Sešli se v Bagdádu

Sešli se v Bagdádu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220/bmid_sesli-se-v-bagdadu-dh4-220.jpeg 4 238 30

V Bagdádu se chystá tajná schůzka zástupců světových velmocí. Bohužel ne až tak tajná, jak původně měla být, a jistá zákeřná mezinárodní organizace je pevně rozhodnuta využít připravovaných rozhovorů ve svůj prospěch. Do Bagdádu má namířeno kdekdo – ať už otevřeně, či potají. Mezi jinými i slečna Victoria Jonesová, která se vydává za neteř známého archeologa, jen aby se do Bagdádu dostala a mohla tu pátrat po mladíkovi, do nějž se v Londýně bezhlavě zamilovala. A právě ona se dostane na stopu mezinárodního spiknutí, když do jejího hotelového pokoje vpadne raněný agent a těsně před smrtí jí stačí šeptem sdělit tři tajemná slova: „Basra... Lucifer... Lefarge...“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

They Came to Baghdad , 1951

Asterionela
09.01.2016 3 z 5

V období mé fascinace knížkami Agathy Christie byla tato jedna z mých oblíbených.

sarka45
27.10.2014 4 z 5

V knize sice nevystupuje ani jeden z mých oblíbených detektivů, přesto se mi moc líbila, četla se dobře. Paní Agatha Christie je prostě mistr zápletky. Všem doporučuji :-)

wooloong
16.07.2014 5 z 5

Trochu jsem se téhle knize vyhýbala. Špionážní romány od Agathy nemám zrovna v lásce. Především díky zoufalé naivitě zápletky, smyšleným východním Absurdistánům a nepřesvědčivým jménům tamních postav. Paní Christie v zeměpise zřejmě nijak zvlášť nevynikala, kam se na ni hrabe Shakespeare se svou Zimní pohádkou. Ale nakonec musím uznat, že tahle detektivka se špionážní zápletkou je opravdu svěží, příjemná, vtipná, a díky dokonalé znalosti Iráku, kde strávila autorka několik let se svým druhým manželem, a ze které čiší i láska k této zemi, je i velmi poučná a zajímavá.

Lemurka
09.05.2014 2 z 5

Moje první kniha od Agathy. Ze začátku chaotické, moc jmen a dějů, do čtení jsem se musela nutit. Po polovině kniha dostala spád a přečtění až do konce stálo za to.

Kubíííína
04.06.2013 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, lady Agatha opět nezklamala.

astroweb
03.04.2013 2 z 5

Místy chaotické, místy napínavé, přece jen jsou její lepší příběhy coby detektivky.

evickakyticka
07.04.2011 1 z 5

Nemám ráda lidi, co lžou a vymýšlejí si. A to hlavní postava dělá. Ke konci mě dovedla jen zvědavost, jak vše dopadne. Jinak pro mě ztráta času....

LenaBil
23.03.2011 4 z 5

Ačkoli špionážní romány nepatří mezi mé nejoblíbenější, kniha Sešli se v Bagdádu byla zajímavě napsaná a četla se dobře.

Trina1
12.03.2011 3 z 5

Tak tahle knížka mě moc nechytla - pro mě jedna z těch horších...

Skokan44
30.11.-0001 5 z 5

Velice zajímavá knížka. Vymyká se běžnému stylu Agathy, protože v této knize nevystupuje žádný detektiv.