Zrcadlení

Zrcadlení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/bmid_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4 432 92

Šepotání série

< 3. díl

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Ensnared , 2015

Bettybook
24.07.2017 5 z 5

Skvělé zakončení!!! Já nevím jak vy,ale já miluju Morfea,i když je to takovej intrikán.

Alethea_k
14.07.2017 5 z 5

Vskutku velkolepé zakončení příběhu. To, jak příběh skončí, je zřejmé již od konce 2. dílu, nicméně všichni musíme vědět, co všechno se stane ještě mezi tím. Nebudu lhát. Kdybych byla na jejím místě, vítězí okamžitě Morfeus a Zach se rovnou může jít zahrabat, takže by nebyly potřeba 3 díly, ale jeden. (není to spoiler, nebojte :D) , na druhou stranu - čím déle žít s Alyssou v říši divů a procházet si společně s ní všemi šílenostmi, tím déle jsem z celého příběhu měla dětinskou radost. Provázely mne podobné pocity, kterými si procházely všechny postavy (až na Zacha) a kdykoliv se hovořilo o zradě, uvěřila jsem jí bez váhání. A. G. Howard psát zkrátka umí a doufám, že si od ní co nejdřív přečtu i další knihy. Tato trilogie si mě získala. Nejhorší byl dle mého názoru první díl (absurdita). Doufám, že ostatní knihy od ní jsou stejně dobré, ne-li lepší. :)

HáTa94
03.07.2017 5 z 5

Úžasná série. Vše má mít svoji protiváhu. Boj dobra se zlem. Boj lepšího já s tím temným. Rozhodování se mezi dvěma životy. Můrák mě štval i bavil. Jednou by ho člověk zabil, jindy si zas říkal, že se plácá sám v sobě a svých citech. Stejně tak ostatní postavy. Asi jsem ráda, že kniha byla ukončena tak, jak byla. Jedno já žilo a dožilo svůj život a poté dostalo prostor to druhé. Alenčin styl mě ohromně bavil, asi proto, že bych já sama na něj neměla odvahu.

kika.rindova
08.06.2017 5 z 5

Posledním dílem jsem prostě proletěla. Za mě možná malinko slabší než Divotání, jelikož mistrovské umění Morfea Alyssu totálně obejít, v posledním díle série nedostalo takový prostor. Ale i tak hodnotím plným počtem za neobvyklý konec.

SabrinaCZ
30.03.2017 5 z 5

Kde mám vůbec začít? Především budu hodnotit sérii celou... Geniální!!! Spletitý příběh s komplikovanými situacemi, které se vám vryjí pod kůži. Měla jsem pocit, že na mě ta fantasie přímo dýchá. Šílenství nechybí a u této vážné knihy a vůbec u celé série, jsou momenty které vás donutí se hluboce zasmát. Konec je smutný, ale zároveň končí dobře. Myslím, že po této sérii budeme všichni mít ten malý pocit, že pod námi je svět, který kdysi objevila malá Alenka.

kaca3606
21.03.2017 5 z 5

dokonalej konec. Přiznávám, že jsem byla tak strašně zvědavá jak to dopadne, že jsem si přečetla nejdřív poslední dvě strany. Jinak tohle nikdy nedělám :) Prostě mě Morfeus úplně dostal, a konec úplně dodělal :D kdo by nechtěl nemuset vybírat...

Brunnetka
17.03.2017 3 z 5

Na tenhle díl jsem se těšila hrozně moc, ale tak nějak mě nenadchnul.....Bavil mě až konec, ale než se to rozjelo.....Za mě nejslabší díl.

Formiska
15.02.2017 5 z 5

Super:)

Tesset
11.02.2017 3 z 5

Tak jak to zhodnotit. Z celé série byl nejlepší první díl - za to asi vděčíme Carrollovi. Překvapilo mě, že autorka nenechala hlavní hrdinku vybrat si jednoho, jak to bývá u většiny knížek, ale její řešení mě taky moc nenadchlo. Nějak jsem měla pocit, že by Alyssa měla být jen s Morfeem (ano jsem jeho fanda, bez něj by se to nedalo číst), tak nějak mi přišlo, že mu možná nadržuje i sama autorka - přišlo mi, že se o něm více píše, city Alyssy vůči němu byly popisovány lepšími hlubšími výrazy apod. Série se určitě dala číst a možná ji i někdy znovu otevřu, ale za mě tam bylo málo Morfea a zvráceností Říše divů.

LoverBooks
08.01.2017 3 z 5

Ne. Prostě ne. Jako fajn. Zachovo chování ještě přežiju, ale ten konec? Jako fakt? Alyssa se rozhodne, že v normálním světe umře a jde si s Morfeem užívat do Říše divů? Ne. To mi hlava nebere.

Percabethka
27.12.2016 1 z 5

Asi se připojím k menšině, ale kniha se mi vůbec nelíbila. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a vážně mě rozčílil ten konec...
SPOILERY - ALE JEN MALINKO :D
Každý někdy v životě přijde na rozcestí, kdy se může dát prostě jen jednou cestou, protože je to tak správně. Nemůže si vybrat jednu, a když si jí užije a dojde na konec, jednoduše se vrátit na rozcestí a dát se tou druhou. Alyssa si podle mě měla vybrat buď Zacha nebo Morfea, ale rozhodně ne oba -.-

mija.chalka
07.11.2016 3 z 5

Konec pohádky. S tím jsem knihy tak trochu i četla. Jsem ráda, že mám dočteno, dlouho si příběh asi pamatovat nebudu, ale za mě krásně vykreslená Říše divů a Morfeus.

klaudmia
07.11.2016 3 z 5

KONEČNĚ DOČTENO! Ale fakt konečně, protože tato kniha byla pro mě utrpením.

Miahja
30.10.2016 5 z 5

Líbila se mi nejvíc ze všech dílů. Na konci mě mrzelo,že epilog byl tak krátký.

Shinju
24.10.2016 3 z 5

První díl se mi moc líbil u druhého dílu už mě trochu nudil konec a třetí díl mě moc nenadchnul. Přesto je to moc krásná knižní série, ze světa fantasy literatury, plná krasných a charakterních postav a bytostí z Říše divů. :)

Pedruska01
10.09.2016 5 z 5

Naprosto úžasné. Kniha se četla hrozně rychle, vtáhla do děje ani člověk nevěděl - pořád se něco dělo a slovo nuda bylo sprosté slovo a to tato kniha nemá-nezná! Celkově tato série byla hodně, ale opravdu hodně povedená. V průběhu příběhu jsem sice měla zmatky, ale čert to vem - nic mi to na dojmech, hodnocení ani smyslu celku nevzalo. A ten náš milostný trojúhelník? ACH! Al jsem často záviděla její rytíře, protože do nich se nedá nezamilovat. Na konec jsem ráda, že jsem se nemusela přiklánět do jednoho ze dvou táborů - Zach a Morfeus - protože to ani nešlo. Vždycky jsem ty jejich společné intimní/citové chvíle tak prožívala - byly dokonalé, i když krátké většinou. Musím autorce taky přiznat, že mě dokázala dost - téměř nepopsatelně - šokovat. Připravila si na mě oprátku a v nepozorované chvíli utáhla - opakovaně. Myslím si, že to skončilo skvěle. Autorka nemohla vybrat lepší konec, možná sama si to ulehčila, ale udělala dobře. Ale přišlo to tak rychle, ani mi ten počet stran nepřišel, že mi prošlo rukama.
Hrozně mě mrzí, že tahle série skončila. Ano, tohle je konec, protože další kniha, jak jsem pochopila jsou jen jako povídečky, nezveřejněné scény, vycpácky atd. Ale tak proč ne, ráda se za hrdiny vrátím.
Je to škoda, autorka má opravdu tvůrčí talent, i když možná z velké části čerpala z Alenky jako takové. Už po prvním díle se dostala do mých oblíbených autorů, a tak doufám, že se od ní dočkám další povedené knihy či knih.
Zpracování a obálky jsou úchvatné, sice jsem měla jen 2. a 3. díl přímo v rukou, ale za mě tenhle poslední je nejpovedenější a možná i fascinující. A tak moji milí, neváhám doporučit, jelikož to stálo opravdu za to. :)

TerraNova
28.08.2016 5 z 5

Závěr trilogie stejně skvělí, jako předchozí dva díly. Kniha byla pořád stejně napínavá a plná zvratů. Plná Alyssy, její rodiny, Morfea a Zacha a šílené říše.
Epilog byl taky moc pěkný, vlastně napsaný tak, aby vyhovoval všem, řekla bych. :D
Tahle trilogie byla parádní a jsem ráda, že mě na ní kamarádka navedla. :) Určitě doporučuji.
P.S. První trilogie, kde jsem dala pět hvězd všem dílům. :D A moc se těším na čtvrtý díl, který by měl být něco jako povídky z říše divů, co jsem tak četla.

Natyss
23.08.2016 5 z 5

Dechberoucí pokračování. Tento závěrečný díl mě naprosto odzbrojil, a já nemůžu říct nic záporného, jelikož jsem oslněna tou nádherou, která se ukrývá pod obalem. Tato kniha mě zavedla do Říše divů, na kterou jsou naše zákony krátké. Kdykoliv jsem tohle dílo musela odložit, nastal až bolestný okamžik. Hlavní hrdinové, Říše divů, styl psaní, to vše je dokonalé.

Gwendolyn1
21.08.2016 4 z 5

super kniha, kterou jsem četla jedním dechem

KaileyBlot
07.08.2016 4 z 5

Nádherné. Ani třetí díl nezklamal očekávání. Ke konci to bylo celkem jako drama, ale přesto nádherné, dojemné zakončení, ikdyž ani teď nemám ráda můráka. Když se objevil Zach, žrala jsem to, ale pasáže s Morfeem mě prostě občas nudily. S koncem jsem tada spokojená tak napůl.
I tak je tato trilogie skvěle kouzelná a super :))
A ta obálka... aww. Nejhezčí ze všech :3

romantika pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970