolský učitel se schopnostmi... ehm superhrdiny?

Upřímně jsem se někdy ztrácela v ději, protože jsem se nedokázala soustředit. No, obočí mi lítalo každou chvíli nahoru, protože hrdina příběhu měl snad vážně nadpřirozené schopnosti. Ke konci už jsem přeskakovala stránky, což se mi snad ještě nestalo.

Určitě je spousta lidí, kterým se to líbilo, ale já už se asi do dalších knih od Cobena pouštět nebudu.

davas
03.07.2015 5 z 5

moje první kniha Harlana a příběh to byl velmi povedený.Kniha má spád,udržuje vás v napětí po celou dobu až do samotného závěru,který je okořeněný mírně romantickým koncem ...za mne velmi dobré čtení

hanulka26
19.06.2015 3 z 5

Příběh je to čtivý, ale šíleně překombinovaný a závěr jak vystřižený z červené knihovny mě taky zrovna nedostal.Jsem ráda, že jsem si knihu pouze půjčila a nekoupila ji, jak jsem původně zamýšlela.

sabca
17.06.2015 5 z 5

Mě se naopak kniha moc líbila od začátku až do konce. Měla jsem problém ji odložit a přečetla jsem ji za 2 dny. Téma bylo neotřelé a zajímavé a konec překvapující. Doporučuji k přečtení

Selinute
15.06.2015 2 z 5

Detektivka mě nijak neoslovila a jen velmi těžce jsem ji dočítala. Od poloviny jsem už i přeskakovala stránky, což dělám opravdu ve výjimečných případech. Tato knížka je moje první od tohoto autora a zřejmě i poslední.

Herodes
14.06.2015 5 z 5

Tahle kniha je volbou číslo jedna pro ty, kteří chtějí napínavý, strhující děj, kteří ji přečtou jedním dechem a nedokážou se od ní odtrhnout.

Cleopatra
12.06.2015 5 z 5

Napíšu to stručně. Elaborát nechám na jiných. Přečetla jsem knihu jedním dechem. Autor skvěle spolupracoval s bohyní "Psyché". Tak báječně napsanou konspiračku jsem dlouho nečetla. Chvilkami jsem už začala pochybovat i o svém zdravém úsudku. Tleskám autorovi.

kokos1
02.06.2015 4 z 5

Čekal jsem od této knihy více. Zápletka byla docela dobře vymyšlená, ale na konci až moc nerealistická.

locin
12.05.2015 5 z 5

Příběh neustále udržoval člověka v napětí a velmi dobře utajoval velkou záhadu, která nutí číst/hltat stránku po stránce aby jste se konečně dostali k závěrečnému rozuzlení.
Zakončení bylo podle mě skvělé.