Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 855 246

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

tess.de.veles
16.12.2014

Moje máti z toho byla odvázaná...přečetla to za pár hodin......Já říkám že Harlan nezklamal, ale žádná nadprůměrná pecka to není.....

triatlet
14.12.2014 2 z 5

Čtivé a jak píše Frakira - ideální při léčení virových onemocnění. Nemusíte moc přemýšlet o supermanských schopnostech hlavního hrdiny.

Oksalakka
03.12.2014 4 z 5

Nebylo to úplně marný, první polovina je záhadná a napínavá, pak to sklouzne do poněkud omšelých klišé. Hlavní hrdina je sympaťák typu Spensera od Roberta B. Parkera, občas i celkem vtipnej. 3 a 3/4.

triana
24.11.2014 3 z 5

Slušná, napínavě napsaná kniha, bohužel děj místy ne úplně uvěřitelný, a ten konec.... Ach jo! Za mě tak 3 a půl hvězdy.

haWranka
24.11.2014 3 z 5

Začátek mě opravdu navnadil. Autor píše moc poutavým stylem a já si pořád říkala "Sakra, tak co je s tou ženskou?!". Někdy kolem dvou třetin se mi povedlo prokouknout to údajné veliké překvapení na konci knihy, které slibuje anotace. Ani to by mi nevadilo. Co mě přimělo hodnotit jen průměrně, to je ten konec. Nechtěla jsem vyzrazovat, ale evidentně to tu dělají všichni takže... Konec je jak z průměrné harlequinky. Každopádně si od autora klidně ještě něco přečtu.

misicka2
23.11.2014 3 z 5

Upřímně? Čekala jsem mnohem víc, ale nějak mě tato knížka nedostala do kolen, jak jsem doufala. Autorovi dám ale určitě ještě šanci, protože jeho styl psaní se mi líbil. Zápletka byla taky celkem originální, ale prostě jsem se nemohla pořádně začíst, aby mě to nutilo pokračovat pořád dál a dál. Konec byl až přeslazený a trochu mi vadil. Suma sumárum, takový lepší průměr.

Eleanorra
18.11.2014 4 z 5

Zajímavý námět, ale chvílemi až moc přitažené za vlasy... Profesor na univerzitě se díky humpolácké postavě stával doslova akčním hrdinou... Romantické výlevy o neutuchající lásce, která hory přenáší a závěr typu: Dokud neumřeli, žijí spolu šťastně. Na druhou stranu mě určité pasáže vtáhly do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

Eleanorra
18.11.2014 4 z 5

Zajímavý námět, ale chvílemi až moc přitažené za vlasy... Profesor na univerzitě se díky humpolácké postavě stával doslova akčním hrdinou... Romantické výlevy o neutuchající lásce, která hory přenáší a závěr typu: Dokud neumřeli, žijí spolu šťastně. Na druhou strany mě určité pasáže vtáhly do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

zoew
18.11.2014 5 z 5

Po pomalejším - nikoliv však nudném začátku nabere děj pěkné obrátky a následuje zhruba 250 stran akce, napětí, překvapivých zvratů a nevědomosti. Zápletka vygraduje v závěru knihy, kdy se v posledních pár kapitolách čtenář konečně dozví, o co tu vlastně jde (i když pachatele šest let staré vraždy jsem tak trochu tušila mnohem dřív). Kniha mě dokonale vtáhla do děje a nutila číst stále dál a dál.....Souhlasím s lenkaknel - pokud má tohle být jedna z nejslabších knih autora,tak se vážně moc těším na ty ostatní.

kaceeenkkka
12.11.2014

Úžasná, napínavá kniha, od začátku až do konce jsem titul hltala.

Sobotikova
04.11.2014 3 z 5

Dobré, ale žádné nadšení, jen tři hvězdičky ...za ten přeslazený konec....

Lorrainee
02.11.2014 3 z 5

Moc jsem cekala, tim to bude...
Ve finale jsem presne vedela co jak bude uz na zacatku, nicim me to neprekvapilo, ale zas tak hrozne to nebylo. Takova no... Kriminalka pro zeny.
Jako film si myslim to bude obstojnejsi.

Peace
31.10.2014 4 z 5

"Lidé mají tu vlastnost, že každý si myslí, jak je jedinečný a složitý, zatímco ostatní jsou jaksi jednodušší k přečtení. To samozřejmě není pravda. Všichni máme své sny a naděje a touhy a chtíče a bolístky. Všichni trpíme nějakým vlastním druhem šílenství."

Na knihu jsem se moc těšila, protože děj mi přišel hodně zajímavý a napínavý již v anotaci. Opět jsem ale bohužel čekala více, než jsem dostala. Napětí tu samozřejmě je, ale postupné rozkrývání mi přijde překombinované a s tím mívám problém, jelikož to na mě působí nereálně.
Za sympaťáka Jakea a výborný autorův styl psaní však ubírám pouze jednu hvězdičku.

lenkaknel
29.10.2014 5 z 5

Tak jestli je TOHLE Cobenova nejslabší kniha, jsem na ty ostatní vážně zvědavá! =)

mišaša16
27.10.2014 4 z 5

Dobrá kniha :) Velmi napínava.Co bych ale vytkla byl ten závěr.Čekala jsem trochu více zvratů.Nic mě na tom konci nepřekvapilo a to mě trochu mrzelo.Ale jinak kniha se četla moc dobře a moc se těším na film !!! :)

Boboking
23.10.2014 4 z 5

Dočteno a mohu říci jen - spokojenost. Sympatická postava univerzitního profesora, zajímavá zápletka stále se točící kolem nějaké konspirace. Jak někdo napsal, čtivý thriller s romantikou. Doporučuji :-)

fraste
19.10.2014 4 z 5

Obecně se mi knížka líbila, taky jsem ji přečetl velmi rychle, jistě mám výhrady, univerzitní profesor likviduje mafii, takže nadnesené, ale příběh dobrý,logika věci přítomna, na konci nemám žádné otázky,celkově ne nadšení,ale spokojenost

LuckaH2
19.10.2014 4 z 5

Uričtě se dá vest diskuse, jestli by ty akční scény učitel zvládl, jestli to není pro Bonda apod.,ale to je polovina filmů a knih, kde v reálu by to mohlo být jiné, nad tím se asi nemá moc přemýšlet a říkat si náhody se dějí. Já sama jsem knihu přečetla na dva zátahy, udržováná v nějakém napětí, konec je sice pohádka, ale já mam pohádky ráda;-)

kanitsuj
17.10.2014 2 z 5

Cobenovy romány neznám, toto byla první kniha, kterou jsem od něho četla. První třetina knihy mi přišla zajímavá i když styl psaní mi příliš nesedl. Zbytek knihy byl přehnaně akční, těžko uvěřitelný a konec byla úplná katastrofa. Myslím, že uplyne hodně dlouhá doba, než opět sáhnu po knize od tohoto autora.

iku07
14.10.2014 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, příjemně plynula, to je pravda, ale žádné velké nadšení u mě nevyvolala. Prostě průměr. Názor Frakiry to dle mého přesně vystihl :-)